Skocz do zawartości

Sd.Kfz 173 Jagdpanther – Tamiya 1:35


persyMG

Rekomendowane odpowiedzi

Sd.Kfz 173 Jagdpanther (late version) – Tamiya 1:35

Model inspirowany pojazdem z poniższego zdjęcia:

JgP-212.jpg

Zagłębie Ruhry Marzec 1945, podobno z jednostki 654 Schwere Panzerjager Batalion

 

DSC_1954e.jpg

DSC_1951e.jpg

DSC_1936e.jpg

DSC_1964e.jpg

DSC_1965e.jpg

DSC_1966e.jpg

DSC_1927e.jpg

 

 

Drugi model po prawie 20 latach przerwy w modelarstwie… zarazem pod wieloma mój pierwszy model „nowej ery” (jak sądzę) : pierwszy malowany aerografem, pierwszy raz użyte elementy fototrawione, pierwszy raz filtry, pigmenty i wiele innych cudów. Generalnie - dużo nauki różnych modelarskich sztuczek. Ogólnie jestem zadowolony (na żywo model wygląda lepiej niż na zdjęciach – niestety nie mam porządnego oświetlenia).

 

A w ramach samokrytyki – trochę przesadziłem z obiciami, po fakcie stwierdziłem, że jak by ich było trochę mniej to by chyba było lepiej, zwłaszcza w tylnej części.

 

Co do samego pojazdu, to jak napisałem wyżej – tylko inspiracja zdjęciem. Początkowo byłem pewny, że na zdjęciu jest Jagdpanther G2 ale później zacząłem mieć wątpliwości (pewne szczegóły nie do końca pasują). Podejrzewam, że pierwowzór to albo pojazd z końcówki wersji G1 albo początków G2.

Teraz zabrałem się za robienie podstawki, więc czeka mnie kolejna porcja nauki – błoto, krzaczki itp. itd.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - bardzo pozytywne na mnie wrażenie zrobił Twój model. Fakt, wygląda, jakby dopadła go grupa szalonych młotkersów, ale... Następnym razem obić myślę będzie zdecydowanie mniej. Jak dla mnie na plus, gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2 model po tak długiej przerwie, to całkiem nieźle.

Fakt, z obiciami trochę przesada ale co kto lubi, w pewnym sensie ma to swój urok.

Fajnie nawet ubłocone zawieszenie wyszło, za to można było popracować nad jakąś modulacją i zróżnicowaniem pancerza.

Ogólnie jednak podoba się.

Na koniec, masz literówkę w oznaczeniu pojazdu, powinno być Sd.Kfz 173 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...

literówkę poprawiłem.... trochę się jej naszukałem - człowiek widzi to co chce, a nie to co jest

Modulacja kolorów miała być, ale zniknęła pod kolorami - ale wiem co trzeba zrobić inaczej i następnym razem może wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.