Skocz do zawartości

IVECO Turbostar II Limited Edition - budowa


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z nowym temacie.

czekam na przesyłke tegoż Iveca, ale od razu mówię że to będzie długa praca ponieważ zamierzam zrobić drugi taki sam na wzór tylko 3 razy wiekszy z profili aluminiowych, blachy, żywicy, różnego rodzaju plastiku i czego tam sie da. I mam w związku z tym pytanie czy ktoś próbował już coś takiego i jakie mogą mnie spotkać niespodzianki. prościej ujmując chcę zrobić trucka od podstaw no i zamontować w nim aparature RC - i tu też mam pytanie jaką aparaturę byście polecili tak do 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje pomysłu na zrobienie kół: skala 1:24 ale żeby były trzy razy większe - tokarka nie wchodzi w gre:(( ma ktoś jakiś, wysłucham każdego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie kolegów. tak jak mówiłem chcem zrobić model 3 razy większy i oto pierwszy element, na zdjęciu nie widać dokładnie ale jest zrobiony prawie co do milimetra, materiał to PCV usztywnione od środka profilem aluminiowym kontownikiem

0b269de4c3e8b717m.jpg

teraz sie przeprowadzam więc reszrta nie wiem kiedy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wyciąć z grubego polistyrenu ? Samo "koło" zrobić z rury kanalizacyjnej a oponka hmm... Nad tym muszę pomyśleć bo mam kika pomysłów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz koła o średnicy ~125mm

 

Może mógłbyś wykorzystać takie:

http://www.allegro.pl/item350678040_kola_kolo_kolka_do_kosiarek_kosiarki.html

 

Trochę podszlifować, naciąć bieżnik, wstawić w środek felgę i może będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz koła o średnicy ~125mm

 

Może mógłbyś wykorzystać takie:

http://www.allegro.pl/item350678040_kola_kolo_kolka_do_kosiarek_kosiarki.html

 

Trochę podszlifować, naciąć bieżnik, wstawić w środek felgę i może będzie ok

ty pacz... zapomniałem że są te małe kółeczka do łózek czy foteli ogólniej do mebli, ale chciałem zrobić mniej więcej tak (naoglądałem sie "jak to jest zrobione" na discovery) że musze skleć warstwy pcv do grubości koła puźniej wytoczyć na tokarce koło średnicy x 3, wyprofilować na ksztalt opony, wyżłobić bieżnik, dorwać jakieś pudełko o ciut większej średnicy, wlożyć to koło do tego pudełka i wypełnić silikonem czy czymś podobnym, po wyschnięciu wyjąć profil koła i do środka wlać cos gumo podobnego i mamy koło ze szczegułami, tylko co tam wlać do tego środka......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Ci idzie, jestem tylko ciekwa jak poradzisz sobie z kabiną, no i czekamy oczywiście na finish. Co do odlewania, to nigdy tego nie robiłem, ale może przyda Ci się coś takiego : http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/redukcyjne/odlewanie/index.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko ciekwa jak poradzisz sobie z kabiną, no i czekamy oczywiście na finish. Co do odlewania, to nigdy tego nie robiłem, ale może przyda Ci się coś takiego :

co do kabiny to jeszcze nie myslalem nad tym ale na pewno bede robił z cienkiego aluminium albo jakiegoś cienkiego plexi podatnegi na kształtowanie, a co do odlewania to skorzystam z tych składników z linku ale myśle żeby opony zrobić z czarnego silikonu do klejenia akwarii - ponoć jest mocniejszy od zwykłego, ale oczywiście czekam na wasze rady i propozycje może jakieś będą prostrze od moich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.