Skocz do zawartości

Mercedes E55 AMG - koniec prac


adamuss

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zacząłem budowę kolejnego modelu. Zanim go ukończę minie pewnie sporo czasu, gdyż kleję głównie po pracy i to tylko wtedy, gdy mam wenę i jestem w miarę wypoczęty. Ale za to między kolejnymi etapami będzie czas aby wysłuchać Waszych opinii, sugestii i podpowiedzi.

 

Co myślicie o zestawieniu śnieżnobiałego lakieru i jasnej beżowej tapicerki? Lakier już zakupiony, natomiast jeszcze waham się nad kolorem wnętrza. Czarny na pewno będzie ładnie kontrastował z bielą, jednak jest "oklepany". Jakieś inne propozycje?

 

Na początek poszła kasta. Oszlifowałem nadlewy i przykleiłem zderzaki. Jest to wersja po lifcie, a więc zaszpachlowałem łączenie zderzaka i listwy podreflektorowej. Potrzebne będą jeszcze małe poprawki, wygładzenie powierzchni i wykończenie detali. Puki co wygląda to tak:

efa8e0a1acf263ca.jpg

3da09f769941e2ac.jpg

4d589e649735f405.jpg

 

Poobcinałem też nadlewki z opon. Użyłem do tego cążków do paznokci. Robota łatwa, a efekt chyba niezły:

9a8ca82e346cd87e.jpg

 

Czekam na komentarze, a relacja z kolejnych poczynań w przyszłym tygodniu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się na poszukiwanie materiałów do wykonania wnętrza. W tym celu odwiedziłem znajomą krawcową i oto co udało mi się zdobyć:

 

b68278f2c080edc6.jpg

 

Nie jest to do końca to, co chciałem - skóra jest trochę za jasna. Ale jak nie w E55, to wykorzystam ją w przyszłości w czarnym SECu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie podobny model na warsztacie.

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=1769

Teraz walczę z karoserią, jak tylko się uporam z kilkoma babolami Fujimi to się biorę za malowanie kasty (czerwony metaliczny).

Tempo mam wolniejsze i z przyjemnością będę obserwował Twoją relację i ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich babolach piszesz? Czy jest coś, co pominąłem (nadlewki, kanty i połączenie zderzaka z listwą)? Choć Twój jest wersją przedliftową i trochę się różni od mojego - ma inne lusterka, zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w moim lipne są zderzaki (listwy szczególnie po bokach).

Lusterka też nie są specjalnie dobre. W środku w miarę OK.

Tak samo po usunięciu szwów muszę poprawić linie podziału blach – są jakieś takie mdłe.

Gwiazdy na maskę i na tył chciałbym zrobić z blaszki ale szukam źródła, nie opłaca mi się kupować zestawu do 1 modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokonałem kolejnych zakupów w postaci farbek i lakieru bezdarwnego. Postanowiłem poeksperymentować z bezbarwnym. Poprzednie modele malowałem Duplicolorem, a teraz zakupiłem lakier Śnieżki. Zrobiłem próbę na ramce z białym bazowym. Clear ładnie się rozlewa i nie reaguje z Motipem. Niestety ma jeden minus - długo schnie, co sprzyja przyklejaniu się pyłków.

Buda jest już zapodkładowana Vallejo. Kupiłem też jakiś podkład do plastkików Plastic Primer 1k (lub k1). Całe szczęście wypróbowałem go na podwoziu, bo efekt bardzo kiepski. Tworzy "śliską" strukturę, którą kiepsko się maluje, a farby wcale lepiej się nie trzymają niż na gołym plastiku. W dodatku tworzą nieregularną powierzchnię.

