Skocz do zawartości

Chieftain MBT


Marcintosh

Rekomendowane odpowiedzi

W T-72 dowódcy przeważnie bardzo dbają o to żeby automat chodził płynnie i bez zacięć, bo jak by coś to właśnie dowódca przejmuje rolę ładowniczego:) Jak karuzela pełna to kręci korbą a jak pusta to się wygina na różne strony po ładunki i ładuje ręcznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Modele sa tak na prawde tylko dwa: Tamiya i Trumpeter. Wszystkie Airfixy i tym podobne stosuja wypraski Trampka. Do tego jest jeszcze model zywiczny Accurate Armour ale jego cena jest zabojcza.

 

Najlepszy z tych tanszych to model Tamiyi. Ma on kilka bledow i niedorobek ale nie sa one drastyczne.

Z tego co widze, to kadlub jest troche skopany, linie laczenia plyt pancerza sie nie zgadzaja z oryginalem w niektorych momentach. Dolna czesc kadluba jest wzieta zywcem z CR1, ktory ukazal sie w 1983 roku, na wyprasce jest nawet nabita data, wiec sie nie ma co dziwic ze jest bardzo uproszczona, bo to byly czasy kiedy Tamiya robila zabawki.

Gorne powierzchnie pancerza kadluba i wiezy powinny miec matowa powierzchnie antyposlizgowa ale sa gladkie jak dupeczka niemowlaka. To akurat warto poprawic i nalozyc odpowiednia teksture.

 

Trampek nigdy nie widzial prawdziwego CR2 na oczy a robili go ze zdjec (nawet wiem ktorych zeby bylo weselej). Najbardziej widoczna wpadka to przesuniete kola, jakby byly zamontowane na drazkach skretnych. W prawdziwym czolgu lewa i prawa strona jest symetryczna.

Gora kadluba ma niepoprawne laczenia plyt i rowniez brakuje powierzchni antyposlizgowej. Tyl z pokrywami silnika o ile pamietam jest kompletnie zmyslony.

Wieza ma niepoprawny ksztalt, zbyt dlugi 'dziob', pochyle sciany boczne. Dzialo jest za chude itd, itp.

Podsumowujac, uwazam ze kupno Trumpetera, to wyrzucanie pieniedzy. Z drugiej strony jest on tanszy, wiec jezeli komus nie zalezy na wiernosci z oryginalem a chce sobie poskladac, to czemu nie?

 

Kiedys nawet chcialem zrobic symultaniczna relacje porownawcza z Trampka, Tamiyi i AA, zeby pokazac wszystkie roznice i wylonic zwyciezce ale jakos nie moge sie do tego zabrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Airfixy i tym podobne stosuja wypraski Trampka.

 

Ja bym okreslil to odwrotnie. Wiadomo, ze to wlasnie Trumpek , MHM ,Zeng-Fu czy inne startowaly od kopiowania firm zachodnich czy japonskich. Warto by sprawdzic, ktora firma i kiedy wydala ten model a wiadomo bedzie kto od kogo sciagal

 

PS. Nawet nie wiem czy Airfix go robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pawel,

Watek tak w zasadzie zostal wyczerpany

Ten twoj centurion to w jakiejs dziwnej skali jest, to chyba jakis stary model jest bo Tamiya od dawna nie robi 1/25? Wiem o Centurionie w 35, ktory zostal wydany w latach 70-tych i ponoc jest calkiem do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pawel,

Watek tak w zasadzie zostal wyczerpany

Ten twoj centurion to w jakiejs dziwnej skali jest, to chyba jakis stary model jest bo Tamiya od dawna nie robi 1/25? Wiem o Centurionie w 35, ktory zostal wydany w latach 70-tych i ponoc jest calkiem do rzeczy.

 

To jest model w skali 1\25. Tak, tak 1\25 i jest bardzo ładny. Ma wnętrze no i ogólnie jest fajny. Wątek wyczerpany? Wiem. Dopiero się zalogowałem na tym fajnym Forum. A co do Centuriona w 1\35, to w tym roku wypuści go AFV Club w wersji australijskiej oraz Bronco Models też zapowiada ten ładny czołg. Mój kolega go ma w 1\35 z Hobbycraftu. Stareńki ten model ale cholerka jedyny już został na rynku. A taki ładny czołg, nie to co te oklepane niemiecki pacercośtam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Coś się ruszyło w wątku i misie przypomniało...

 

Marcin, Airfix robi Chieftaina w 72, znasz pewnie ten model, ktoś na jednym z forów Missing Lynx pisał, że znośny (ale pewnie w kontekście sklejalności), a jak Ty oceniasz jego wartość jako miniatrury rzeczywistego czołgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.