Skocz do zawartości

Carro Armato M 13/40 Italeri 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to właściwie stareńkie ESCI. O plusach modelu można napisać jedynie tylko to że jest, reszta to mniejsze lub większe babole których usuwanie wystawiło na ciężką próbę moją cierpliwość .

1. Największy babol -nienaprawialny - niewłaściwy kształt wózków kół nośnych okraszony dodatkowo sexownymi śladami po wypychaczach dla urozmaicenia na przemian wgłębnymi i wypukłymi

2. Winylowe gąsienice - nawet nie guma do wymiany. Zastosowałem blaszany wyrób PARTa,ale można użyć nieco tańsze plastikowe UM składają się z pojedyńczych ogniwek.

3. Nity na stropie wieży i nadbudowy - najprostsza korekta,wystarczy je "zgolić".

4. Jarzmo armaty - koszmar -płyta czołowa nie pasowała do reszty wieży!

5. Szkoda dalszych słów...

Jest to jedyny dostępny model tego pojazdu,model firmy Model Trans wygląda na żywiczną kopię opisanego zestawu i dziedziczy niestety większość jego błędów .

W moim modelu starałem się choć trochę poprawić na ile to tylko było możliwe poważniejsze niedociągnięcia. Wytrasowałem nowy podział blach na wieży i nadbudowie,dorobiłem podpórkę anteny,nawierciłem otwory szczelin obserwacyjnych,odciąłem część błotnika by upodobnić model do pojazdów wczesnej serii produkcyjnej i jeszcze parę podobnych dupereli widocznych na fotkach. W najbliższy łykend czołg powinien trafić do malowania także proszę o uwagi i komentaże bo jeszcze można coś ewentualnie zmienić lub poprawić!

7a1ce45cbad2e50am.gif

5810606756a37dccm.gif

abcdc684b45330b3m.gif

ac901c3c3fc242a0m.gif

ba90fcecbd90e6f4m.gif

a66e6ab604cd5161m.gif

21b0b4aac6b063cbm.gif

469bed89fed082b5m.gif

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ModellTrans niestety nie ma tego pojazdu w programie, a to co jest jest poprawione. Slady po wypychaczach tez a o gaskach nie wspomne.

 

I moja skromna uwaga, wymien lufe jest wybitnie za krotka

Witam!

Fakt. Nie jest to dokładnie M 13/40 ale M 15/42 podobny do poprzednika z którego bezpośrednio się wywodził :

http://www.modelltrans.de/artikel/index.php?action=image_html&artnr=MT%2072303

Proponuję bliższe oględziny trakcji sprzedawanej jako osobny artykuł:

http://www.modelltrans.de/artikel/index.php?action=image_html&artnr=MT%2072300

niestety w.w błędy nadal są ,wyeliminowano jedynie dziury po wypychaczach . Przy niemal 30 letnim modelu za ok.23 PLN babole specjalnie nie powinny dziwić ale przy cenie 25 EUR lub ok.120 PLN (do niedawna w ofercie Jadaru) za model lub 9 EUR za samą trakcję - co u nas stanowi równowartość modelu Italeri - można oczekiwać nieco więcej

Oczywiście lufa do sprawdzenia i wrazie potrzeby do wypierdziałki.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moja skromna uwaga, wymien lufe jest wybitnie za krotka

Witam!

Rzeczywiście,cała lufa okazała się być za krótka o ok. 2mm. Mój błąd polegał na tym że w ciemno wymieniłem samą końcówkę pochodzącą z zestawu i mającą imitować końcowe zgrubienie lufy ( b.paskudna ) na element własnego wyrobu tej samej długości tylko nieco cieńszy - nie sprawdziwszy uprzednio czy lufa tak wzbogacona ma prawidłową długość . Ale nie ma tego złego itd...- obecie dzięki wstawce, skróceniu i zeszlifowaniu zgrubienia końcówki lufa wygląda zdecydowanie lepiej.

Lenistwo rzecz straszliwa - a wystarczyło w trakcie prac częściej sięgać po sqadron-armor "Italian medium tank in action" a tam śliczniutki planik,zdjęcia... .

1e6445e6e7aafc1cm.jpg

af9893244b910574m.jpg

9bd84c140aabe115m.jpg

 

Pozdrawiam!

 

PS.:Fotki miały być z pieniążkiem ale jakoś mi umkło...Po za tym nie jest znowu taki karzeł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witaj ! Z ciekawościa oglądam twoje tematy ( w tym ten oczywiście ) muszę przyznać , że idzie Ci doskonale z tym maluchem

Mam jeszcze dwa pytania Kiedy zabierasz sie za malowanie Carro armato??

Nie chce zaśmiecać tematu ale muszę zapytać . Czy dysponujesz jakimiś zdjęciami lub kwitami do Lanci z armatą ansaldo 90/53 . Bo w piątek odebrałem od listonosza małą paczuszke z tym modelem a widziałem , że ty taką kiedyś popełniłeś w super wykonaniu. Jeśli mógłbys się podzielić jakimis informacjami bądź wskazówkami pisz na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

fototrawione gąski to do jakiego zestawu są w oryginale? T26?

 

Dokładnie A dokładniej T-26/7 TP/Vickers.

 

Kiedy zabierasz sie za malowanie Carro armato??

 

Już skończony tak dawno że zapomniałem że w ogóle takiego kiedyś robiłem

Galeria jest tutaj:

viewtopic.php?t=5878&highlight=carro+armato+++++italeri+esci

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.