Jump to content

Medium do farb akrylowych pod pędzel


Michal_G
 Share

Recommended Posts

Zaglądając do sklepu dla plastyków po oleje do washa przy okazji natrafiłem na coś takiego jak "medium do farb akrylowych". Ma poprawiać równe rozlewanie się farby, nieco spowalnia schnięcie (ale nie tak mocno jak retarder). Kupiłem bo cena ciekawa, poniżej 5 zł za spora butelkę a coś mi świta że "ktoś coś" pozytywnie o tym pisał w kontekście dodawania do modelarskich farb akrylowych przy malowaniu pędzlem. Zanim zacznę eksperymentować wolę zapytać czy macie Koledzy doświadczenie w zakresie używania takiego dodatku do modelarskich akryli? Dodawać tego do osiągnięcia właściwego rozcieńczenia czy mniej (i uzupełniać wodą)? Wszelkie rady zwłaszcza oparte na własnych doświadczeniach będą mile widziane. Maluję pędzlem Pactrami, Vallejo (jakoś mi smugi nimi wychodzą, może medium pomoże na to?), sporadycznie akrylowymi Model Masterami (gdyby były dostępne w Krakowie przerzucił bym się na nie w całości).

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za namiar na akrylowe Model Mastery w Wieliczce, ale niedużo mi to daje. Do Wieliczki jak doliczę bilet strefowy tam i z powrotem (7.60 zł) to wychodzi praktycznie taki sam koszt jak przy zamówieniu internetowym. A farb najczęściej kupuje się pojedyncze sztuki, akurat potrzebne. Cóż, zostaje tak jak dotąd zamawiać akrylowe Model Mastery przy okazji innych zakupów.

 

Problem medium do akryli nadal aktualny...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sam sobie odpowiem. Medium do akryli to moje odkrycie modelarskie tego roku. Użyte zamiast wody do rozcieńczania zdecydowanie poprawia kładzenie się Pactry pędzlem. Wychodzą cieńsze równiejsze warstwy. Schnie ciut wolniej, ale opóźniacza warto dodać. Poniżej próbki efektów - 3 cienkie warstwy PActry A-32 Marine Green na T-34 od Unimodels w 1:72. Świeci się, mat będzie konieczny.

P2130007_zps9grosvka.jpg

P2130008_zpstow3pfte.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.