Skocz do zawartości

"Jesienna herbatka" Italeri 1:72


grzesiek83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Przepraszam za brak wpisów ukazujących moje zmagania z dioramą, ale bardzo bliski termin końca konkursu wymógł przyspieszenie prac, przez co brakło czasu na robienie zdjęć i wrzucanie postów. Dziś koło południa postęp prac był następujący.

 

Skończyłem podwozie Morrisa, razem z silnikiem i kołami. Nadwozie było po kalkach przygotowane do kolejnych prac:

AlvRYSF.jpg

SJr5DHa.jpg

 

Pozoranci pokryci kolorami, gotowi do następnych prac:

PLBhFfN.jpg

 

Samą podstawkę trochę pomalowałem, następnie "zasadziłem" kilka krzaków i rozrzuciłem kilka kamieni. Podstawka w trakcie rozsypywania piachu:

STsZv7N.jpg

 

Idę walczyć dalej. Jak nic się nie wydarzy, to jutro rano powinienem wrzucić galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka bardzo bardzo ciekawa i fajna, ale ma pare minusów. Sam model bardzo ładny, choć kolor dałbym bardziej żółty i jaśniejszy.

 

uwagi.

Zdejmij włosy z modelu. Figurkom brakuje cieniowania i się błyszczą, może chociaż łosza zrób. Na armacie nitowanie słabo widać, dałbym mocniejszego łosza. Worki także się błyszczą, przydałoby się matem psiknąć. To pustynia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, cisze się, że Ci się podoba. Dobierając farby do malowania opierałem się na instrukcji gdzie napisali by malować farbą "Sand F.S. 33531". Zaufałem instrukcji i pomalowałem model Gunze H313, który chyba nie do końca pasuje. Pozostałe błędy wynikają z pośpiechu. Zabrakło mi ok tygodnia aby bardziej skupić się na wykończeniu modelu. Ostatnie dni to był istny wyścig z czasem, ale się udało. Niestety nie mogłem już nanieść poprawek po Twoim poście, ponieważ zaraz po wstawieniu galerii musiałem iść do pracy na drugą zmianę. Najbardziej cieszy mnie skończenie projektu w terminie, bo w dwóch poprzednich konkursach niestety nie dałem rady wyrobić się w terminie. Jeszcze raz dzięki za uwagi i mam nadzieje że komuś się jeszcze podoba moja diorama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.