Skocz do zawartości

ROLLS- ROYCE 1934 PHANTOM II CONTINENTAL - Revell 1:16


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozpocząłęm dzisiaj budowę modelu ROLLS- ROYCE 1934 PHANTOM II CONTINENTAL - revell w skali 1:16. In-box znajduje się tu

 

tak wygląda pudło:

 

354659d682e75a23.jpg

 

a tak wygląda oryginał:

 

52138ba5a6d7fc3d.jpg

e1b61a3d1d8816d1.jpg

 

Budowę modelu zacząłem od sklejenia i poszpachlowania bloku silnika oraz montażu podwozia. Dodatkowo wykonałem z kawałka druti i płytki polisterynowej jarzma resorów.

 

46d5eb1bf2bd1631.jpg

a1f228f2719f6050.jpg

936db7790b7f3d59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ledwo jeden skończony a tu już drugi w drodze...

ładnie !! Tempo jak na sprint..tylko ja się tak leniwie widzę NO ekstra wyszedł Excalibru,, no to ten w kolorze kości słoniowej bedzie powalał !!!!

Czekam na postępy !!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie potrafił jeden model za drugim Ale widzę że Tobie to nie stwarza żadnego problemu

 

A co do modelu to tak jak zawsze PERFEKCJA w 100%

 

P.S.

Zrobiłem UPDATE naczepki może zajżysz

 

pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narazie jeszcze nie wiele widać, prucz sklejonej ramy, życzę powodzonka w budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Dzisiaj pobawiłem się aerkiem, jako podkład użyłem zlewki różnych kolorów Pactry

 

e2e6e5e6502d0517.jpg

26ce4e85ae025253.jpg

33b5fe821b3d851a.jpg

 

Po godzince wszystko było suche więc malłem kolory. Na silniku napylił mi metalizer MM - aluminim jutro postaram sie to wypolerować.

 

aecf14032b0ba580.jpg

92c678676cb6ecaf.jpg

54a499bcbe5df371.jpg

a4171e248216452a.jpg

681dbabeb27f80c2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robutka Torni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyściłem silnik ze zrebnego nalotu ale, że przy okazji narobiłem kupę odcisków i plam na całym silniku więc powędrował do DOTa.

Następnie zabrałem się za malowanie podkładem podłogi i pozostałych elementów, niektóre elementy pomalowałem już na kolor bazowy (zstanawiam sie czy go nie przyciemnić ). Także tapicerka nabrała już koloru, jutro jeszcze z nią pokombinuję.

 

b502ce607f5ea6ea.jpg

2482b6447c2c5315.jpg

83770ea2b2bdc8c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem zadowolony z koloru (kość słoniowa), którym wczoraj prysnałem kilka części więc zmieniłem farbę na nieco ciemniejszą (według katalogu to oryginalny kolor RR z 1934r.) Tak więc po zakupie farby odrazu zabrałem się za malowanie elementów nadwozia, a do południa miałem już prawie wszystko trzykrotnie pryśnięte clearem Zostało prysnać blachy komory silnikowej ale z tym zwlekam bo zastanawiam się jak wykonać zawiasy co by mogło wszysko ładnie otwierać się.

 

0fae600a0f34e275.jpg

6de429433fa83217.jpg

10beec5d60bd26a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieżle to wszystko się prezentuję, zwłaszcza te część, pomalowana na beżowy kolorek. Super fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posiedziałem przy silniku, wentylator narazie jest osadzony na sucho i pomalowany tylko podkładem. Będzie jescze troche kabelków i przewodów ale to już później.

 

b5c86def94a492ef.jpg

d5d493494f38a44f.jpg

e49433e80693fb69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta relacja mnie już chyba wykończy, super robota mistrza pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama stoi już na kołach, także silnik z wydechem są już na swoim miejscu:

 

0f05713a65e3c99b.jpg

 

Jako że blachy prysnąłem lakierem z utwardzaczem więc doszdłem do wniosku, że można już je wypolerować (woskowanie będzie na końcu) i brać się za ich montaż. Podłogę wyłożyłem materiałem, który kiedyś kupiłem w Hiro a następnie wkleiłem tapicerkę i deską rozdzielczą. Na desce zapomniałem dokończyć malować zegary ale jeszcze to zrobię.

 

e8ede1a04f1b954f.jpg

98540fa6d47096dd.jpg

 

W silniku dorobiłem bagnet, zamontowałem kilka przewodów i pomalowałem końcówki kolektorów (wcześniej jakoś to przegapiłem). Podczas prac przy silniku walnąłem kilka plamek, a że jeszcze będę tam grzebał wiec przyjdzie czas na korekty:

 

98ca39f8d9481be3.jpg

 

Tak wygląda RR na dzień dzisiejszy:

 

2e76b36bb84949bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Dzisiaj pomalowałem tylko boczki drzwi, zbliżają się święta wiec na dzisiaj wystarczy. Patent na drewno "podebrałem" od Preatoriana, czyli pomalowałem żółtą pactrą, nastepnie czarną (suchy pędzlel-no może nie tak całkiem) a na to wszystko clear orange i bezbarwny połysk, środkowa część tapicerki to revell 85 matt.

 

cc2a3b06ae906139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że patent Krystiana Sagitariusa sprawdza się bardzo dobrze

Napisałem że jest Twój bo gdzieś pisałeś jak zrobić lakierowane drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim temacie ;) Ale sam pobuszowałem trochę po pancernej części forum, żeby podłapać jakąś technikę no i znalazłem to, tylko trochę zmodyfikowałem o jasny kolor. Krystian używał zdaje się tylko brązu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem sie za montaż kufra i bagażnika. Wszystko szło dobrze do momentu gdy zorientowałem się, że mam przyklejony palec do przedniej ścianki kasty Oczywiście palec odkleiłem tyle, że razem z lakierem krótko mówiąc cały ten element wylądował w DOT'cie.

 

00d1b222a4a572d1.jpg

8b28b504a5c13312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Troche długa była przerwa w budowie modelu ale w tym czasie ścianka wymoczyła sie w DOT-3 i ponownie pomalowana. Dzisiaj wraz z drzwiamin zamontowałem ją na swoim miejscu:

 

1f57cef7c4bb4027.jpg

f036b0006d96969b.jpg

3eb91390ef032fbf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wstyd sie przyznać, ale ja pierwszy raz widzę tą relację

 

No i cóż moge napisać, perfekcja w każdym calu Bardzo fajnie Andrzeju zrobiłeś silnik, no i ten efekt drewna jest powalający... To dwa zdecydowanie największe walory tego modelu. Piwko ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Ukończyłem wnętrze nie wszystko widać na zdjęciach ale zapewniam Was, że są tam pedały, dźwignia zmiany biegów i recznego.

 

9338c9e0736dc30f.jpg

 

Dach nałożony jest na sucho ale chromy są już na stałe:

 

6243c99bdd213f3c.jpg

42dc84203c3a8b90.jpg

87dd9d32c4c34a12.jpg

6bc3bc81b368b65b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.