Jump to content

cooper69

Members
 • Content Count

  2,994
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by cooper69

 1. To mój ostatni post na Modelworku. Dziękuję wszystkim, których tu poznałem (większości niestety już tu i tak już nie ma) i dzięki, którym zostałem ponownie przy modelarstwie. Niestety obserwowanie równych i równiejszych i zwiazanej z tym cenzury spowodowały, że pisanie i przebywanie tu mija sie z sensem. Kto będzie chciał znajdzie mnie na ocenzurowanym tu forum lub na pancernyklin.pl Dziękuje za ostatnie 3 lata - było (szczególnie na początku) bardzo fajnie! Rafał PS. Posty zostają, a zdjęć na serwerach nie bedę kasował/podmieniał.
 2. Prorok? Jest "progres" w sprawie katastrof MiG-29 - właśnie się rozbił ale na szczęście fotel zadziałał i pilot ŻYJE
 3. Samolot w hipotetycznych barwach pewnej krainy, która strasznie chciała zostać landem trzeciej rzeszy. Tak bardzo, że nawet swoją flagę wymyśliła, która ostatecznie nie została zatwierdzona przez fireruf - niestety nie znalazłem dlaczego. Ja poszedłem krok dalej i założyłem, że się dogadali i zorganizowali "siły samoobrony" z zakupionymi za myliony reichsmarek znanych mechanikom samolotów z faszystowskiego magazynu. Przekazywanie/sprzedawanie sprzętu było powszechnie wykorzystywaną przez hitlerowców/niemców praktyką wobec współpracujących nacji. Parę linków - Wikipedia; Rze
 4. Sam wiesz, że nie lubię "poprawnych politycznie" pochlebstw. Nie są to może narzędzia wykonane "artystycznie" ale dadzą się podpasować pod konwencję czyli wyglądają jak prawie nowe.
 5. Parafrazując pewien dowcip z brodą o Kolumnie Zygminta. "Weź Pan wsiądź do auta/autobusu/tramwaju pojedź do najbliższego marketu budowlanego, znajdź np. siekierę i powidz personelowi, że jest za jednolicie drewniana (taki przykładzik) Baldigozz - MODEL ŚWIETNY i rzadko tu spotykany.
 6. Mi na ten przykład na moje modelarskie zabawy zeszła przez rok jedna buteleczka Hataka Orange włącznie z czyszczeniem. Przypuszczam, że takich jak ja niedzielnych sklejaczy jest minimum 95%.
 7. Rozcieńczalnik Hataka Orange działa bez problemu ? Jak nie robisz modelu miesięcznie to nie odczujesz. Iwata Airbrush Cleaner na pewno tego nie łapie - sprawdzone.
 8. Mam ten Mr.Hobby z regulacją. W porównaniu do szybkozłączki za kolkanaście zł z "regulacją" to niebo, a ziemia. Szybkozłączka jest właściwie zerojedynkowa.
 9. Zbiornik spokojnie wystarcza. Tu chodzi o rozmiar. Który w wielu przypadkach jest kluczowy - małe mieszkanie
 10. To jest właśnie to samo co H&S sprzedaje pod własną marką jako model 20A za niecałe 1700 zł Mam kupiony w wakacje 30-to letni egz. i jestem bardzo zadowolony. Zajmuje niewiele więcej miejsca niż AS-186 Brać póki jest bo cena rewelacyjna.
 11. Przecież Ci dałem link do sklepu w którym są też dostępne.
 12. Tak. O ile mi wiadomo (oglądałem już setki zdjęć naszych Shermanów) Polacy nie poprawiali sobie samopoczucia (bo beton nic innego nie dawał) i pogarszali osiągów czołgu wykonując zabawy w małego murarza.
 13. Mirosław Serba (BSM) Pisz do niego przez FB.
 14. Nieodmiennie zastanawia mnie "przeskakiwanie" po kilka schodków jak jeszcze jako tako nie nauczy się chodzić.
 15. Bardzo fajnie i szybko (filmy na YT) działa specyfik Wildera. Sam jeszcze nie sprawdzałem. Polecana przez modelarzy w necie oksyda (nie wszystkie są takie same i do różnych stopów są różne) jest niedostępna w Polsce - Jax Pewter.
 16. Akurat ogolić wieżę jest łatwo - "łatwiej kijek pocienkować niż go później pogrubasić". Z wózkami to są chore filmy - żebym nie używał friuli pewnie bym je skleił na stałe i po krzyku.
 17. Na zakazanym forum i pancernyklin prowadzę warsztat i parę uwag już mam. Nie jest tak słodko jak Ci się wydaje.
 18. Wróżbita Maciej pewnie Ci powie. Ale powiem Ci w tajemnicy... Sami Brytyjczycy jeszcze nie wiedzą jak to będzie
 19. Krzyśku katujesz chłopa... Tym bardziej, że chce go popaćkać pyndzlem i jeżeli nie jest wysokiej klasy artystą to parafrazując "cała misterna robota w pizduuuuu..."
 20. Do 1:35 też. Składam i rozkładam wielokrotnie i działa.
 21. Przede wszystkim. Jak masz miejsce i wydzielony warsztat to postawiony na sztorc wyciąg kuchenny (nawet używany) z wymienionym wkładem filtrującym będzie idealny. Ja nawet nie robiłbym bocznych i górnych ścianek - jak jest moc ssąca to i tak Ci wszystko na filtr z okolicy ściągnie. Jak tak jak ja malujesz w kuchni i musisz mieć coś łatwego w przechowywaniu i rozkładaniu kabina, o której wcześniej pisałem jest optymalna. Trzeba w niej tylko podmienić paski LED według poradnika
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.