Skocz do zawartości

Rafale M Revell 1:72


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy Phantomie jeszcze kilka drobnych poprawek -stoi juz na polce

Pora wiec zacząć nowy warsztat

Tym razem będzie to Rafale M >skala 1:72 ,Model Revella

Po obejrzeniu warsztatów kolegi KW-2 w skali 1:144 oraz kolegi Solo w 1:48 ,nabrałem apetytu na ta maszynę

Nadmieniłem rodzince ze jestem zainteresowany takim samolocikiem.Ponieważ jestem bardzo grzeczny ,na Mikołaja dost alem prezent

Jakież jednak było moje rozczarowanie ,gdy zajrzałem do wnętrza pudla.Zasugerowany ładnymi wypraskami modelu Revela w skalach 1:44 oraz 1:48 ,"72" powaliło mnie na kolana,

Dwie wypraski + szkło z wypukłymi liniami

Inbox tutajhttp://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=66&t=56392

Ponieważ modele w okazjonalnych malowaniach ,bardzo mnie wkurzają,-Tornado, F-16 i ostatnio Phantom -Problem z kalkami , w rożnych postaciach,chcialm spróbować coś innego .Fajniejszego ,gdzie można poszaleć z technikami malarskimi

W tym warsztacie będę walczył z Rafale

PC180002_zps2i9lp3oq.jpg

Walka będzie ostra ,brak mi jeszcze modelarskiej precyzji.Klejenie jest silniejsze i nie potrafie się mu oprzeć

Na pierwszy ogień poszło szlifowanie

PC130005_zps6rrbniq3.jpg

PC140002%201_zpszmqljo5e.jpg

Za wzór do trasowania lini posłużyła mi instrukcja

PC180001_zpsf99v0xvi.jpg

PC180005_zpsaxp02tim.jpg

PC180006_zpsmyhklos3.jpg

Teraz będzie czekać mnie rzeźba

Jedni mówią szkoda czasu i sil inni wspierają

Obym dal rade

Sprzęt uszykowany

PC180009_zpsp9kxzbom.jpg

Jureczek do roboty i powolutku do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie rzeźbie

Bardzo trudno ,jednak wole to od kładzenia olbrzymich kalkomani

Zawsze można poprawić.Pomocny jest Surfacer 500.Mówiąc szczere więcej on jest w użyciu niż skrobak

Juz nie te gały i ręce.Frajdy jest sporo ,i nawet jestem zadowolony

Fotki wrzucam przy okazji ,

Chciałem gluknac jak to wygląda w powiększeniu

PC190007_zpsfnmrrvzk.jpg

PC190006_zpsoz68mz9o.jpg

PC190005_zps4wfb7ito.jpg

PC190004_zpszismuuye.jpg

Nie mogę się doczekać malowania ,a skrobania jeszcze co nie miara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w CA. Jak coś Ci nie wyjdzie zalewasz super glutem szlifujesz i trasujesz raz jeszcze.

Po wytrasowaniu linii, przeleć wszystko papierkiem ściernym, przeczyść szczoteczką do zębów, i pojedź klejem Extra Thin. Dzięki temu krawędzie nie będą takie ostre.

 

Trzymam kciuki, sam właśnie kończe swoje pierwsze trasowanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses ,dzięki za wsparcie

To również mój pierwszy samolot tak gruntownie orany. Owszem troch rzeźbienia było ,zatarte linie podczas szlifowania ,linie przy składaniu polówek Jednak to pryszczyk w porównaniu z tym za co się wziąłem Co do CA to robię ,ale o Extra Thin nie pomyślałem.Bylem raczej skłonny w kierunku Acetonu,tylko on jest za bardzo agresywny,Nawet w aptekarskich ilościach.Oprócz szczoteczki używam włókniny ściernej o papierach nie wspomnie,filcu moczonego w wodzie i Aero do obdmuchiwania>chwaląc sie mam dwa ,bardzo dobre i bardzo stara Pseudo Iwate.Właśnie jej używam do dmuchania -ciśnieniem 8 bar.Moj "lodowkowiec" takie daje na max.Tak sobie połączyłem ,ze do malowania idzie przez reduktor a dmuchanie bezpośrednio

Największy problem sprawia mi -Elektryzowanie szlifowanej powierzchni.Gdy już mam po orane linie ,przeszlifowane ,wydmuchany "syf" z rowków i chce poprawić niedokładności :np. używając Surfacera 500- mowie tu o drobniutkich skaleczeniach, to gdy zbliżam wykałaczkę z drobinka masy szpachlowej ,Ta spada jak przyciągana magnesem i brudzi mi moja prace

Więcej nie marudzę

Marzy mi się takie malowanie i nie mogę się już doczekać kiedy farby i chemia pójdą w ruch

33010c7dae1b07e3208f281f9faa570f_zpsv15zcy1h.jpg

A to efekty moich wypocin >Największy problem miałem z klapkami pod slotami ,są jeszcze do poprawy ,ale to jak już skleję płatowiec

PC210002_zpsj9a4aog8.jpg

PC210001_zpsqudkq5ep.jpg

PC210012_zpsudg63vhn.jpg

PC210010_zpsbln0oikj.jpg

Tak wyglądało pierwsze podejście

PC210009_zpsbs3ko2ql.jpg

Podoba mi się również to malowanie .Trudniejsze i inny samolot.Co prawda tez Francuz,ale się podoba Jureczkowi i złożył już zamówienie do Mikołaja To będzie już następny warsztat

