Skocz do zawartości

PzH.2000 - odbudowa


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc .

Postanowilem rozruszac troche ten dzial i wstawic prawie kopie mojej ostatniej relacji z kartonworka.

Na moim warsztacie zalega wiele niedokonczonych modeli, ktore to blokuja prace nad nowymi . Jednym z nich jest Revellowska PzH.2000 w 35-ce . Wielki model i zajmuje duzo miejsca . Postanowilem ( nie ukrywam , ze inspiracja do dalszych prac byla tez relacja Fidelka na tamtym forum z odbudowy swojego BRDM-a i dlatego wlasnie slowo odbudowa w temacie ) po 4-ech latach ja dokonczyc . Wlasnie tyle minelo od kupna tego modelu i ochoczym zabraniu sie do pracy nad nim . Powstal dosc szybko bo planowalem zrobic go prosto z pudelka . Po jakims czasie przypadkowo wpadly mi w lapki blachy do niego i jakos nie moglem sie dalej zdecydowac czy dokonczyc model tak jak jest czy tez dodac jeszcze w miare mozliwosci blaszki . Wahalem sie i wahalem az w koncu jakos odskoczylem w pelni od tego modelu i tak biedny postal sobie w mojej poczekalni az do dzisiaj . Stan na dzien dzisiejszy

 

46ee4de58bd4dabd.jpeg

 

Nie planuje wielkich zmian wiec chyba uwine sie szybko i bede mial wreszcie wiecej miejsca

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowalem zrobic ten model troche inaczej niz poprzednie . Probowalem juz sil z blotem i szlamem przy Gozdziku , probowalem ze sniegiem przy Skocie wiec teraz mam zamiar zainspirowany starym artykulem z niemieckiego Model Fan-a wykonac troche blota i sniegu jednoczesnie na jednym modelu . Moze nie tyle blota co przybrudzonego ziemia sniegu . Model spocznie oczywiscie na typowej dla moich modeli pancerki podstawce . Tym raze bedzie troche wieksza od poprzednich bo i model taki . Sama scenke widze tak : Haubica w czasie powrotu z cwiczen w terenie na zasnierzonej i juz troche rozjechanej przez inne pojazdy z kolumny polnej drodze . Pojazd z dolu przybrudzony a z gory pokryty resztkami sniegu i zmarzliny . Zobaczymy czy sie uda Postanowilem , ze ze wzgledu na zaplanowane brudzenie modelu na poczatku stworze podstawke . Wczesniejsze pochodzily od modeli Bburago w skali 1/24 . Tujaj ze wzgledu na gabaryty modelu potrzebne bylo cos wiekszego . Ponownie poratowaly mnie szkodniki podstawka , na ktorej wczesniej stal Ford Shelby 1968 w skali 1/18 . Na wstepie przykleilem trzy paski tektury tak aby uzyskac koleiny szerokosci gasek . Nastepnie calosc pokrylem ponalem i posypalem soda . Po wyschnieciu przyszla kolej na malowanie areografem kolein . Hmmmmm... jakos mi sie to nie podobalo i raczej czegos brakowalo . Po luknieciu na pare fotek z rajdow zimowych itp. stwierdzilem , ze musi sie tam pojawic troche ziemi wyrwanej przez gaski . Latwo zaplanowac ale z czego zrobic Kolejnym razem pomocne okazaly sie produkty spozywcze z kuchni Wpadlem na pomysl uzycia do tego kawy rozpuszczalnej . Troche ja jeszcze pokruszylem i po psiknieciu lakierem miejsca klejenia rozsypalem odpowiednio na terenie . Calosc zostala oczywiscie na koniec zakonserwowana lakierem matowym . Mysle , ze efekt udany . Nie musialem nawet kombinowac nad kolorem a co mi wyszlo ocencie sami :-?

 

c250ea605bd18bc3.jpeg

8f2a1e53c058ea9e.jpeg

 

Ps. W miejcu dawnej tabliczki znamionowej starego modelu oczywiscie pojawila sie nowa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blaszek wybralem tylko to co najbardziej potrzebne i to co dalo sie jeszcze zamontowac czyli siatki na silnik , koszyk z przodu wiezy, tylne gumowe blotniki podwieszone do jazdy w terenie i pare uchwytow . Zostaly natychmiast pomalowane no i oczywiscie zapomnialem zrobic fotki przed malowaniwm . Hmmmm..... nie wielka strata . Mysle , ze jeszcze dobrze bedzie je widac w dalszej czesci . Przyszedl czas na brudzenie . Na poczatek to co co mialo sie przykleic do pojazdu w czasie jazdy czyli snieg zmieszany z ziemia i piachem . Wykonalem to ze szpachli , nakladajac wykalaczka . Mysle , ze to najbardziej odpowiednie miejsca , gdzie takie ustrojstwo sie przykleja . Po wyschnieciu dalem na to biala farbe i jeszcze na mokra posypalem sode . Jak wyschnie to pomalujemy na odpowiedni kolor

