Skocz do zawartości

K-267 DRAGON (Allanger 1/350 *Akula* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo ciekawy model i fajnie wykonany ale wydaje mi się, że lepiej wyglądałby pociągnięty matową czarną a nie błyskiem - ot takie moje odczucie w żadnym razie czepianie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę chemii. Mam nadzieję, że nie będę posądzony o krypto-reklamę.

...

Więc tak, Sidolux do PVC linoleum ( chyba najbardziej plastikopodobny - a miałem jeszcze do wyboru do Marmuru i Kamienia, Drewna, Glazury). Zastanawia mnie tylko jego gęsto-mleczna konsystencja - to takie ma być i bezpośrednio do aerografu to ładować? Potem mam płyn do zmywania, gdzieś wyczytałem, że raz na jakiś czas wypadałoby w tym wykąpać aerograf. Co do płynu do kalkomanii to nie znalazłem typu SET & SOL, ale sprzedawca mi polecił ten zielony, twierdząc, że na amerykańskich forach jest on straszliwie zachwalany. No i na koniec bezbarwny mat - rozcieńczalnik do niego w drodze.

cb3b9f51c722c7fbm.jpg 01769fb58d25af99m.jpg 8131cd1294661681m.jpg e2a3823dcd65626dm.jpg

...

lepiej wyglądałby pociągnięty matową czarną a nie błyskiem - ot takie moje odczucie w żadnym razie czepianie się

Zgadzam się, dlatego właśnie po położeniu kalkomanii, położę wszystko matt'em...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido, Cleanlux, Mr. Softer - świetne zakupy Powodzenia w dalszej budowie! Jeżeli Sidolux byłby za gęsty możesz spokojnie rozcieńczać wodą. Ale ogólnie ja mam np. kamień i terakota i spokojnie maluje z aerografu i pędzlem prosto z butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z "tego zielonego". Specjalnie nie narzekam. Przy nakładaniu kalkomanii firmy FineMolds spowodował "zniszczenie" kalkomanii, ale to okazało się moją winą - za wcześnie chciałem zobaczyć, czy kalkomania już wyschła. Okazało się, że nie i porozrywałem ją. Jak będziesz korzystał z tego płynu, to nie zdziw się, że kalkomania na początku zrobi się pomarszczona. Trzeba kilka godzin odczekać, jeżeli dalej będzie pomarszczona to delikatnie nakłuj ją igiełką i dodaj jeszcze płynu i poczekaj kolejnych kilka godzin (kilka czyli przynajmniej ze dwie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując końcowe roboty w stoczni :

 

1 - Pryskam Sidolux Raz z Aerografu ( potem zmywam ! Aero ! CleanLuxem, wodą i ... dla pewności Nitrem ). Czekam kilka godzin.

 

2 - Moczę kalkomanię w wodzie przez chwilę, a potem na suchym sprawdzam czy odchodzi, jeśli tak to przenoszę ją na plastik, wcześniej położonym Mr.Softerem. Zbieram Wacikiem nadmiar płynu i potem co, kładę warstwę "na" od razu, czy czekam aż pierwsza wyschnie ? Znowu czekam...

 

3 - Całość kilka razy rozcieńczonym Matt'em - z Aero.

 

4 - Melduję się w Polarnym

 

!!! Uprzejmie proszę Cierpliwych i Wyrozumiałych o Potwierdzenie/Autoryzację* !!!

 

*niepotrzene skreślić

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być : MYJĘ AEROGRAF. Myć okręt Nitrem to barbarzyństwo... Rozumiem rozcieńczać farby, ale bezpośrednio na plastik ?

