Skocz do zawartości

PzKpfw VI Tiger I Ausf E "Otto Carius" Tamiya 1/35


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Model firmy Tamiya 35202 w skali 1/35 Odlewy wykonane bardzo dobrze. Dokupiłem do niego zimmerit firmy Atak. Reszta jest prosto z pudełka.

Jest to czołg dowódczy "Otto Carius". Miał numer 217 w sPzAbt 502. Kupiłem go i skleiłem w 2004 roku wiec troche minęło od tego czasu. Miałem dłuższą przerwe od modelarstwa ale ostatnio powróciłem no i postanowiłem dokończyć ten model.

 

Oto efekty mojej pracy:

 

pict2565bi5.jpg

 

pict2560wq5.jpg

 

pict2563qo6.jpg

 

pict2562ae7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać, to przykro mi ale spipszyłeś dobry model - Lewa gąska jest krzywa, chyba nałożyłeś wash i zapomniałeś go zetrzeć a gąski pomalowne całkowicie metalizatorem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia postaram sie zrobić leszpe...te nie są rzeczywiście udane bo wszystko sie strasznie na nich świeci. Jest to pierwszy czołg jaki wykonałem w swoim życiu. Dlatego napewno ma dużo błędów. Co do gąsiennic to może da sie coś z tą luźnością zrobić? Metalizatorem są tylko przetarte, wiekszość to błoto brązowe a nie takie czerwone jak na foto i ciemny wash. Co do samego washa to też jest to moje pierwsze spotkanie z tą techniką na tak dużym modelu. Chciałem żeby czołg był taki własnie jak by pobrudzony, troche mokry. Jeżeli uważacie że przesadziłem no to ucząc sie od lepszych może jesteście w stanie powiedzieć mi co moge z tym zrobić żeby model był lepszy. Jest on częscią dioramy w którą wkładam troche pracy więc zależy mi żeby był jak najlepszy na moje możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger Otto Cariusa nie przypadkiem w kamo.

Oczywiście, że nie. Nie można wychodzić z założenia że każdy niemiecki czołg który nie był szary miał kamo. Bardzo dużo pojazdów niemieckich (i to nawet pod koniec wojny) było w dunkelgelb albo sandgelb. A tutaj masz zdjęcie czołgu pana Otto Cariusa:

Panzer_Schmidt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plamy u mnie to nie miało być camo tylko chciałem żeby mój czołg wyglądał na bardzo brudny. Uważacie że jest to przesadzone dlatego przychylam sie do waszego zdania i będe chciał to poprawić. Wziąłem sie także za poprawe gąsiennic. Zdjąłem je i staram sie tak uzupełnić i ponaciągć żeby wyglądały na nieluźne. Zająłem sie także szparą z przodu. Szpachla i troche pracy powinno poprawić sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dunkelgelb albo sandgelb

 

Mała uwaga co do nazewnictwa - przez całą wojne stosowano jedną farbę: Dunklegelb nach Muster, w standardzie RAL nr 7028. Więc po co robić zamieszanie stosując kilka nazw dla jednego koloru? (inna sprawa, jak ten kolor wyglądał i jak zmieniał się w zależności od warunków...).

 

(i to nawet pod koniec wojny)

 

Pod koniec wojny często widywano pojazdy w znacznej części pozostawione w mini; stosowano też jako kolor bazowy Dunkelgrün (Olivegrün) RAL 6003...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec wojny często widywano pojazdy w znacznej części pozostawione w mini; stosowano też jako kolor bazowy Dunkelgrün (Olivegrün) RAL 6003...

To ja akurat wiem...

 

Mała uwaga co do nazewnictwa - przez całą wojne stosowano jedną farbę: Dunklegelb nach Muster, w standardzie RAL nr 7028. Więc po co robić zamieszanie stosując kilka nazw dla jednego koloru? (inna sprawa, jak ten kolor wyglądał i jak zmieniał się w zależności od warunków...).

...tego akurat nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsiennice poprawiłem...są bardziej napięte i poprowadzone tak jak mi doradzaliście. Są miejsca gdzie niestety troszke sie coś przesunęło ale generalnie efekt prac jest moim zdaniem in plus. Jak zrobie dobre foto to pokaże. Biore się teraz za poprawe tego washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to tak jak obiecywałem. Poprawiłem gąsiennice. Co teraz o nich myślicie?

pict2596kh8.jpg

 

pict2597uy6.jpg

pict2597uy6.c1c435e5f2.jpg

 

Nie są jeszcze do końca pomalowane. Starałem sie zdjąć troche washa z pancerza ale będe jeszcze nad tym pracował. Dojdą nowe kalkomanie krzyży bo te się zniszczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie malowanie jest całkiem poprawne, a nawet fajne. Gaski poprawiłeś, i czołg wygląda 3x lepiej !!

No jeszcze trochę lewitują nad kołami, ale już tak bardzo nie wkurzają. Jakby dało rade położyć je na kołach, to by było zupełnie fajnie :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na początkowe zdjęcia a te, to naprawdę wszystko ok. Naprawiłeś sporo rzeczy. Wszystko wygląda przyzwoicie. Do robienia kolejnych zdjątek używaj tak jak na tych jednakowego tła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.