Skocz do zawartości

kobita o butle do aerografu pyta :)


Ana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie społeczność nie z tego wymiaru

 

Mam pytanko do speców w dziedzinie ;)

 

Zajmuję się tematyką pokrewną- robię domki lalek i lalki w skali 1:12,

od czasu do czasu przydało by się machnąć coś aerografem, dostałam w prezencie fajny Paasche Millenium i teraz trzeba by go czymś napędzić.

 

Nie zrobię sobie sama kompresora z lodówki , , jeśli trzeba to zacisnę zęby i kupię normalesa, ale gdzieś doczytałam , że są jeszcze butle do kompresorów... tylko bardzo nie- ekonomiczne.

 

Ja potrzebuję małe psiki - na policzki lalowe, jakiś błysk w oku, jakaś patynka na doniczce i tyle. Z precyzją raczej kłopotów nie będzie, ale czy ktoś wie na ile "psików" taka butla np. 500-tak wystarcza???

 

Dziękuję i na stronkę zapraszam

Ana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie na ile "psików" taka butla np. 500-tak wystarcza???
Jezeli beda to krotkie "psiki" to starczy Ci na baaaaardzo duzo. Mysle, ze do takiego zastosowania faktycznie nie masz co sie pchac w kompresor. Butla Ci w zupelnosci starczy i to na dlugo.

 

Ps.

Khihi... Patrzcie ludzie, jak rozne bywaja zboczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobię sobie sama kompresora z lodówki ,

 

Ohayo (albo jakoś tak).

Jeżeli nie boisz się elementarnej mechaniki to jako źródło powietrza można wykorzystać ... samochodowe koło zapasowe albo opryskiwacz ogrodowy (ze wskazaniem na ten ostatni, bo jest praktyczniejszy w upchnięcia w szafie).

 

Przed malowaniem trzeba co prawda nabić ciśnienie recznie/nożnie ale jesteś już wtedy absolutnie niezależna od wszystkiego.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci radze tak: kup sobie flaszke sprezonego gazu pednego i zobaczysz sama, jak to sie sprawuje. Nie jest to jakis wielki koszt, da sie przelknac. Jak sie okaze, ze rozwiazanie sie sprawdza, to jestes w domu. A jak dojdziesz do wniosku, ze to nie to, wywalisz butle do kosza i bedziemy sie zastanawiac nad innym patentem. RAV ma troche racji z tym czyszczeniem aerografu. Wiecej bedziesz miala czyszczenia, niz malowania. Aerograf trzeba dokladnie czyscic, ilekroc wlejesz do niego choc krople farby, bo innaczej sobie nim nie pomalujesz dlugo. No, chyba ze zamiast przedmuchiwac, bedziesz go za kazdym razem rozkrecac i czyscic kazda srubke oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana ja z powodu całej zabawy z aero, tej przed i po malowaniu, czyli - regulacji ciśnienia i ilości farby, a później czyszczenia, zrezygnowałem z aero i maluję sprey'ami. Ale oczywiście ja mam inną specyfikę, bo maluję duże powierzchnie. U Ciebie w grę wchodzi tylko aero, niemniej jednak, zobaczysz, że trochę roboty z tym jest.

Jak to wszystko "zbierzesz do kupy" to się okaże, że ta butla wcale na tak długo nie wystarcza. Możesz oczywiście zrobić sobie próby z butlą, ale butla nie daje ciągłej wartości ciśnienia - ciśnienie się zmniejsza, wraz ze zużyciem, zwłaszcza jak butla zaczyna się zamrażać. To dodatkowo utrudnia regulację aero. Moim zdaniem, warto zainwestować w tani kompresorek - za około 300zł już taki kupisz. To powinno Ci wystarczyć.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, warto zainwestować w tani kompresorek - za około 300zł już taki kupisz.

 

Moim zdaniem na potrzeby Any wystarczy zwykły kompresorek Pari, można go okazyjnie kupić na allegro nawet za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, warto zainwestować w tani kompresorek - za około 300zł już taki kupisz.

 

Moim zdaniem na potrzeby Any wystarczy zwykły kompresorek Pari, można go okazyjnie kupić na allegro nawet za 50 zł.

Zgadza się, ja miałem na myśli nowy

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.