Skocz do zawartości

messerschmitt Bf 109 G-10 (Revell 1/48)


rubid

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora stracić modelarskie dziewictwo Wszystko tu jest dla mnie nowe. Prowadząc ten warsztat licze na wasze cenne uwagi oraz bardzo ważne dla mnie porady i wsparcie Zapału mam masę więc myślę, że z waszą pomocą jakoś dobrniemy do szczęśliwego końca

 

In-box znajduje się tutaj -KLIK

 

Zanim zacznę coś kombinować zastanawiam się nad malowaniem. Mam dwie opcje. Przy jednej i drugiej prosił bym was o wybór farb ponieważ w instrukcji są podane tylko nazwy (bez numerów) i nie mogłem ich w sklepie znaleść.

 

1 opcja

Pomalować go tak jak tu: bf109g10ss_9.jpg

 

Efektownie wygląda ale nie wiem czy poradzę sobie na początku z tymi plamkami. I troszke mnie to przeraża

 

2 opcja

Znalazłem w internecie coś takiego:

bf109f-4.jpg

 

Ładnie wygląda, łatwo będzie pomalować ponieważ mam zamiar od razu kupić aero (jak spadać to z wysokiego konia ) Jedynie wydaje mi się że oznaczenia na moich kalkach różnią się od malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV no widzisz za bardzo sie pośpieszyłem. Ale czy sensowne było by pomalowanie mojego modelu w takie kolory? Chyba że macie jeszcze inne malowania pd ten samolocik. Malowanie które jest na pudla wydaje mi się za trudne jak na pierwszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może "polskiego" byś zrobił?? Kiedyś w mini replice była sylweta boczna zdobycznego G10 na którym latał Polak. Pamiętam że litery kodowe to LW, jakby Cię to zainteresowało to po weekendzie mogę podesłać skan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze brzmi ciekawie i z interesowałeś mnie:) Nie wiem tylko jak by był z kalkami do niego. Chętnie poczekam na skany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawiając na później rozważania na temat malowania samolotu postawiłem dosłownie pierwsze kroki w świecie klejenia modeli

 

Na dobry początek skleiłem podstawę kokpitu z fotelem:

 

5516d8e6619c1b15m.jpg

 

Następnie wziąłem się za malowanie:

 

db0c5a5ade66ff8am.jpg

 

Gdy farba schła wyciąłem i pomalowałem zegary Nie mam kalki z zegarami. Nie chcę aby tak wyglądało więc sam spróbuje coś wykombinować. pewną koncepcje już mam

 

62deae44c4f7a892m.jpg

 

Gdy obie części schły sobie w spokoju ja wyciąłem z ramek kadłub. Oszlifowałem o dokładnie i położyłem pierwszą cieniutką warstwę farby w miejscu gdzie jest kokpit

 

No dziewictwo straciłem Dopiero po zrobieniu zdjęć widzę parę wad, których niestety się nie ustrzegłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. proszę tu znalazłem link do tego polskiego Messera:

O TU

I to chyba, na tyle a co do samego modelu Revella to fajny, tylko mało szczegółów. brdzo fajny, tani i w efekcie ładnie się prezentuję.

A jeżeli tu poszukasz to masz mnóstwo malowań...

JESZCZE TU

tak to jest projekt grupowy do messera , który jakoś niedługo ma swój końcowy etap. Ale kiedy dokładnie???

Ja rówież się zapisałem, ale to dawono i trzeba kończyć latadło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazee dzięki błędy wyeliminowane

 

Niestety do końca tego tygodnia muszę zawiesić pracę ponieważ pracuje teraz na nocną zmianę i zaczyna mi pomału wzrok zawodzić. Tak więc na spokojnie w sobote myślę, że nadrobie wszystko z nawiązką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Po ciężkim tygodniu w pracy i studniówkowym chaosie wracam do Mietka

 

Na dobry początek zastosowałem się do rad i zaszpachlowałem fotel i pomalowałem na nowo oraz usunąłem nadlew na pedałach

 

Po tej czynności pomalowałem wnętrze kabiny.

 

Następnie wziąłem się za zegary. Nie sprawiło mi to jakiegoś większego trudu. Jak na pierwszy raz jestem zadowolony

 

Przed

62deae44c4f7a892m.jpg

 

Po

c1f9155e28acd131m.jpg

 

Gdy już wszystkie elementy wyschły przyszła pora na połączenie ich. Efekt końcowy przedstawia się tak:

 

655dd72cddd4c353m.jpg

968b9a8c20b7c3c8m.jpg

208e46cd07bb9726m.jpg

9f1cc7197d5848a6m.jpg

 

Wszystkie uwagi mile widziane

 

Mam także pytanie natury technicznej. Pomalowałem wnętrze i chciałbym wyposażenie (zaznaczone na zdjęciach poniżej) pomalować inaczej. Nie wiem tylko czy lepiej otoczenie zakleić taśmą maskującą czy maskolem.

 

P.S ten ubytek celowo nie był szpachlowany bo jest później i tak nie widoczny ;)

 

22f7556c17fbe467m.jpg

b59e87429294a69bm.jpg

 

Edit

Właśnie zauważyłem, że trzeba fotel poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jeśli mogę ci coś zasugerować..."zegary" miały czarne tarcze i najczęściej białe wskaźniki. To częsta "pomyłka" początkujących modelarzy sam pamiętam jak malowałem wszystkie zegary właśnie na biało...ale jednak jest to błędem

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy dalszej pracy!

 

Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mała przerwa we wstawianiu fotek ale miałem problemy z łączem. Problemy jednak mam za sobą i jedziemy dalej

 

Prace nie stały w miejscu. Po skończeniu kabiny przyszedł czas na wklejenie jej jak i paru drobiazgów:

 

7a19ffaf17351865m.jpg

 

931d50ec58324123m.jpg

 

W kolejnym krokiem było sklejenie wszystkiego "do kupy":

 

4ed6f0ddfcbc549cm.jpg

7181e081e54f2fc8m.jpg

2abb3ade99ed7814m.jpg

 

Było troszkę niedociągnięć więc zaszpachlowałem

 

06063d9aa28c7f0dm.jpg

 

Gdy sobie wszystko w spokoju schło ja w między czasie zabrałem się za skrzydła. Po wycięciu i oszlifowaniu elementów zabrałem się do klejenia

 

acd9fb8082625872m.jpg

b8e25f27ae0dd7e6m.jpg

12c0c66e720f1797m.jpg

514857575ca2f359m.jpg

e76b442270b3bc4cm.jpg

c534bdb00c868062m.jpg

c4577912e849e19em.jpg

 

Jeszcze dziś chciałbym zaszpachlować wszystkie ubytki w kadłubie i skrzydłach oraz połączyć w elementy w całość

 

Jak zwykle zapraszam do komentowania i proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.