Skocz do zawartości

M36 Slugger z domu Jackson.....czyli zabawa z Unimodel 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Wieża wczoraj ,późnym wieczorem została odrutowana. Odebrałem po południu paczkę z zestawem drutów Abera 0,2-0,6mm. Polecam . Są sztywniejsze niż klasyczny drut miedziany ,którego używałem wcześniej. Przyszedł też kolejny brzydal z UK....ale to następnym razem....

 

20160920_194623-1_zps2me4jgrj.jpg

20160920_194654-1_zpsjsp7pt38.jpg

20160920_194714-1_zpshhjwxsy5.jpg

20160920_194804-1_zpsqygalfat.jpg

20160920_194931-1_zpsstvzaotn.jpg

 

Dostał troszkę kurzu z AK Interactive- Dust. Na to przyjdzie troszkę błotka. Po tych zdjęciach zrobiłem jeszcze washa , dodałem raz jeszcze Sand Yellow Deposit od AK Interactive. Muszę jeszcze ten specyfik w koła napchać. Fajny ten preparat.

 

Jedzie do mnie już Grant z Mirage jako dawca gąsienic.

Zrobię jeszcze fotki i będzie przerwa ,bo musimy coś z Sewerynem wyjaśnić odnośnie Black Doga...

 

Ps.

 

Przednich lamp nie bedzie i ochraniaczy do nich ,bo jak było widać na próbnych fotach, bambetle przykryją cały front.

Muszę tylko te tyłu dokleić ,a takze blokadę lufy, o której ciągle zapominam....

 

Drugie PS

 

Fotki póki co jeszcze telefonem bo za dużo rozstawiania studia do kilku zdjęć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę posiedziałem przy Jacksonie.

Zacieki AK Interactive ,obicia ....hmm przesadziłem ale może jakoś to jeszcze przejdzie....najwyżej się ciemny filtr położy albo zamaluje gdzieniegdzie. Zapewne uzyłem za jasnego koloru.Powinienem użyć koloru o ton ciemniejszego....

W zasadzie to moje pierwsze próby z takimi obiciami, a juz na pewno na ciemnym kolorze. Obejrzałem filmik Carstena Szweyda jak zmalował pięknie Wolverine ale daleko mnie do jego wykonania. Gość tak wprawiony,ze wygląda jakby robił te model od niechcenia....na miękko.

 

DSCF9380_zps4zlhbwo5.jpg

DSCF9381_zpsexjua7nt.jpg

DSCF9382_zpsynlizaqv.jpg

DSCF9383_zpsn4ecmgsb.jpg

DSCF9384_zpsskkgesgr.jpg

DSCF9385_zpsaprrtbfi.jpg

 

Jeszcze troszkę zostało,mat położyć,pigmenty jakieś błotko,fuel stains położyć. Jutro ,mam nadzieję, przyjedzie dawca gąsienic- Grant.

 

Jak widać uruchomiłem studio do tych kilku zdjęć więc zbliża się finisz...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też model został zmalowany raz jeszcze.

Swoją drogą nie wiem co mnie napadło z tymi obiciami. Chyba się gdzieś w głowę uderzyłem.

Ciężki dzień w pracy miałem to już znowu nie chciało mi się studia rozkładać.

 

20160922_203324-1_zpsrwugvs2r.jpg

 

Zdecydowałem,że obić nie będzie w ogóle. Tylko ogólne ślady eksploatacji jak zacieki ,kurz może jakieś błotko

 

Jak widać ,w tle pojawił się dawca...gąsienice Mirage pasują idalnie do koła napędowego Jacksona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca częściej uczęszczane przez załogę można jakimś suchym pędzlem potraktować ciut rozjaśnionym bazowym kolorem i model nabierze wyrazu i ostrość detale. Już teraz wygląda to bardzo fajnie. Więcej nie kombinować bo się zepsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice założone. Są idealne. Jak pisałem przy Grancie CDL, to są najlepsze gumiaki ,zjakimi praowałem. Sorry ale nawet. Dragony i Modelcollecty są poziom niżej jeśli chodzi i sztywność/elastyczność i trzymanie farby. Nic nie odchodzi inc się nie łuszczy.

 

Po tych kilku zdjęciach dodałem brakujące detale tj tylne lampy z ochraniaczami. Jeszcze tylko trochę pigmentów na lufę kilka pierdułek i czas na Black Doga .

 

PS.

 

Przetarłem suchym pedzlem krawędzie jak podpowiadał tankrider....pewnie i tak nie widać ale jest

 

Zacieki paliwa z lewej strony też nieco przygasiłem bo za duże. Poprawione. Będzie widać na sesji końcowej.

 

DSCF9386_zpsbmi8aeup.jpg

DSCF9388_zpsddxxccaq.jpg

DSCF9389_zpsqncrvdme.jpg

DSCF9390_zpso7ezw494.jpg

DSCF9391_zpsjazvkmom.jpg

DSCF9399_zpstor2qaej.jpg

DSCF9400_zpsoyiqqdeh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.