Skocz do zawartości

Sd.Kfz.247 Aust. A - Niemiecki wóz dowodzenia/ Wrzesień 1939


Edward Teach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to niemiecki wóz dowodzenia Sd.Kfz.247 Aust. A. Nie była to chyba zbyt udana konstrukcja skoro zbudowano tylko 10 egzemplarzy. Poza tym jest to jedyny znany mi wóz dowodzenia pozbawiony radia. Własności terenowe też nie należały do najlepszych. Pojazd mógł jeździć właściwie tylko po drogach. Więcej tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sd.Kfz.247

 

Model ten zrobiłem w ramach wprawki przed jakimś bardziej ambitnym projektem. Uznałam, że malowania i naklejania kalkomanii lepiej uczyć się na jakiś tańszym modelu niż na drogim.

relacje z budowy możecie poczytać tutaj viewtopic.php?f=87&t=62382&p=912690#p912690

 

1_zpsllet5tkc.jpg

 

Pierwsza porażka to farba. Model jest pomalowany pędzelkiem farbą Vallejo German Grey. Jak widać są zacieki zaś farba strasznie się błyszczy. Spryskałem lakierem matowym w sprayu Vallejo 28.523 ale model dalej się błyszczy.

 

2_zpskmepfuk5.jpg

 

Jak widać nie udało mi się przykleić kalkomanii z na drzwiach pojazdu. Kalkomanię nakleiłem przy użyciu zwykłej wody, bez użycia płynów zmiękczających kalkomanie.

 

3_zpso3fapfef.jpg

 

4_zpstxf1nrln.jpg

 

5_zpskiyhfvwv.jpg

 

6_zpsavxi33ha.jpg

 

7_zpseqwrthyw.jpg

 

Jeszcze jedna uwaga do samego modelu. Dodanie dwóch ludzików było niewątpliwie dobrym pomysłem. Szkoda tylko, że trudno jest umieścić kierowcę w pojeździe. Jego pozycja jest skrajnie nie naturalna. Kierownicę musiałem przykleić do kolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jeszcze dużo pracy przed Tobą. Przede wszystkim malowanie. Skoro malujesz pędzlami to lepiej sześć warstw farby nałożyć rozcieńczonych, aby uniknąć tego co widać na Twoim modelu-nierównomiernie nałożonej farby. Kalkomania z tyłu na drzwiach(włazach) krzywo nałożona, trzonki narzędzi pomalowane tak, że farba wylała się poza ich krawędzie. To, że jest to model jak napisałeś do testowania przed czymś ambitniejszym, nie zwalnia chyba z dokładności? Pominę już takie szczegóły jak brak washa itd, bo do tego jeszcze widać długa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy model? Nie narzekajcie! Nie jest tak źle jeśli to pierwszy model, każdy kiedyś zaczynał. A nawet doświadczeni modelarze też często popełniają błędy. Nie będę pokazywał palcem, ale nawet u doświadczonych modelarzy spotykam nawet nieoszlifowane elementy...na pięknie pomalowanym modelu nieraz widziałem ślady po łączeniu form, nie mówiąc o merytoryce.

 

Model pokazuje, że kolor bazowy powinien był być jaśniejszy, koła ciemniejsze, no i jak napisano kilka warstw cienkich lepiej dac niż jedna gestą. Co tam masz w planie następnego? Proponuje coś taniego np. Rodena, dobre do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.