Skocz do zawartości

TOYOTA COROLLA WRC "Mocne" Rajd Polski 2001


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis przyszla pora na prezentacje modelu, do ktorego zbudowania przymierzalem sie juz dlugie lata. Ostatecznie dzis udalo mi sie go dokonczyc. Mowa tutaj o miniaturce Toyoty Corolli WRC w barwach Mocne Rally, ktora zaloga Kuzaj/Gorski startowala w Rajdzie Polski w 2001 roku.

 

Za baze modelu posluzyl zestaw Tamiyi w skali 1/24 a kalkomanie pochodza od Mf zone (dwa kpl, zeby model mial odpowiedni wyglad).

Podczas budowy dokonalem kilku modyfikacji i tak:

- zmiany w klatce bezpieczenstwa, usuniecie kilku elementow i zastapienie ich nowymi

- dorobienie nitow w przednim zderzaku i na wlocie powietrza na dachu, wykonanie wentyli w kolach

- wykonanie linii podzialu wokol wlotu powietrza na dachu

- dorobione pasy foteli i kola zapasowego we wnetrzu

- poprawiony kubel kierowcy (dolozone uszy i odpowiednie kalki)

- metalowe, dwu czesciowe zapinki z przodu i z tylu auta

- przednie chlapacze

- dodatkowe kalki na opony

- nowe, od podstaw robione anteny na dachu oraz nowy gps

- poprawione w kilku miejscach kalki na nadwoziu

- wykonanie zaroweczek w tylnych lampach

 

Troszke pracy przy budowaniu tego modelu mialem, szczegolnie, ze kalki byly sredniej jakosci, ale wszystko da sie jakos poprawic czy tez naprawic.

Oczekiwania co do wygladu koncowego Corolli byly duze, ale rezultat prac przeszedl moje najsmielsze oczekiwania. Ten modelik jest po prostu przesliczny, kolorystyka powala na kolana!!!! Jestem bardzo zadowolony z efektu koncowego moich zmagan z tym swietnym zestawem.

 

Mam nadzieje, ze Wam rowniez spodoba sie moja praca.

Podrawiam.

 

cmocne9_zpsheintpsr.jpg

 

cmocne8_zpsm6nbu6pq.jpg

 

cmocne7_zps0mkgwq7b.jpg

 

cmocne6_zpsjw1my8xg.jpg

 

cmocne5_zpskgfvyjh7.jpg

 

cmocne4_zpsqbh86zqs.jpg

 

cmocne3_zpszfds9wx7.jpg

 

cmocne2_zpswq7onmsn.jpg

 

cmocne1_zpsbkunrjgc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się zalogować musiałem, by to skomentować. No no... Ładne cacko - zaczynam się zastanawiać, czy mam robić Corollę w barwach fabrycznych, czy jednak w takie malowanie nie pójść, bo mi się ono podoba... Może się Twoim modelem zainspiruję... Gratuluję pięknego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.