 

e1c1f0765e11f36b.jpeg

 

f65816ca93265371.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przybrudzenie nadwozia . Mialo wygladac nierownomiernie czyli tak jak na naszych samochodach po jakims tam czasie jazdy . Czesc zdmuchnieta przez podmuchy powietrza w czasie jazdy , czesc stopiona przez nagrzane czesci pancerza i troche nowego sniegu . Material jak poprzednio : szpachla , biala farba , lakier i soda . Na razie troche chaotycznie i bedzie jeszcze poprawione

 

3c7c0a155e280ccd.jpeg

79c9b537e44b9363.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mi przeszkadzaly gaski tak jak to wygladalo wczesniej i postanowilem cos zmienic aby je zaglebic w terenie . Do wyboru mialem wykonanie nowej podstawki albo ... ( i to wlasnie uczynilem ) wyciecie troche terenu z podstawki pod gaskami . Teren zostal dopasowany ( dosypalem troche kawy ) do takiej pozycji a model przymocowany do podstawki od spodu dwiema srobkami jak jego poprzednik ( to odpowiedz na pytanie Sokola ) . Na fotkach widac gaski przed i po operacji zaglebianiania

 

20f291cd44d59dd7.jpeg

f1dfb352be950e71.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz do akcji wkroczyly pastele a wszystko to za sprawa Wojtka , ktory ogladajac fotki gotowego modelu zwrocil mi uwage , ze czegos jeszcze brakuje , oraz ze pare czesci wyglada za czysto . Dlatego tez wczesniej pokazalem tylko jedna fotke modelu w calosci . Teraz moge juz pokazac wiecej . Model uwazam za skonczony i po 4 latach oczekiwania trafil juz do witryny

 

574a3d2daf4cb3d8.jpeg

d5549322911c434f.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec zabralem model i srrrru w teren . W mojej okolicy zero sniegu i jest jeszcze zielono wiec musialem pojechac 12 km dalej w pobliskie gory ( Eifel ) . Nie pomylilem sie i zastalem tam troche sniegu Tak wiec pokazuje Wam ostatnie fotki w tej relacji . Troche widac w nich mojej ingerencji bo musialem jakos usunac podstawke

 

548d68fcf04a4399.jpeg

8d85cd32d64f7f65.jpeg

cd10be966e6bb266.jpeg

9374e7a1c1c1f832.jpeg

 

PS. W czasie transportu uszkodzila sie jedna z anten

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przepiękny model I tym bardziej widze, że nietylko łódeczki kleimy, co Jeszcze raz gratuluję udanego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

MILY Okonku zauwazylem ze jestes bardzo dokladny i tak jak ja kombinujesz aby urealistycznic model wykorzystujac do tego co -"wpada pod reke - podoba mi sie kawa" no i nie gniewaj sie tyl troche mi sie nie podoba .Kazdy pojaz majac nawet pozadne blotniki jadac po sniegu lub blocie tworzy za soba TUMAN drobnego blotka lub sniegu . uwazam wiec ze powinienes troszeczke delikatnie go -zbielic-. MODEL jest GIT.Ja nadal sie mecze nad Harierem- droga przez meke -ale ja to lubie choc nie jestem masochista.POZDROWIONKA.A BWP-2czeka na swoja kolej tez chce go ustawic w zimowej scenerii.HEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super malowanie i brudzenie. Ja też skleiłem pz2000 w skali 1:72, ale wybrudziłem gąski i blachę ochronną mieszanką gipsu, rozpuszczalnej kawy i wody. Efekt gorszy od twojego, ale zadawlający. Jakim arografem malowałęś model(w skali 1:72) Bo ten wpierw pokazałęś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Jakim arografem malowałęś model(w skali 1:72) Bo ten wpierw pokazałęś?

Jezuniu....... dwa lata prawie nie zagladalem do tematu i dlatego nie odpowiedzialem. Dzisiaj podmienialem fotki, gdyz moj stary serwer od pewnego czasu nie dziala i dolukalem sie pytania. Pawelku to jest 1/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.