Skocz do zawartości

No to ja też pokaże grenadier :)


Spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Cieniowanie jest w zasadzie proste , fachowo nazywa się to glazing , co zrobić żeby wykonać tak gładkie przejścia pomiędzy ciemnym kolorem a jasnym ? Otóż glazing to bardzo rozcieńczona mieszanka farby ciemnej prawie jak brudna woda ( wash) malujemy te miejsca gdzie spotyka się barwa kolory jasnego (highlights) z barwa ( shadows) koloru cienia . Malujemy tak aż do uzyskania satysfakcjonującego przejścia minimum 7 warstwa - najważniejsze jest to ze każda z warstw musi być kompletnie wysuszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to skala? 1:16? Figura ładnie wygląda, ale nie podoba mi się jakoś kolor bluzy mundurowej - za jasny jak dla mnie, zbyt "morski". Z błędów merytorycznych: Brak paska do eMPiczy oraz brak tanka na naszywce na na ramieniu, niepoprawny kolor naramienników, za małe patki. Bardzo podoba mi się skóra na szelkach. Mógłbyś napisać jak osiągnąłeś taki fajny efekt znoszonej, przemoczonej i zużytej skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... "50 odcieni feldgrau". Znam, tylko zauważ jedno - tam są różne typy bluz mundurowych z różnych okresów produkcji. Od M36 przez galówki po M44 ( I rząd od Góry M36 i M40, II rząd od góry galówka i później M41-M42, III rząd M43 i M44...) Tutaj granadier ma bluzę M43, więc z kolorem też powinno być w okolicy koloru M43-jek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odnośnie munduru to temat rzeka , jedne płowiały m drugie szyła inna firma , kolejne były używane mocno a niektóre lekko bo np załoganci pojazdu więc nie skupiał bym się tak bardzo co do koloru. Błędy są to oczywiste bo nadal się uczę , a patki wskazały mi kolor z pudełka ;/ więc wiecie. Techniki malowania są proste zwłaszcza jeżeli chodzi o skale 1/16 to była pierwsza moja figura tej skali , a ogólnie z 10 może.

 

Kali faktycznie facet wyszedł opalony ale dlatego czerwony bo zimno było a gość alkoholik więc dlatego taki purpurowy xd

 

Nakręciłem tutoriala swojego odnośnie malowania ale nie wiem czy warto sie ośmieszać xd ehehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to były moje pierwsze testy z glazingami i innymi zabiegami , no i muszę światło lepsze dać bo na żywo jest bardziej aryjski xd hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.