Skocz do zawartości

Bugatti Royale 1:16


Angus73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w załączeniu zdjęcia z modelu, który uznałem, że można pokazać. Jest to stary model firmy Bandai. Starałem się go okrasić detalami własnej produkcji, albowiem w tej skali nie ma zestawów waloryzacyjnych. Większość rzeczy w silniku i bebechach zrobiona od zera.

 

5xlcukr.jpg

WSOgWDf.jpg

bKZWHfv.jpg

EcLeyQZ.jpg

oLTG2vF.jpg

68bb9fH.jpg

4tFYNEH.jpg

http://i.imgur.com/NK4hSf2.jpg[/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, robiąc ponownie, dodałbym właśnie w podwoziu trochę śladów jednak zużycia. Choć auto powstało w jednym egzemplarzu (tego nadwozia, bo w sumie to 6szt.) to jednak czas robi swoje i postarzenie tylko dodałoby autentyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sposób na drewienko znalazł się po różnych próbach i błędach. Od tej pory jeśli chcę uzyskać efekt pięknego, polakierowanego drewna robię to tak:

1. Jasny brąz mat Vallejo jako kolor baza, w zależności jakie drewno ma imitować taką bazę dobieram.

2. Na świerzo, robię rysy w farbie twardym pędzelm, takim zaschniętym.

3. Mocno rozcieńczonym ciemniejszym brązem Vallejo zalewam poprzednią warstwę i pędzelkiem rozprowadzam.

4. Zanim wyschnie, biorę ciemny brąz Tamki i nakładam pędzelkiem (raczej drobnym; w zależności od wielkości powierzchni), coś podobne do techniki suchego pędzla. Otóż farba Tamiya położona na Vallejo, bardzo ładnie się ścina i wytrąca w drobne kłaczki co daje imitację przebarwień czy sęków.

Kroki 1,2,3,4 na mokro nie dopuszczam do wyschnięcia kolorów, chodzi o to żeby się pomieszało.

5. Jak już ten misz-masz brązów dobrze zaschnie, to na koniec clear gloss np. Humbrol, kilka grubych warstw, pędzlem naprawdę od serca.

6. po 3-4 dniach schnięcia szlifowanie na płasko i polerowanie pastami Tamki. Jak coś nie pasuje to jeszcze poprawiam brązem takim czy innym, ew. jasnym szarym jak ma być nieco wyblaknięte i jeszcze raz lakierowanie, szlifowanie i polerowanie.

W obecnie składanej Toyocie 2000GT 1:16 pierwszy raz wypróbuję gotowe okleiny Uschi. Bardzo jestem ciekawy efektu. Dedykowane są one raczej skalom 1:24-35 no ale zobaczymy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.