Skocz do zawartości

Pz Kpfw IV Ausf. J (1/72)


gizmo87

Rekomendowane odpowiedzi

Diorama tak jak w poście o (Panzerhaubitze). Czy malowałeś Panzera 4 farbą Wehrmacht Olive??? Bo mi się wydaje, że Olive Gruen i Rot Braun jest nałożony na goły plastik...(ale nie wiem). Zrob parę zbliżeń na czołg (gąski, koła) bo nie widać detali, więc ciężko oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak45, może napisz dlaczego tak uważasz. Przecież właśnie po to prezentuje się własne prace, by uzyskać konstruktywną krytykę. Krytykować zawsze łatwo szczególnie jak nie ma się żadnych argumentów.

gizmo87, mam podobne wrażenia jak Jakub. Czy nie malowałeś czołgu na kolor bazowy tylko zostawiłeś kolor plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się kompozycja dioramy. Co prawda ci faceci z MG 42 są trochę sztuczni, ale kompozycja jest OK. Ja bym bardziej "zlepił" skały z podłożem,

I pofałdował ziemię. i dodał koło skał jakieś krzaki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Nexus, ale wiesz tyle jest juz napisane na tym forum tylko czytaci i probowac. Dioramka nie przypomina rzeczywistosci, a chyba o to chodzi.

Figurki na podstawkach. Nie wiadomo o co chodzi na tej dio. Czolg jedzie, z kmu strzelaja, wartownicy spaceruja - nielad i brak pomyslu. Po co te kamienie, co to za teren. Dioramka plaska jak stol a tu nagle takie glazy?

Jesli gory to zrob te gory, jesli nizina to zrob nizine. Trawe mozna kupic w matach, taka do kolejek, a nie malowac bloto na zielono. Czy ta droga to asfalt? Jednym slowem wiele bykow. I nie widze celu, abym mial tu opisywac jak to sie robi. Na samym poczatku pisalem, ze juz jest tyle napisane na tematy modelarstwa ( w necie za free) tylko czytac i robic.

A tu widac ze kolega robi tak jak mu pasuje. I chyba naewt nie zadaje sobie wysilku zeby cos poczytac i poogladac. Sorry bo malowanie narzedzi i zasobnika na zielono to jakas straszna pomylka.

 

A tak bardziej milo:

To proponuje na poczatek zrobic mala dioramke z jedna dwiema figurkami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak45, rozumiem, że wszystko można znaleźć na sieci, ale chyba po to jesteśmy na tym forum, by nie szukać na sieci? Bo inaczej po co chłopaki piszą te wszystkie poradniki? Przecież to można znaleźć w wielu innych miejscach. Opisy inboxów również.

Rzuciłeś teraz kilka argumentów i dałeś do myślenia nie tylko gizmo87, ale również innym. Mnie też oświeciłeś, że trzeba podejść do dioramy z logiką. I o to chodzi.

 

A ten wartownik to nie spaceruje, a szarżuje na IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Toba.

ale mozna tez napisac tylko czy cos nam sie podoba czy nie, bez specjalnego rozwijania tematu i argumentowania, chyba ze ktos nas o to poprosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć potrzebuje zamiennik farb FS33275-33434;30109,30117 na humbrol lub revell w macie (do kamuflażu tygrys ausf.e. )Zpoważaniem Damian.

 

Tu nie dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do kamuflażu tygrys ausf.e....

To model w 1/72 ??? Malujesz pędzlem???

 

Humbrol:

 

H 83 - Wehrmacht Olive (baza) choć warto go wymieszać z H 93 w stosunku 1:1

 

H 160 - Rot Braun (choć trzeba go trochę zaczerwienić bo jest zbyt brązowy)

 

H 86 Olive Gruen

-------------------------------------------------------------------------------------

Na przyszłość radzę przerzucić się na inne farby np. Gunze Sangyo albo Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOOOOPPPPP nie maluj Humbrolami..... Jeśli masz Aero to obowiązkowo użyj Gunze Sangyo a nie hu...

 

Jakub Ślęczka Dzięki to tygrys 1/35 z ACADEMY i maluje natryskowo .A jak to by wyglądało w Gunze Sangyo lub Vallejo

 

Jeśli chodzi o farby Gunze Sangyo, ktorymi maluję to kolor:

Zielony: Emalia 70 Akryl 405

Brązowy: Emalia 41 Akryl 406

Dunkel Gelb: Emalia 39 Akryl 403

 

Pojazdy z początku II w.ś.

Grau: Emalia 40 Akryl 401

 

Więc jeśli masz pojazd w 1/35 to daj spokoj z Humbrolami. Do wykańczania używam Vallejo (obicia, otarcia, błoto, kurz)

Zobacz na moje modeliki czy Ci się to podoba:

Sd.Kfz 234/1

Sd.Kfz 234/4

Sd.Kfz 222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. Z resztą jakość zdjęć nie pozwala na właściwą ocenę. Jak ptarzę na te zdjęcia to mi oczy wyłażą z wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie malowałeś czołgu na kolor bazowy tylko zostawiłeś kolor plastiku?

 

wiesz co szczerze ci powiem że fakt oglądłem teraz model i kolor piaskowy to bazowy kolor modelu..

 

przyznaję się na łatwiznę poszedłem i użyłem tylko 2 farb do kamuflażu, zieloną i brązową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.