Skocz do zawartości

M60A2 Starship "Lato w Niemczech" Dragon 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Jako, że w dziale pancernym obsypało wszelkimi nietuzinkowymi i rzadko spotykanymi konstrukcjami, co mnie bardzo cieszy, ja też postanowiłem dorzucić coś do puli

Oto on, brzydal jakich mało: M60A2 konstrukcja tak samo ciekawa jak brzydka.

M60A2%20ConnBks%202.jpg

Model ma być luźnym nawiązaniem do pojazdów stacjonujących w RFN i biorących udział w ćwiczeniach Reforger, które odbywały się praktycznie co roku we wrześniu.

Pojazd planuję wykonać w kamuflażu MERDC

M60A2turretMERDCwinter.jpg

Niech regulaminowi stanie się zadość, model nówka sztuka:

20160506_130812.jpg

Na życzenie mogę zrobić pełnego in-boxa.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany samą konstrukcją to odsyłam do ciekawego artykułu w magazynie Poligon nr2/2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pojazd. AFV Club ma wypuścić swojego, chodź jak wolałbym M60 z pancerzem reaktywnym. Może się doczekam, bo nie chce mi się męczyć z leciwymi produktami Tamiya i Academy.

Będę śledził, co Ci z tego zestawu wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starshiet

Dokładnie, to określenie chyba najlepiej oddaje stosunek załóg do tego pojazdu

Dzięki za zainteresowanie Panowie, skoro jest tylu widzów to coś trzeba pokazać

Jak na razie nie wiele się dzieje, bardziej teoretyzowanie i rozkminianie co jak zrobić.

Na pierwszy ogień poszły kółka, jest trochę walki z papierem ściernym, ponieważ na każdym bandażu mamy ładny szew po łączeniu form do zeszlifowania. Ogólnie z osobnymi bandażami patent fajny, ułatwia malowanie, ale ja wolę klasycznie, wszystko skleić a potem pędzelkiem pomalować.

20160511_224504.jpg

Od razu przymierzyłem koło napędowe do gąsienic- ładnie pasuje.

20160513_131941.jpg

Ale nie jest tak kolorowo jakby zdawać się mogło, przeglądając zdjęcia zauważyłem, że praktycznie wszystkie egzemplarze mają koła napędowe z otworami ulgowymi.

tank.jpg

Dragon zrobił je pełne, a powinny wyglądać tak:

efd42828c8_zpse4d3bf3b%2B%25281%2529.jpg

sprocket_002_zps5e1cd2b0.jpg

Bez dwóch zdań trzeba będzie się zabrać za przerabianie, wymyśliłem sobie że nawiercę dwa otwory a potem skalpelem wytnę resztę plastiku między otworami, no chyba, że ktoś z was już robił taki zabieg i podzieli się swoim sposobem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co niektórzy już malują, a ja w ślimaczym tempie buduję podwozie.

Na razie udało mi się zrobić skończyć zawieszenie.

20160523_175426.jpg

20160523_175622.jpg

20160523_175729.jpg

20160523_175853.jpg

Oczywiście co nie co trzeba było poprawić i szpachla poszła w ruch, z małych utrudnień należy wspomnieć o tym, że bolec mocujący wahacz jest trochę za mały i ciężko wypoziomować wszystkie wahacze względem siebie, poza tym problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Ruch w warsztacie jest ....

Tak wyszło, że inne letnie zajęcia wygrały z modelarstwem, ale coś tam powoli wieczorami dłubałem. Sklejanie skończone, teraz zacznie się to co najciekawsze.

20160831_150618.jpg

20160831_150651.jpg

20160831_150751.jpg

3tekVLTA9J9WqmZLt_I4knpoOt66psQcmWfP9zwzIGwbZt21zK8krfDlySvJSKQA1AK4hnm3=w983-h553-no

UaGQ4uCCvXnASrWS05YiL73QP-A7IbSKlf0iZSTlIjx8gLgBBbwR8puUHO1SLAthAUPk97rO=w780-h553-no

20160831_150847.jpg

vuPz-fNGqdcAXfgh-ZTWQVTWdO5h-M4AmpSN_3ISGpKmHkReSVRhPv2O7mOWI7DhbmzGLjWF=w591-h553-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.