Skocz do zawartości

tiger I initial Tunisia 1:35 RMF


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pierwszy temat na nowym forum przypadł na tygryska. Z założenia chcę zbudować Tygrysa z numerem 112 w poniższym malowaniu

http://tiger1.info/pictures/112-patchy.jpg

którego moim zdaniem fajną interpretacje można zobaczyć na tym  tym forum:

http://modelerssocialclub.proboards.com/thread/12834/rye-field-model-tunisian-tiger?page=2

Model dodatkowo zamierzam wzbogacić blachami Voyagera - decyzja spowodowana głównie za małym  zasobnikiem na wieży

Na dzień dzisiejszy udało mi się ukleić główny kształt pancerza

Do poprawy jeszcze zostaje szpara miedzy pancerzami i zalepienie dwóch otworów na tylnej płycie i powoli będę wchodził w etap posiłkowania się pomocą kolegów bo niestety RMF daje za dużo części a ja nie mam pojęcia które przykleić np dotyczy wentylatora wieży.

IMG_20181205_173637.jpg

IMG_20181205_173644.jpg

IMG_20181205_173652.jpg

IMG_20181205_173704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Seb napisał:

No typ raczej bardzo słabo odwzorował zdjęcie , więc  się nie wzoruj na nim. 

Patrz na to:

2.jpg

To ten sam Tygrys tylko po zmianie nr na 724.

 

ps. Fajnie, że teraz można linki klikać ?

 

i się zaraz zacznie kwestia RAL... swoja drogą dziwne, że RMF podaj jako kolo RLM02 który do tych co już rozczytałem ma się nijak..

Dodatkowo zobacz to foto z tiger info. Widać ewidentnie, ze lufa była dużo ciemniejsza oraz można dopatrzeć się też ciemnych plam ( pod granatami)

Camo-501-3.jpg

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki... teraz widzę krążki, ale to akurat nie problem, pytanie tylko co było po drugiej stronie

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiele zdjęć i wiele wykonań i tu się pojawia pytanie o rodzaj wywietrznika na stropie wieży ( z uchwytem czy bez) oraz o rodzaj wydech ( same klapy czy też z grzybkami).

Abstra:bip:ąc już oczywiście od tematu kolorystyki samego czołgu i cyfr...

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał >Seb< - pozwól tylko trochę rozwinę.

Wentylator w osłonie pancernej w swojej pierwszej wersji i na to może być założona osłona pancerna właśnie ta z uchem.

8 godzin temu, skikut87 napisał:

No właśnie wiele zdjęć i wiele wykonań ... .

Jedni robią bez osłony na wentylatorze - inni z założoną osłoną. I obydwie wersje jak najbardziej prawidłowe.

8 godzin temu, skikut87 napisał:

... rodzaj wydech ( same klapy czy też z grzybkami).

Jeśli chodzi o rodzaje "zadaszeń" nad wydechem to dokładnie były trzy rodzaje
- z klapką nad wydechem bez daszku
- z klapką nad wydechem z daszkiem
- bez klapki z daszkiem.
Na wczesnych Tygrysach (a Twój taki jest 250012 ) był z klapką bez daszka.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj sie z ta strona zdjecia i szczegoly z linkow. Co do malowania zajrzyj do mojego watku tam dosc obrzernie Krzysztof (meser262). Ktory zestaw voyagera dajesz?

W zaleznosci ktory wypust masz w pudelu mozesz napotkac kilka niedociagniec. Ja u siebie nie mialem takiej szpary z przodu moze dlatego ze zrobilem cala gore na raz i wszystko ladnie sie spasowalo. Plyta pancerza gdzie jest wizjer kierowcy bywala troszke za krotka. Blotniki jesli nie masz w zestawie voyagera to zakup lub czeka cie przerabianie. 

Kilka problemow masz opisanych tutaj https://www.track-link.com/forums/site_blogs/24224/flat

W razie pytan wal smilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kzugaj napisał:

Zapoznaj sie z ta strona zdjecia i szczegoly z linkow. Co do malowania zajrzyj do mojego watku tam dosc obrzernie Krzysztof (meser262). Ktory zestaw voyagera dajesz?

W zaleznosci ktory wypust masz w pudelu mozesz napotkac kilka niedociagniec. Ja u siebie nie mialem takiej szpary z przodu moze dlatego ze zrobilem cala gore na raz i wszystko ladnie sie spasowalo. Plyta pancerza gdzie jest wizjer kierowcy bywala troszke za krotka. Blotniki jesli nie masz w zestawie voyagera to zakup lub czeka cie przerabianie. 

