Skocz do zawartości

Skyraider 1:48 - silnik i diody


PiotrWWW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

przedstawiam pierwszy model, który zrobiłem w tym millennium. Trafił do mnie w nietypowy sposób i żeby go uatrakcyjnić postanowiłem zamontować silnik elektryczny do poruszania śmigłem i wykonać oświetlenie z diod i światłowodów.

Sami ocenicie jak wyszło

Od siebie dodałem jeszcze wychylony ster kierunku i lotki, odprowadzenia ładunków elektrostatycznych i przewody hydrauliczne do hamulców. I podstawkę zrobiłem samodzienie z kawałka pleksi. Jeszcze uciąłem mu wystające czerwone "kołki" na krawędzi natarcia skrzydła - przy skrzydłach zablokowanych w pozycji rozłożonej były one schowane. Wyskakiwały przy składaniu skrzydeł.

 

Gdybym robił ten model jeszcze raz to zmieniłbym:

1. Zrobiłbym trochę mniejsze "okopcenia"

2. Inaczej bym pomalował golenie podwozia i szczęki hamulcowe - wrzucę zdjęcia orginały w wolnej chwili

3. "Drut" za owiewką bym zamienił na cieńszy - znów zdjęcia

4. Nie używałbym sprayów Tamiya AS - dużo lepszą kontrolę i cieńszą warstwę farby jestem w stanie uzyskać aerografem.

5. Nie jestem pewien jak dokładnie powinien wyglądać pokład Intrepid w 1966 roku - jaki był podział płyt, liczba i układ studzienek na płytę, czy studzienki nie miały "kratek" pięcioramiennych. Wzorowałem się na tym http://www.flyingmule.com/products/TW-S0480201 , co trudno nazwać solidnym źródłem...

6. Robiąc go po raz drugi rakiety pomalowałbym inaczej. Teraz są wg instrukcji Tamiya, ale zdjęcia pokazują raczej ciemnoszary kolor.

 

Jeśli ktoś robi aktualnie Skyraidera lub planuje to mam kilka zdjęć detali egzamplarza z Cavanaugh Museum of Flight, nr 500.

http://s38.photobucket.com/user/piotrWWW/slideshow/Skyraider%20500%20original

 

x1_IMG_0657_zpsuaysmzq0.jpg

 

x2_IMG_0659_zpsryjhbvxa.jpg

 

x3_20161115_212210_zpsulfwew1d.jpg

 

x4_kolo_zpsb0i9th0d.jpg

 

x5_druciki_lotka_zpsiuitvmri.jpg

 

x6_druciki_ster_zpsm6e1ypwt.jpg

 

x7_smiglo_zpserm49lc0.jpg

 

x8_zpsszpcbrtz.jpg

 

x9_zpsutvzwwlj.jpg

 

x10_zpspv7crx1n.jpg

 

x11_lampki_zpsgz1p93ud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.