Jump to content

TomB(raider)

Members
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Strzyżów
 • Interests
  lotnictwo,siatkówka,fotografia
 • Occupation
  uczeń
 1. Szok i niedowierzanie. ;-) Ciekawe jak to się skończy. :-)
 2. O matko, skończyłeś model... Ale Ci zazdroszczę. :-) Bardzo mi się podoba. Fajne styranie. Takie ze smaczkiem, bez przesady. Najbardziej podobają mi się gąsienice. Takie lubię
 3. Każdemu po kolei zarzucasz, że nie czyta uważnie, a ja mam wrażenie, że sam nie czytasz ze zrozumieniem. W mojej wypowiedzi to, czy używałeś pędzelka AK Interactive nie ma znaczenia. Z resztą w mojej opinii pędzle oferowane przez producentów chemii modelarskiej nie są najwyższej jakości.
 4. Acha, to ja już rozumiem. Jeżeli porównujesz pędzle Italeri z pędzlami do plakatówek, to jak najbardziej się zgadzam, nie ma sensu przepłacać. Tylko jest jeszcze jeden świat pędzelków, mieści się on w sklepie dla artystów. BTW. miliony dzieci z podstawówek nie może się mylić i już wybrało tanie pędzle z papiernika...
 5. No nie... Chciałem zrobić BM-21 w polskim malowaniu i kupiłem pierwszy z zestawów, który się pokazał. Jak później przeglądałem zdjęcia, to zauważyłem, że tłumik (?) jest w polskich BM-21 z przodu... Zastanawiałem się jak to przerobić, a tu widzę Trumpek nie dość, że dobrą wersję wydał, to jeszcze z polskimi oznaczeniami. Jak żyć? :-(
 6. Gratulacje dla wszystkich! Dzięki Wielkie dla organizatorów.
 7. Galeria Konkurs Lato 2016 Model zakwalifikowany do: Klasa 2 - Pojazdy wojskowe Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych Warsztat TUTAJ Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Tak więc, aby regulaminowi konkursu stało się zadość, zakładam galerię. Model jest nieskończony. Zatrzymałem się na kabinie. W modelu jest ona zamknięta, w ogóle nie ma otworu włazu, a ja chciałem wstawić tam kierowcę. Załogantów zamówiłem dwóch i czekałem aż przyjdą. W międzyczasie w pracy zajęć przybyło, tak więc wracałem do domu na tyle zmęczony, że za modelowanie nie chciało mi się brać. Figurki zamówione w maju przyszły pod koniec lipca. Okres urlopowy, zastępstwa, czasu nadal nie było, a potem przyszedł mój urlop, z którego właśnie piszę. Zdjęcia zamieszczam ostatnie, jakie zamieściłem w warsztacie. Jeżeli jutro będę mógł uzupełnić o sesję zdjęciową do jakiego etapu dotarłem, to bardzo chętnie, jeżeli nie, to chociaż będę w zgodzie z regulaminem. Dziękuję organizatorom za fajny konkurs, może w kolejnych edycjach uda mi się coś skończyć.
 8. Widzę, na bogato. Podoba się. Może mnie zmotywujesz do dokończenia. :-)
 9. Ciekawy pojazd. AFV Club ma wypuścić swojego, chodź jak wolałbym M60 z pancerzem reaktywnym. Może się doczekam, bo nie chce mi się męczyć z leciwymi produktami Tamiya i Academy. Będę śledził, co Ci z tego zestawu wychodzi.
 10. Fakt z jednej strony masz rację, tani nie jest, ma swoje ułomności - plastik uciążliwy w odcinaniu z ramki - podatność na uszkodzenia, ale jednak detale ma ładnie zrobione (może nie wszystkie, ale jednak). Składalność też nie najgorsza. Niestety porównując do takiego Trumpetera, to moim zdaniem zawartość Takoma jest lepsza, a ostatnio Trumpeter znacznie podniósł ceny, goni Takoma. :-) Proszę bardzo, skany instrukcji malowania: A teraz kilka uwag dla chcących zmierzyć się z tym modelem. Otóż jak to Takom, ma swoje potknięcia. Pierwsze - niedolana do końca część będąca komorą wyciągarki - dlaczego? - nie mam pojęcia... Lina wyciągarki, ciężko powiedzieć, czy to lina, ponieważ z tego co szukałem w sieci, to nie bardzo widać oplot. Składając pudełka na pace, zalecam ostrożność, nie przyklejajcie ich od razu. Polecam wstępnie skleić moduły i spróbować poukładać je. Mi przy montażu wyszło, że nie do końca zgrywają się z burtami. Odklejałem i przymocowałem w końcu rufę, żeby tylny lewy sześcian (nie wiem co mieści w oryginale) leżał lepiej. Uważajcie przy obcinaniu części z ramek, nie ma co przycinać tuż przy powierzchni. To wychodzi w Tamiya, ale nie tu. Tu potrafi wyrwać kawałek i trzeba uzupełniać szpachlą.
 11. Dzięki za zainteresowanie. Dodałem do pierwszego posta kilka zdjęć. Pierwszy raz go widziałem w sklepie z miesiąc temu i po zerknięciu do pudełka stwierdziłem, że ten pokrak zasługuje na zakup. A konkurs mnie zmotywował do przyśpieszenia szybszego wydania kasy. No i dzisiaj jest. ;) > Panzer Machine: Jakoś pomimo swoich ułomności AMX mnie nie zniechęcił do firmy.
 12. Z Twoich zdjęć i próbek podoba mi się toto piaskowe z pierwszego zdjęcia w części past od Vallejo.
 13. Klasa 2 - Pojazdy wojskowe Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych M9 (ACE) Armored Combat Earthmover jest to opancerzony pojazd gąsienicowy, mający na celu zapewnienie wsparcie inżynieryjnego wojsk frontowych. Używany jest przez US Army, a także w lekko zmodyfikowanej wersji przez USMC. Do jego zadań należą: niszczenie barykad, przeszkód utworzonych przez wroga, naprawa dróg, a także budowa stanowisk bojowych. M9 ACE to spychacz, koparka i wywrotka w jednym. :-) Model, który będę próbował zrobić będzie pracował w Iraku lub w Afganistanie, jeszcze nie wiem, przeglądam materiały w sieci. Na razie skłaniam się do malowania europejskiego NATO, o ile dojdę do tego etapu. W kolejnej odsłonie kilka zbliżeń ramek już bez folii, ponieważ troszkę przeszkadza w odbiorze. No i mały update: Instrukcja I jeszcze kilka zdjęć ramek:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.