Skocz do zawartości

Figurka czarnoskórego pilota.


Marcin94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas kupiłem model samolotu P-51D "Tuskegee Airman'' w skali 1/72 (Hasegawa nr.01991) i chciałbym dla niego zrobić/kupić pilota. Wiec mam pytanie jaki zestaw figurek jest najlepszy dla tego modelu? Z moich krótki i pobieżnych poszukiwań to zestaw CMK nr.F72221(może ktoś z was poradzi mi lepszy) . Proszę o pilną pomoc!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek-Krowa dzięki za rade. Co do figurki to masz racje buźka jest mało wyraźna ale jest. Co do figurek ja za bardzo ich nie mam(wszystkie które były dołączone do modeli to były przeze mnie wykorzystane do ty modeli wiec musze coś kupić(A w tym modelu P-51D Hasegawy i ten P-51 Academy to ich w zestawie nie ma). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta figurka ma być w kabinie czy na dioramie? Bo niestety do kabiny nie ma zbyt wielkiego wyboru. Hasegawa robi zestaw z wsiadającym pilotem. A jak do dioramy, to nawet leciwy Airfix da radę.

 

Jak patrzę na taką fotkę na przykład:

 

1280px-Tuskegee_Airmen_-_Circa_May_1942_to_Aug_1943.jpg

 

To Twój wybór zestawu jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kret69 no raczej w kabince ale jak będzie stojąc to tez będzie ok. Co do Hasegawy to znam ten zestaw i mi się bardzo podoba(bo mam w planach kupić A6M5 x2 hasegawa i skleić Dinah który już mam a jest chyba bez figurki). Tylko ze tam jest jeden pilot amerykański chyba a ja potrzebuje dwóch. A co do Airfixa to masz na myśli figurki czy model z figurką bo jak to pierwsze to tez się z tobą zgadzam(tam jest chyba personel z pilotem). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kres69 ten pierwszy to tez jest bdb(ale jest problem bo nie wiem gdzie takie coś kupić bo raczej na Allegro to nie to chyba na Ebayu) a ten drugi Preiser tez ma fajnych pilotów ale ma i inne rzeczy które w przypadku P-51 zupełnie mi się nie przyda (i tez nie wiadomo gdzie to kupic i chyba tez na Ebayu jak już). Ale dzięki za rade.

 

hiwis ja nie wiem ale chyba masz racje a jak już to chyba na Ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preiser formalnie ciągle je oferuje. W praktyce żaden z jego ciekawych zestawów nie jest dostępny inaczej jak po długich polowaniach na międzynarodowym eBay'u. Tak upolowałem wszystkie swoje.

 

Na ich zestaw - ponoć nowość wtedy - siedzących amerykańskich współczesnych żołnierzy (do wypełnienia przedziału transportowego np. Blackhawk'a) czekałem w polskim sklepie z zamówieniem chyba z rok. W końcu anulowałem. Tak niestety działa ta manufaktura. Ale formalnie cały czas oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kret69 acha rozumiem ale tam jest bardzo dużo innych figurek które nie są mi potrzebne a potrzebne mi są de facto 2-4(dwóch pilot i dwóch mechaników może). Pozdrawiam

 

P.S. Ale z tym Ebayem to ja miałem przygody wiec teraz kupując coś na tym forum jestem bardzo ostrożny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.