Ale co, schemat ogólnie poprawny? Pytam, bo mam wątpliwości co do tego całego procesu nakładania kalkomani - przy próbach na kawałku plastiku marszczy się i nie wygląda za fajnie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie OK. Kalkomania ma sie marszczyc, nie wpadaj w panike. Po wyschnieciu Softera powinna sie sama wygladzic. Czynnosc z nakladaniem Softera mozesz powtorzyc jesli kalka wciaz nie lezy dobrze wtopiona. Ja to robie moczac wacik do uszu i potem walkuje nim po kalkomanii. Zanim prysniesz matem mozesz jeszcze raz obszar gdzie sa kalkomanie ( jak sa juz suche ) prysnac Sidoluksem i dopiero na koniec mat. Aha, radze kalki po potraktowaniu Softerem i ich wyschnieciu delikatnie przetrzec wilgotna szmatka z woda. Zdarzylo mi sie, ze resztki niewytartego Sola/Softera po pomalowaniu ostatniej warstwy lakieru wylazly w postaci bialych plam niczym mgielka po superglue...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie i już nie męczę : Warstwę "na" Mr.Softera nakładam jak wyschnie ta "pod" czy jak wszystko jest świeże?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już był w ogródku i witał się z gąską...

...

Ehh czułem, że z tą kalkomanią będą schody. Więc tak, położyłem mały element na próbę. I tak jak Arkady pisał - najpierw się pomarszczyło :

de092b2b9ff2237fm.jpg

...

Potem niby się ładnie wygładziło, ale przy jednym "końcu" kalkomanii pojawiły się małe białe plamki, więc co ja mądry zrobiłem, położyłem igłą farbę:

0cf14adcfeafd382m.jpg 6082be2da50d4626m.jpg

Co ja będę się rozpisywał : gleba na ostatniej prostej

...

...

Przetarłem delikatnie papierem 2000, po położeniu Sido i matt'u mam nadzieję, że nie będzie bardzo widoczne.

...

Moje spostrzeżenia są takie, że albo położenie kalkomanii wymaga nadzwyczajnych umiejętności albo ta kalka to jeden wielki...

Po 4 godzinach (słownie: CZTERECH) walki coś tam udało się położyć. Dwa wielkie minusy sam sobie daje, pierwszy za przód, który (zresztą sami zobaczycie) a i owszem, wyszedł...ale bokiem...

Drugi, mniejszy za to, że zniszczyła mi się jedna kalkomania i wstawiłem podobną z Revell'a (tu dla porównania kalka to poezja). Doszedłem do wniosku, iż lepiej mieć podobną niż w ogóle. I tak dostanie mi się za brak wiernego odwzorowania (nie ten kolor na antenach, brak wiatrochronu - lenistwo).

...

Po około 12 godzinach położyłem jeszcze jedną warstwę Softera, tak na wszelki wypadek. Teraz sobie to wszystko schnie. Jutro postaram się zmyć (wodą chyba?) powstały "wokół" kalkomanii syf, a potem psiknę jeszcze raz wszystko Sido.

...

Pojutrze Matt i do galerii (aczkolwiek przy Waszych prezentacjach, to mam poważne obawy )

...

Może będę robić tylko In-Box, a ktoś inny warsztat?

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział, tak zrobił

...

Delikatnie wacikiem nasączonym wodą przemyłem resztki Softera z Plastiku.

Położyłem drugą warstwę Sidolux'a - kalka zaczyna się "zlewać" z plastikiem . Czyli jednak Aero kładzie delikatnie. Jutro, mam nadzieję, ostatnia warstwa. A potem już tylko mat.

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu trudu, suchy dok w stoczni zaczyna napełniać się wodą

...

To z kolei oznacza (niestety) zamknięcie tematu i prezentację "efektów" w galerii. Zmatowiłem dziś całość drugi raz, jak wyschnie, to jutro wieczorem wrzucę zdjęcia do galerii. Dlaczego wieczorem? Bo jest gorsze światło i nie będzie widać klęski jaką poniosłem Więcej szczegółów i własnych spostrzeżeń, napiszę przy prezentacji.

...

Dziękuję wszystkim zwiedzającym za okazane zainteresowanie, pomoc, a przede wszystkim cierpliwość w tłumaczeniu krok-po-kroku "jak to zrobić"

...

...

Zapraszam do galerii (bądźcie szczerzy w osądach - ale bez przesady )

...

...

...

Obecnie niestety moją stocznię naszedł strajk (robota sp.... ale podwyżek się zachciewa ). Ale nie martwcie się, szybko zduszę tę niemrawą rewolucję, a potem...

...

a potem TYPHOON...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.