Skocz do zawartości

Mercedes E55 AMG - koniec prac


adamuss

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam takiej zielonej pasty polerskiej .To pasta złotnicza do polerowania złota.Jest bardzo dobra.Zostają w zakamarkach zielone ślady ,ale umyjesz ( ja to tobię miękkim pędzelkiem) i będzie super wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem lakier. W międzyczasie zaszpachlowałem ryski i wyciąłem szyber. W poniedziałek planowane położenie (uzupełnienie) podkładu i we wtorek lakierek.

 

Niestety ostatnio nie mam weny, dlatego prace stoją w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyszła pora na deskę i wnętrze. Poniżej przedstawiam postępy i efekty:

 

6abcd36599f90eb6m.jpg

 

c7743aecfae7329bm.jpg

 

No i zaczęta podłoga i fotele. Na razie pomalowałem podłogę na czarno. Chcę ją wykleić czarnym zamszem. Fotele okleją skórą - środki białe, a brzegi czarne.

 

181ca05c4b4fb5dfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne postępy w wykańczaniu wnętrza.

Zrobiłem dywaniki i jestem w trakcie oklejania foteli.

 

Zastanawiam się jak wykończyć boczki drzwi, bo te które są wyglądają żałośnie.

 

Oto stan obecny wnętrza:

 

7632b60186ab0235m.jpg

 

b0bc76df658855fbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wnętrze na ukończeniu. Wymaga jeszcze kosmetyki i dodania kilku detali. Planuję dorobić pasy i ich zapięcia, poprawić łączenia kawałków skóry na fotelach, przykleić tylne zagłówki i chyba położyć coś na tylną półkę.

Puki co wnętrze prezentuje się tak:

 

7f1afb759722af36m.jpg

 

2db68684678ef411m.jpg

 

085738729c01d8ccm.jpg

 

b9eba01654d1ab27m.jpg

 

a21879e40ec45ab7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska była malowana, natomiast fotele oklejałem skórą i faktycznie nie wychodzi to najlepiej.

W kolejnym modelu poeksperymentuje z obiciem faktury skóry na plastiku i pomalowaniem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mimo wiosennej pogody poświęciłem parę wieczorów i polakierowałem od nowa kaste. Na razie jeszcze nie szlifowana i nie polerowana ale lakierek i bez tego dość ładnie się rozlał i będzie potrzebna jedynie delikatna obróbka.

 

Oto mała przymiarka:

 

1b79225fa845e3e3m.jpg

 

d06ab90969f6e147m.jpg

 

5715968c9f72c26bm.jpg

 

f8f812554ba6a162m.jpg

 

912f9459c7c264a5m.jpg

 

a5cbc61b6b3419cem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super położony lakier i świetne wnętrze! Tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wczoraj poflockowałem tylną półkę. Był to mój pierwszy raz i nie wyszło idealnie, ale nie jest też tragicznie (dopiero przy dobrym oświetleniu widać prześwity kleju).

I tu moje pytanie. Jakiego kleju używacie do flockowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikol/vikol lub podobny jak np. Microscale Kristal Klear - http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MI-9&Category_Code=FINPROD&Product_Count=3

Nadaje się on też do wklejania szyb/szkieł reflektorów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejny etap prac. Pomalowałem uszczelki szyb, zrobiłem listwy chromowane (wiem, są trochę szerokie), no i zabrałem się za przednie lampy. Faktycznie są tragicznie spasowane i jest sporo rzeźby żeby w ogóle się zmieściły. Muszę się też zaopatrzyć w czarną matową farbkę, która nię będzie się tak łatwo ścierała z wypolerowanej kasty (do malowania uszczelek, listew i innych detali). Ta wodorozcieńczalna Valleyo bardzo łatwo "złazi" i przez to mam parę elementów do poprawki.

Po ostatnich przygodach zrezygnowałem zupełnie z malowania linii podziału.

 

4614f0c10c351dadm.jpg

 

e55249bbdd7ee72fm.jpg

 

30185995cc1242cfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mipan, pisałem o tym, nawet w tym temacie. Jest to cienka folia samoprzylepna. Kupiłem ją od tego UŻYTKOWNIKA na allegro.

Ta jest zwykła, ale są jeszcze jakieś termokurczliwe, które podobno pod wpływem ciepła (np z opalarki, mocniejszej suszarki) dopasowują się idealnie do kształtu powierzchni. Jak to dokładnie się sprawdza w praktyce to nie wiem bo nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dorobiłem pasy i uchwyty do ich zapinania. Tak to się prezentuje na dzień dzisiejszy:

 

624d21a6d78dbc43m.jpg

 

af34d66015599c55m.jpg

 

Chyba będę musiał zrobić lepsze fotki, bo na tych pasy zlały się z obiciami foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejne małe kroczki. Tym razem przybyły tylne lampy. Muszę przyznać, że spasowane zarówno przednich, jak i tylnych kloszy pozostawia wiele do życzenia. Trochę udało się to zniwelować, ale i tak są szparki.

Idzie jesień i może teraz więcej będzie czasu na modele

503e5425913a65aem.jpg

 

0a165f932cc3bd5bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety małe plamki są na fotelach, a lampy no cóż jak na Fujimi i Twoje wykonanie wyszły bardzo ładnie, proszę zrób fotkę w dzień bo nie widać aby lakier sie błyszczał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamki na siedzeniach są od skaz na skórze - niestety taką miałem. A widać je dopiero na fotkach robionych przy dobrym świetle.

Połysk lakieru był pokazany kilka postów wcześniej, a te fotki były robione na szybko wieczorem. Linie podziału myślę zrobić bardzo jasnym szarym (a dokładnie białą farbą ze śladową ilością szarej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to w zasadzie skończyłem. Zostało jedynie nakleić tablice i wyczyścić model z tłustych paluszków.

Poprawiłem uszczelki okien, przykleiłem lusterka, gwiazdę, wkleiłem szybki i szyber. Linie podziału pomalowałem szarą farbką. Niestety nie wyszło to najlepiej, gdyż przed malowaniem nie pogłębiłem linii. W dodatku warstwa lakieru jest dość gruba i zalała częściowo "rowki", przez co ciężko uzyskać równą, nie rozlewającą się linię. Niby stosowałem taśmę maskującą ale jakoś nie mogłem z nią dojść do ładu, szczególnie na łukach i krzywiznach. Jako że seryjne końcówki wydechu były mało ciekawe i w dodatku nie pasowały do wycięcia w zderzaku, postanowiłem dorobić swoje. Za materiał posłużył mi element radiowej anteny teleskopowej. Uciąłem kawałki o odpowiedniej średnicy i jedne końce spiłowałem pod kątem.

Błędem, który zauważyłem dopiero podczas wykańczania są kierunkowskazy boczne. Wersja poliftowa ma je tylko w lusterkach, natomiast Fujimi wykonało ich odlew także na błotnikach. Należałoby je zeszlifować przed malowaniem. Ja to przeoczyłem :( Nie jestem zadowolony z tego projektu, więc nie będzie sesji w Galerii.

Poniżej fotki:

213ce885ef36e75dm.jpg

2684cce8f4ac6f7bm.jpg

I wstępna przymiarka do gablotki:

e3aa12a8d9b84100m.jpg

48272d026e3f46a9m.jpg

28293ef234d47174m.jpg

fb90ca4a25a667efm.jpg

2b2e253ef861dbbcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.