Kilka problemow masz opisanych tutaj https://www.track-link.com/forums/site_blogs/24224/flat

W razie pytan wal smilo

Mam otwarty w zakładkach twój wątek - i to on natchnął mnie do ruszenia tego czołgu z szafy co do voyagera to 35799

Ja pancerz kleiłem po kolei od wanny ku górze. Ta szpara nie stanowi problemu bo już ja zalałem CA a następnie wypełnię mr surfface -oby przy nim były tylko takie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze i w tym zestawie zasobnik jest nie taki jaki powinien byc. 112/724 mial duzy zasobnik 1.4m z pojedynczymi zamknieciami ktory delikatnie nachodzil na pistol porty i odstawal od pancerza http://tiger1.info/EN/RM5001-bin.html. Ten on voyagera ma pojedyncze zamkniecia ale jest troszke za krotki. Osobiscie nie znalazlem nigdzie prawidlowego 1.4m w 1/35 dlatego zaczolem tworzyc samemu. 

Ciesze sie ze komus sie przydaje moj warsztat. 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zdążyłem zauważyć, jaki problematyczny jest ten zasobnik w tygrysach...

znalazłem jedna firmę robiącą waloryzacje (zestaw naprawczy) ale na ile on jest zgodny?

https://tigermodeldesigns.com/product/35-5041-tiger-i-rfm-5001-dak-tiger-super-set/

cena z shipingiem 40$ + czas na oczekiwanie sądzę, że miesiąc.. co razem w moim odczuciu się nie opłaca...

Nic albo Twoim przykładem będę go skrobał... albo voyager PEA056

 

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sam zasobnik za $8.50 https://tigermodeldesigns.com/product/35-5060-tiger-i-large-turret-box-shallow-with-2-clasps/

Nie moge sie tylko dopatrzyc nitow. Nie musisz brac zestawu za $40 zestaw voyagera powinien zawierac reszte poprawionych elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji ,,lenistwa,, zamówiłem dziś dwa wyżej wspominane Voyagery zobaczymy co z tego wyjdzie po przymiarkach...

Ps czy ta lufa będzie pasować? RB 35B01 bo szczerze nie chce mi się wydawać tyle pln za abera... Wszak miał byc dobry tani kociak a już swoje pochłania.

 

 

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wreście odebrałem biżuterię a od jutra jadę z koksem. Wstępne przymiarki zasobnika ( z dodatkowego zestawu) są dość obiecujące no ale zobaczymy jutro

IMG_20181215_085958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według twoich wytycznych ma coś pomiędzy 39 a 40 więc jak dojdą boczne ściany będzie ok. Natomiast te pomiary zweryfikuje zycie jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czar prysł po 3 godzinach sklejania okazuje się, że:

1. Oba zasobniki z voyagera są identyczne

2. Są szersze niż zestawowy RMF ale i tak za wąskie o jakiś 1mm po obu stronach

3. trzeba będzie wystrugać sobie samemu... przez doklejenie po bokach wstawek

Jedyny plus to przymiarka lufy - będzie strzelać ?

IMG_20181216_142638.jpg

IMG_20181216_142157.jpg

IMG_20181216_142212.jpg

IMG_20181216_142418.jpg

IMG_20181216_142436.jpg

IMG_20181216_142440.jpg

IMG_20181216_142551.jpg

IMG_20181216_142555.jpg

IMG_20181216_142625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowilem nie wydaje mi sie aby kolwiek robil wlasciwy zasobnik. No tigermodels niby robi pod zestaw rfm chyba go zamowie

Edytowane przez kzugaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kzugaj napisał:

Jak mowlam nie wydaje mix size baby Kate kolwiek Robin wlasciwy zasobnik. No tigermodels niby robi pod zestaw rfm Chyna go zamowie

Ty czytałeś to co napisałeś :haha:, no chyba że jakiś browadek był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to tigermodels nie robi nitów na sowim zasobniku... nic zbieram siły wyjmuje płytki hipsu i rzeźbię.

 

A miał być wreszcie bezproblemowy model z pudła...

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Święta święta i po a ja nadal myślę nad innym wyjściem niż cięcie i tak o to dwie rzeczy mi wpadły w oko:

1. zestaw abera https://www.mojehobby.pl/products/Tylny-wiezowy-zasobnik-do-czolgu-typu-Tiger-I.html

2. Żywica do przerobienia panzerata https://www.mojehobby.pl/products/Stowage-bin-for-Tiger-I-Tank-Kursk-Battle.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzerart jest troszkę za krótki i brak nitów dookola

Aber tez trochę za krótki i ma nity wklęsłe

Part ma fajne wypukłe nity ale tez za krótki

Bez strugania samemu się nie obejdzie

Może po nowym roku poeksperymentuje z kulkami Bga jak Tomek mi doradzil jakiś czas temu. 

Przedłużyć do odpowiedniego rozmiaru mały problem rozcinasz i wklejasz pasek odpowiedniej szerokości. Dla zachowania geometrii górę i dół tnij w innym miejscu, boki są ok tylko kat musisz zachować. W sądzie mam zrobiony wstępnie rysunek bryły (w cad-ie) może pokusze się o wytrawienie ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.