2f7372f9937f7c6f29eeac981dcc3f69_zpsws7l5eje.jpg

Dla relaksu muszę zrobić sobie skromniutki kokpit i troszkę porzeźbić podwieszenia

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasowanie całkiem znośnie wyszło, choć w kilku miejscach przydało by się poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem zauważyłem na powiększeniach

Ale się tyle naczytałem i naoglądałem jak malować ,ze już nie moglem się doczekać

To jest dopiero podkład pod prawdziwe malowanie

I jestem bardzo zadowolony bo rzeźbienie nie wyszło tragicznie a i malowanie wróży ,ze będzie fajny modelik

Pisze już modelik ,ponieważ zaczyna to już przypominać coś lepszego niż moje poprzednie ulepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie prezentuje sie ten black basing, zastanawiam się nad spróbowaniem tego na marażu, ale umiejętności chyba jeszcze nie te D

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj najpierw na jakimś złomku albo specjalnie zakupionym tanim mistercrafcie z kiosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Karambolisie" trzymam się Twoich wskazówek i nie tylko

Pisalem

To jest dopiero podkład pod prawdziwe malowanie

Chce podciągnąć pod ten samolocik

33010c7dae1b07e3208f281f9faa570f_zpsv15zcy1h.jpg

Prysnąłem bazę FS-36231 (gunze 317) + bialy FS-17875 (316) w stosunku 3:2 leciutka mgiełka aby go trochę rozjaśnić i przymaskowac czarne plamy

Na to położę sido i kalki ,jest ich mnóstwo -maleńkie "cipeczki"

Zabezpieczę kalki i wasch PLW od MIG-a 1601 -ciemno szary

Na koniec mat H-20 lub Vallejo Satin Acrylic -26.519 Zobaczę jak to będzie wyglądać ?

na niektórych fotkach Rafale trochę się błyszczy

5dcf5affd81985b90cda102fb25380b1_zpsn8b2xpot.jpg

8468fdcdcf560a1e3b956922faab8720_zpsbrgwfbc3.jpg

Kalki mam okolicznosciowe -ale z tym koniec.W zestawie mam również od "17".Bedzie podobny do tego z "15" ,ale zbiorniki w normalnym kolorze bez dziwactw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki fajne ,ale już mniejszych nie spotkałem

"2" inspekcyjna nie wiem jak fachowo się to zwie ,wielkości 0,5 mm

PC280001_zps77lt2ony.jpg

Dla odpoczynku zabrałem się za drobnice i zawieszenie

PC280002_zpsgfdmxh6a.jpg

PC280006_zpssqzfwibj.jpg

Kalki czekają jak odpocznie wzrok ,a tak na razie to wygląda

Troszkę zabrudziłem ,ale nie znalazłem fotek z mocno zafajdanymi

PC280003_zpsepej2moc.jpg

PC280004_zpsrdc0thex.jpg

PC280005_zpszhunyeuf.jpg

Będę musiał troszkę przymaskowac te kalki na płatowcu ,bo bardzo bija po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tempo kolego patrząc ze jeszcze ryłeś linie szacunek ale na przyszłość zwolnij trochę bo jakość często cierpi na skutek pospiechu wiem coś o tym i ostro zwolniłem to nie wyścig Ogólnie model moim zdaniem wyszedł naprawdę fajnie ale można było dopracować w niektórych miejscach rycie lini głównie chodzi mi o spód Rafałka ale i tak szacun ze ryłeś ja mam ten model i się chyba nie podejmę odtwarzania lini raczej go sprzedam po taniości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19robi88 dziękuje za uznanie i wytrwałość w oglądaniu warsztatu

Racja można było ładniej

Modele przyklejam do podstawek, wiec w tym wypadku można przymrużyć oko ,a i tak jestem usatysfakcjonowany momi pierwszym

tak dużym rzeźbieniem

Szybko? tu się nie zgadzam

10 dni po 16 godzin z malutkimi wyjątkami, to nie jest szybko.a jeszcze nie koniec .Druga sprawa to organizacja pracy ,jedno schnie drugie się obrabia.Aparat pod ręka ,wiec zdjęcia z reki,aby pochwalić się postępami prac i wysłuchać wskazówek

Sporo pracy przy podmalowaniu owiewki i do zrobienia fotelik i podstawka

Tak ,ze następny dzionek zleci ,a i tak bardzo i to bardzo zwolniłem w porównaniu do moich pierwszych ulepków

Jureczek ,koniec gadania -do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 16 godzin dziennie?? jesteś hardcorem ja mam sporo czasu ale mam wadę więcej siedzę na necie oglądam czytam forum przeglądam i mi mało czasu na modelowanie zostaje :P mam postanowienie noworoczne żeby to zmienić i wziąć się do roboty bo ok 60 modeli czeka na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam troszkę czasu, córka ma wolne,wiec opieka nad wnukami odpadła a z zona ciche dni

I to mi wgraj.wiec sobie kleje

Końcówka prac

Poprawiona owiewka --w miarę i sklejona osłona kabiny- trudno ,bo w środku dwie przegrody.Trzeba uważać aby nie ufajdolic

PC290003_zpsdyl4btzu.jpg

PC290002_zps21zp3lla.jpg

no to finisz

PC290013_zpsh9do11un.jpg

Zapraszam do galerii http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=56629

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.