Na dziś planowane jest lakierowanie nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba zmienię koncepcję wnętrza. Z tego co zauważyłem większość AMG, a w zasadzie wszystkie, których zdjęcia widziałem, mają ciemną tapicerkę. W niektórych występuje ciemne drewno, a w innych karbon. Tak więc jasna wersja malowania wnętrza zostanie zastosowana w jakimś innym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap:

 

1. Zagruntowana buda:

2e2fca07f55476aa.jpg

 

Na zdjęciu poniżej wspomniany wcześniej podkład, który zupełnie się nie sprawdza oraz wypróbowane i świetne moim zdaniem Valleyo:

 

4c4d45758c2c3134.jpg

 

W między czasie pracowałem nad kabiną i zrobiłem podwozie:

9f1ab0d73bb79400.jpg

 

1001e5fed32af7c8.jpg

 

2e549d5b98af97fc.jpg

 

Na kawałku ramki wypróbowałem technikę robienia drewna:

d41897acb8426b7d.jpg

 

Plany na najbliższe dni:

-Lakierowanie i wykończenie nadwozia

-Poprawni kosmetyczne na podwoziu

-Przygotowanie kabiny do malowania/wyklejenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu położyłem lakier (baza Motip i clear Śnieżka). Wczoraj, jak już wszystko ładnie wyschło, wypolerowałem bude. Oto efekt:

 

70fab7690c30ba32.jpg

 

09d9121921ab5348.jpg

 

Po polerowaniu pastą Tempo powstają takie drobne ryski. Macie może na to jakiś sposób? Może jakaś pasta/mleczko wykańcające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na etapie usuwania rysek po Tempo. Jako że pracuję w hurtowni motoryzacyjnej mam możliwość wypróbowania próbek past polerskich firmy APP. Na razie zastosowałem gruboziarnistą 03 i średnią 06. Znaczna część rysek zniknęła i zostały tylko takie drobniutkie. Na dniach zorganizuję jakąś miękką ściereczkę i wypoleruję budę tą najdrobniejszą pastą (10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a może macie tam mleczko polerskie? Nawet te grubościerne pięknie wypoleruje, nabłyszczy lakier i usunie ryski. Ja przeleciałem, tym swoje Punto i lakier nabrał głębi i w ogóle nie widać żadnych zadrapań. Próbowałem też mleczka na modelu i było to samo. Wielka głębia koloru, piękny połysk i czyściutka i gładziutka powierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie testuję to, co mamy. Napisałem pasta, bo tak to figuruje w systemie sprzedaży, natomiast w rzeczywistości ma postać mleczka. Jest to na dobrą sprawę mój trzeci model po dłuuuugiej przerwie, więc mogę sobie pozwolić na trochę eksperymentów ;) Na koniec pójdzie pewnie Nanowax Valvoline. Na aucie 1:1 daje rade rewelacyjnie, więc pewnie i na wykończenie modelu się nada. Jak już skończę to oczywiście podzielę się efektem.

 

Jest już jeden błąd, który popełniłem. Powinienem dać kalki pomiędzy warstwy lakieru bezbarwnego. W sumie na model pójdą tylko cztery i to małe ale i tak trochę oszpeci to całość :(

 

A tak przy okazji. Po wypolerowaniu trzeba jeszcze wykonać listwy i inne malowania wykańczające. Obawiam się, że na tak gładkiej powierzchni farbki nie będą się wystarczająco dobrze trzymały. No i nie wiem, czy bawić się w matowanie przed położeniem farbek, czy odpuścić. W końcu model i tak będzie stał w gablotce i nikt nie będzie się nim bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No działa się troche. Pogoda lipna, to po pracy jest czas. Wczoraj bawiłem się z listewkami. Na razie zrobiłem te chromowane dookoła nadwozia. Dziś może pomaluje ramki okien i jutro zapodam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem wersję przyziemną - E320 też Fujimi: fotki wkrótce.

 

Jeśli chodzi o kolor wnętrza to koniecznie ciemne do białej budy.

 

Parę fotek referencyjych. Moga się przydać.

Miłego....

 

przód

01yamge55shiro06-th.jpg

przód P

01yamge55shiro02-th.jpg

przód L

01yamge55shiro01-th.jpg

tył

01yamge55shiro07-th.jpg

tył P

01yamge55shiro04-th.jpg

tył L

01yamge55shiro03-th.jpg

deska

01yamge55shiro08-th.jpg

wnętrze 1

01yamge55shiro10-th.jpg

wnętrze 2

01yamge55shiro09-th.jpg

silnik - musisz sam ulepić.....

