Skocz do zawartości

Merkava MK1 Tamiya 1:35 +Eduard


keravnos

Rekomendowane odpowiedzi

Po bojach z Terminatorem tym razem na warsztat poszedł model typowo relaksacyjny- stary zestaw firmy Tamiya Merkava MK1.

Model jak to stara Tamiya, ma dużo uproszczeń i braków, postanowiłem więc trochę go usprawnić dodając blachy od Edka i własne ulepszenia z plastructu.

Model jest aktualnie ukończony mniej więcej w 70% ale nie mogłem się zebrać żeby założyć warsztat wcześniej. A poniżej skrócony przebieg prac nad pojazdem:)

 

Najpierw obowiązkowy inbox:

NZ5kbnw.jpg

 

Pierwsze postępy przy sklejaniu

oSQOO0Q.jpg

 

l4BYU78.jpg

 

Z rurek z plastructu zrobiłem wydechy, a z arkuszy wyciąłem elementy do zamaskowania wielkich szpar pomiędzy kadłubem nad kołami.

08hIR0t.jpg

 

Całość została zapodkładowana i pomalowana na kolor rdzy jako wstęp do kolejnych zabiegów.

plH4e8l.jpg

 

Czołg pomalowałem farbą A.MIG -066 Sinai Grey a wcześniej zabezpieczyłem płynem scratches effect. W zagłębieniach zacząłem dodawać delikatne Crusted Rust Deposits Medium i Dark. Po tych zabiegach planuję położyć bezbarwny i rozpocząć zabawę w washami i olejami.

xRUuS9h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na ostatnim zdjęciu jest efekt rdzy i odprysków to niestety ale słabo to wygląda. Chyba jednak nie szedł bym w tym kierunku.

 

Dzięki za sugestię, ale kierunku nie zmienię bo jestem zbyt uparty na to:) Wiem już gdzie popełniłem błąd i co muszę poprawić żeby to miało ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, czysto sklejony.

Efekt odrapań mnie również nie przekonuje. Raczej... dobry zaczątek na wrak ;P

 

 

Właśnie.... Zapomniałem na wstępie napisać że ogólnym zamysłem przy tworzeniu tego modelu jest właśnie porzucony wrak:) i stąd może taki średnie pierwsze wrażenie u wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, czysto sklejony.

Efekt odrapań mnie również nie przekonuje. Raczej... dobry zaczątek na wrak ;P

 

 

Właśnie.... Zapomniałem na wstępie napisać że ogólnym zamysłem przy tworzeniu tego modelu jest właśnie porzucony wrak:) i stąd może taki średnie pierwsze wrażenie u wszystkich.

 

W takim razie zdemontuj ogniwka gąsienicy z wieży i wywal gumowe błotniki z tyłu

Nad odrapaniami rdzy również bym sugerował popracować.

najlepiej będzie jak popatrzysz na zdjęcia referencyjne

 

na przykład

 

Abandoned_T-55A_tank_in_Livno_Valley_in_Bosnia_and_Herzegovina.jpg

 

aa%20t55%20from%20wide.jpg

 

gt-238.jpg

 

IMG_7726.jpg

 

P1130860.jpg

 

a to jest kropla w morzu zdjęć w necie.

 

Również dobrze by było się zastanowić czy pojazd został porzucony i rdzewieje sobie czy został spalony i rdzewieje czy stoi tam kilka dni a może już kilka lat, hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, czysto sklejony.

Efekt odrapań mnie również nie przekonuje. Raczej... dobry zaczątek na wrak ;P

 

 

Właśnie.... Zapomniałem na wstępie napisać że ogólnym zamysłem przy tworzeniu tego modelu jest właśnie porzucony wrak:) i stąd może taki średnie pierwsze wrażenie u wszystkich.

 

W takim razie zdemontuj ogniwka gąsienicy z wieży i wywal gumowe błotniki z tyłu

Nad odrapaniami rdzy również bym sugerował popracować.

najlepiej będzie jak popatrzysz na zdjęcia referencyjne

 

 

Również dobrze by było się zastanowić czy pojazd został porzucony i rdzewieje sobie czy został spalony i rdzewieje czy stoi tam kilka dni a może już kilka lat, hmm?

 

Dzięki za radę. Robię pojazd wycofany ze służby, porzucony który stoi kilkanaście lat "pod chmurką". Najbardziej sugerowałem się zdjęciami cmentarzyska czołgów w Izraelu (tak podpowiada wujek google), gdzie znajdują się właśnie czołgi Merkava:

0FPkyka.jpg

 

Stąd właśnie pozostawiłem gąsienice oraz błotniki. Jeżeli chodzi o odrapania to już je poprawiłem, wieczorem porobię zdjęcia i powrzucam, żebyście mogli zobaczyć jak aktualnie wygląda pojazd i co jest do poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany update z prac nad rydwanem:

bGFxc5a.jpg

 

mqHJODQ.jpg

 

yIahtHn.jpg

 

eexI3Oj.jpg

 

EqAQPGp.jpg

 

Generalnie model traktuję jako poligon doświadczalny, chcę przetestować trochę nowych technik a co z tego wyjdzie to zobaczymy

Na razie jako tako ukończona jest wieża, natomiast kadłub dopiero zacząłem poddawać wszystkim procesom.

Jak zawsze uwagi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim zdjęciu referencyjnym widać, że Markavy nie są tknięte przez rdzę w odróżnieniu do T-55 oraz Pattonami :P, które stoją w tle.

Ale skoro już zaszedłeś z tą rdzą tak daleko to ciężko cokolwiek z nią zrobić. Ja bym teraz wszedł pędzlem i poprawiał ta plami, żeby faktycznie wyglądało to jak rdza. Mógłbyś np zdecydować się na pokazanie jakiegoś większego skupiska rdzy np na wieży albo co lepsze na kadłubie zaraz pod wieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.