Jump to content
Marudek

Fokker D.VII skala 1:144 Valom + scratch

Recommended Posts

Witam,

Zauroczony wspaniałym Fokkerem D.VII autorstwa kolegi Artura.D zapragnąłem mieć w swojej kolekcji podobny 'szmatopłat'. Nigdy wcześniej ni interesowałem się lotnictwem I wojny, ale teraz wielobarwne i otoczone chwałą zwycięstw aeroplany bardzo mi przypadły do gustu. Chociaż Valom oferuje kalkomanie do interesujących malowań, to jednak postanowiłem pomalować swój model w barwach słynnego Niemieckiego pilota Ulricha Neckela. Oto krótka relacja fotograficzna z mojego najnowszego projektu.

Tytułowy samolot i jego pilot

mrVsBVa.jpg

A tak przebiegała budowa:

ge6vR62.jpg

PHHpWSK.jpg

WerYpq4.jpg

Rhkv4tq.jpg

kGUn93v.jpg

ODeSTNI.jpg

Gb5RVCf.jpg

Tp2DsM8.jpg

Mnx1Q2q.jpg

Etv2OMJ.jpg

Vq83oji.jpg

O6p4mHv.jpg

RkXu2Mg.jpg

eCyC7l1.jpg

OuwTser.jpg

eI5nvUi.jpg

t12nOf5.jpg

5thXj3O.jpg

5XAtGHM.jpg

rSrUi1o.jpg

xilXOFg.jpg

Aw2mUJ2.jpg

I na koniec zdjęcie 'z epoki'

aQIuHH1.jpg

Ło matko! Wiem, że to retoryczne pytanie, ale JAK można pomalować takie kamo na skrzydłach w tej skali? Super.

No, chyba że to kalka :-)

Wygląda bardzo ładnie. Jak ze sklejalnością ? Bo Valom ma opinie ma opinię, że ich modele są niesklejalne.

Na skrzydłach są kalki. Bardzo dobre zresztą. Nie rwą się i dobrze reagują na MicroSol. Może z deczko grubawe, ale coś za coś.

A co do sklejalności to tak jak z każdym short rune'em - potrzeba przypasować przed sklejeniem. Jedyną uwagę (jaką początkowo chciałem nawet skierować do producenta) mam do instrukcji w której błędnie pokazano rozmieszczenie otworów które trzeba nawiercić jako gniazda zastrzałów. Dobrze że tego nie zrobiłem, bo wtedy zastrzały boczne byłyby ukośne a nie pionowe. Podczas budowy podpierałem się planami modelarskimi i w porę zauważyłem jak to powinno być.

Poza tym nie mam uwag - dostałem 4 modele w cenie jednego od innego producenta więc nic tylko sklejać, nie Marudzić