01yamge55shiro16-th.jpg

felga

01yamge55shiro17-th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan, dzięki za fotki, na pewno się przydadzą.

 

A ja swojego właśnie wczoraj spieprzyłem. Chciałem dobrze, a że nie mam wprawy, to trochę nie wyszło mi wykonanie linii podziału :( Z dystansu jeszcze jakoś to wygląda, ale na zdjęciach i z bliska - fatalnie. Chyba pójdzie do DOTa. Troche mi szkoda, bo lakier ładnie wyszedł. No chyba, że coś poradzicie.

 

Poniżej fotki:

 

c41b5bbec0460185.jpg

 

71a7fd88fa1737d5.jpg

 

17b600addaafd8e6.jpg

 

 

46c1a531dc81bf71.jpg

 

41b5b8ed3da60e70.jpg

 

eb6f0433320ffdbb.jpg

 

POMOŻECIE? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie wyglądają trochę za ostro.

Może powinieneś je pogłębić przed malowaniem, potem po kolorze delikatnie przyciemnić - kreska będzie cieńsza. Na taką kastę dopiero werniks.

Tak przy okazji z czego zrobiłeś chromowane listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostre to raz, a dwa to są krzywe. Podziałówki pogłębiałem już po lakierowaniu, takim rylcem. Miajscami mi się omsknął i powstały zarysowania,w które później powłaziła farba.

Spróbuję usunąć te czarne (na szczęście farby wodne) i wykonać je szarym kolorem. Może jaśniejsze nie będą tak raziły.

 

A listwy wykonałem z folii samoprzylepnej - dostępna na allegro. Linka miałem z któregoś postu Tornado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem siąść do stołu i w swoim keniu zrobić czarne linie podziału ale widzę, że nieciekawie to wyglada, chyba dam sobie na wstrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się, że dzieki mojej "wpadce" zaoszczędziłem Ci pracy i uratowałem model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO PIERWSZE: - pomaluj najpierw wnętrze kasty !!! i zabezpiecz taśmą np. malarską od środka !!!

 

 

Nigdy na białej kaście czarnych linii! - muszą być delikatne szare!

 

Ja tez przy pogłębianiu lini podziału kilka razy omsknąłem rylec i dorobiłem nowe nadprogramowe. Pewnie projektanci tego auta poczuli delikatne ukłucie. Potem szpachlowałem wszystko i papierem, ale i tak nie wszędzie szpachla powchodziła.

 

Ja jednak robiłem mojego E320 w czernii i z jasnym wnętrzem, więc problem stał się trochę mniej poważny.

 

Poza tym był to mój pierwszy "cywilniak".

 

Pozdro.

 

P.S.

kilka uwag do zestawu (może nie będzie ich u Ciebie):

- przymierz reflektory do kasty i doszlifuj - szczególnie miałem problem z tylnymi lampami, przednie tez cięzko wchodziły,

- koła założone wg instrukcji wystają poza obrys auta (offset), więc trzeba dociąć te gumowe pierdolniki,

- grill ma duże luzy,

- i taki motyw: (widać na zdjęciu), chodzi o to że punkt gdzie tylna kanapa lączy się z deską pod tylną szybą nie "schował" się za karoserię. Efekt jest taki, że przez małe tylne okienko widać wewnętrzna część przedziału pasażerskiego,czyli to co normalnie widać jak otworzy się w aucie bagażnik.

merc7263-th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie - na pewno się przydadzą.

 

-Gril już przymierzałem i rzeczywiście jest luźny. Niestety jest też matowy. Spróbuję potraktować go metalizerem, a jak nie wyjdzie fajnie to okleję chromowaną folią.

-Do kół włożyłem po jednej tulejce - trzymają się dobrze i nie wystają.

-Co do kolejności malowania słupki/wnętrze to wciąż jeszcze waham się nad kolorami i zostawiłem je sobie na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.