Jump to content

C-47 Skytrain od Italeri (1:72) - mój drugi model w życiu :)

Barny
 Share

Recommended Posts

. Lokalizację żeś wyłączył.

To dużo pokazuje...

W takim wypadku nie licz na za dużo...

Nie mam pojęcia co masz na myśli. Nie miałem od samego początku włączonej lokalizacji wiec jej nie mogłem w takim razie wyłączyć. W pierwszy poście jedynie wspomniałem że jestem z Gdańska

Przekopałem wiele wpisów na forach i każdy poleca coś innego, każdy poleca inny itp i zrobił mi się bałagan w głowie.

Myślałem że osoby z tego postu podrzucą jakieś 2-3 modele na których warto się skupić

. Lokalizację żeś wyłączył.

To dużo pokazuje...

W takim wypadku nie licz na za dużo...

Nie mam pojęcia co masz na myśli. Nie miałem od samego początku włączonej lokalizacji wiec jej nie mogłem w takim razie wyłączyć. W pierwszy poście jedynie wspomniałem że jestem z Gdańska

Przekopałem wiele wpisów na forach i każdy poleca coś innego, każdy poleca inny itp i zrobił mi się bałagan w głowie.

Myślałem że osoby z tego postu podrzucą jakieś 2-3 modele na których warto się skupić

Wydawało mi się, że masz w profilu lokalizację (tak jak ja). Jeżeli się myliłem to przepraszam.

Co do aero i kompresora już napisałem, a nawet złożyłem konkretną propozycję.

I nie pisz, że mętlik bo np. z kompresorem jest konkret czyli AS-186 albo jak masz chęci i możliwości robi się samemu tzw. lodówkowiec.

PS.

A jak chcesz tani i dobry to zawsze skończy się zakupem minimum 2 egzemplarzy - pierw tani, a potem dobry.

Edited by Guest

• 2 weeks later...

Witam.

Mam mały problem z oszkleniem modelu, a dokładnie z szybą pilotów. W jednym rogu mam zmatowienie od kleju Tamiya Extra Thin. Użyłem go celu przyłapania szyby do modelu w dwóch miejscach (na forum wyczytałem że nie matowi szyb jak klej CA), bo odchodził od modelu,później chciałem użyć Clearfix do reszty. W jednym rogu Extra Thin zadziałaj jak pisali na forum , natomiast w drugim kącie zachował się jak CA (zapewne była za duża szpara pomiędzy oknem a kadłubem) i zmatowił szybę. Próbowałem to jakoś naprawić ale chyba pogorszyłem sprawę.

Czy jest jakiś sposób na naprawienie tej szkody (czytałem że można użyć pilniczków rożnej gradacji, pasty do zębów, past polerskich Tamiya (te posiadam) czy pomalować może wszystkie szyby na czarny kolor dla lepszejestetyki (nadmienię że pierwsze 3 boczne okna też posiadają zmatowienie od CA , później do pozostałych zakupiłem Clearfix)?

Niestety pasty nie pomogły a na domiar w moich wielkich palcach pękła szybka :(

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak skleich szybę klejem ,wkleich do modelu i pomalować wszystkie okna na czarno - wiem że model na tym straci.

witam

a nie pomyslales, zeby wstawic nowa szybe?

Przeciez w dakocie nie jest zadnym problemem wstawienie nowego oszklenia

Zlap kawalek dobrego przezroczystego plastiku i sprobuj cos wymodelowac

Malowanie, obejetnie czy na czarno,czy na granatowo zepsuje wszystko

Nie boj sie ciecia i "chirurgii plastycznej " jak to ktos kiedys nazwal

A moze ktos z kolegow znajdzie szklo?

Pozdrawiam Bravo112

Spróbuje poszukać jakiś materiałów na nowa szybę.

Zapewne będzie problem z odpowiednim wyprofilowaniem przedniej szybu a poźniej pewnie z wklejeniem - spróbuje powalczyć

Zobaczymy co wyjdzie...