Skocz do zawartości

SCANIA R500 V8


czolgista55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozpoczołem właście budowę scani r500 którą dostałem na mikołaja. Odrazu mówię, że nie będe się na żadnej ciężarówce wzorował, poprostu puszczę wodze fantazji Malunki na kabinie będą wykonane własnoręcznie. Drzwi od kierowcy niedługo będą pomalowane, a jak?? Narazie to tajemnica, jak uznam, że są godowe do zapręzętowania to się nimi pochwalę.

To co narazie zrobiem (oprócz malunków na kabinie bo to narazie tajemnica)

ed878c686be731c8m.jpg 637a1301c3af6098m.jpg

Butle na powietrze w trakcie usuwania łączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, a te się długo ładują?

Butle pneumatyczne po nieudanym chromowaniu siedzą od dwóch godzin w docie 4. Jakoś nie specjalne widze efekty, jak długo moge to jeszcze czymać żeby farba zeszła a nienaruszyć plastiku?? Moge je zostawić na noc w docie??

a52c163a6c61b617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo moge to jeszcze czymać żeby farba zeszła a nienaruszyć plastiku?? Moge je zostawić na noc w docie??

Możesz spokojnie trzymać do rana, raczej nic nie powinno sie stać. Metalizery możesz szybko zmyć pędzelkiem namoczonym w benzynie ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilonzo trochę prostszy sposób :

patrząc na felgę od strony zewnętrznej przyklejmy tą obramówke, co ma iść z tyłu , jeżeli mamy jeszcze jedna możemy dać ja z tyłu, koniec po co wycinać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że DOT-4 jest tak żrący Osobiście stouję DOT-3, niekiedy części moczę w nim nawet po kilka dni, ba kiedyś zapomniałem się i moczyły się nawet z miesiac albo i dłużej. Jak do tej pory ngdy nic złego nie stało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyawam DOT-4 i raz trzymałem w nim fotele po nieudanym obijaniu materiałem i moczyły się ok 2 miesięcy i ładnie zeszła z nim tkanina i CA, a na fotelach nawet nie zauważyłem najmniejszego ubytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK opisuje swój sposób wydaje mi sie duzo prostszy niz opisany w linku potrzebuje felge i część drugiej felgi tzn obręcz cienką.

biorę cienką obręcz i gruby papier ścierny obręcz taka ma wemwnątrz takie zgrubienie musimy je wypiłować papierem sciernym przez co zmniejszymy szerokośc tej obręczy potem przyklejamy ją od przodu felgi, z tyl przyklejamy drugą obręcz i gotowe

 

f1c55b62c646db97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Serek ja tego nie wymyśliłem! Jak nie wierzysz to ci moge tą butle wysłąć ale na twój koszt

 

Oczywiście Ci wieże, może to trochę źle zabrzmiało , może spróbuj rozcieńczyć jakoś DOT'a to nie będzie taki żrący, ale to tylko moja sugestia, po za tym nic nie wiem na ten temat :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnich to niewiem czy bedę coś z nimi robił natomias teraz zabieram się poraz drugi za kable w ramie mam do tego celu drut 0,5 mm jak cos zrobie to wrzuce do mojego warsztatu robie te samą scanię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, po dłuższej przerwie wracam do mojej scanii. Zdobyłem kilka potrzebnych części i mogę wznowić budowę. Jestem zapalony na scanie 8x4 i stąd moje pytanie do was. Chcąc dołożyć drugą oś napędzaną mogę uciąć starą ramę w tym miejscu i dokleić do nowej? (Chciałbym aby choć trochę były zachowane oryginalne wymiary)

775d4d49c5379233m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widzę że nikt mi nie chce pomóc. Zabrałem się za przeróbkę bez opinii rzeczoznawcy. Całość zostanie jeszcze wyczyszczona papierem wodnym a ta przerwa w łączeniu będzie zaszpachlowana. Musiałem ją zrobić bo krzywo uciąłem ramę i jak wiadomo jak bym nie zrobił tej przerwy to Scania robiła by 4 ślady.

351518aae53bee03m.jpg

 

Taka mała przymiarka błotników (kupie pilnie jeszcze 2 takie)

c31df53bdf72ead2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.