Skocz do zawartości

Evo IX Fujimi 1:24


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji iż "genialny" Marcin zapomniał zaopatrzyć się w pomarańczową farbę, która mu się skończyła a jest potrzebna do wnętrza Nissana 350z, postanowiłem zacząć kolejny projekt, bo nie mogę tak bezczynnie siedzieć. Przed wami Evo IX - wersja Deluxe z elementami fototrawionymi:

DSC00950-1.jpg

A teraz coś o projekcie: fajerwerków nie będzie. Dodany zostanie drugi tłumik i zmienione felgi.

Malowanie coś na styl takich Evo:

pics-max-10030-231988-lancer.jpg

pics-max-7803-216300-mitsubishi-lan.jpg

Czyli wiśniowa perła, z czarną maską, dachem, tylną klapą skrzydłem spojlera - te części będą w czarnej perle.

 

Pierwsze poczynania po umyciu elementów:

 

Zrobiony otwór na drugi tłumik:

11d028b202be8f44.jpg

Następnie muszę usunąć to coś z dachu:

311e1f5a50b5f1f5.jpg

Następnie szpachlowanie i pogłębianie linii podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam: ile masz zaczętych an ie skończonych (aktualnych) projektów. Ja doliczyłem się chyba 5-ciu: Camaro, Lexus, Lamborghini, Nissan oraz ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus i Lamborghini skończone - tylko położyć wosk i zrobić sesję zdjęciową do galerii, Camaro czeka na farbę która przyjdzie w przyszłym tygodniu. Nissana zacząłem ale zapomniałem, że skończyła mi się pomarańczowa farba, więc muszę ją zamówić, a to trwa, bo wy w Polsce macie prościej - idziecie do sklepu i tego samego dnia macie, a ja WSZYSTKO muszę zamawiać spoza mojego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy wszyscy tak mają. Ja mieszkam w takim mieście, gdzie też nie ma sklepu modelarskiego. Wszystko zamawiam przez internet.

 

Co do modelu to na razie bardzo fajnie się zapowiada. A możesz powiedzieć gdzie go kupiłeś i ile za niego zapłaciłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy wszyscy tak mają. Ja mieszkam w takim mieście, gdzie też nie ma sklepu modelarskiego. Wszystko zamawiam przez internet.

 

Co do modelu to na razie bardzo fajnie się zapowiada. A możesz powiedzieć gdzie go kupiłeś i ile za niego zapłaciłeś ?

 

Ale możesz podjechać do jakiegoś sklepu w okolicznym mieście. A u mnie lipa jest z modelarstwem.

Co do modelu to kosztował mnie na polskie jakieś 43 złoty (ale to cena dla mnie w moim źródełku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus i Lamborghini skończone - tylko położyć wosk i zrobić sesję zdjęciową do galerii

Czekam z nieciepliwością!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To są prawdziwe lakiery samochodowe tyle że mikrorozdrobnione i rozcieńczone specjalnie do modeli

A czy w polskich sklepach internetowych są dostępne, czy zaopatrujesz się w innych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położony kolor numer dwa: Black Pearl, czyli czarna perła, oczywiście Zero Paints:

Karoseria i wewnętrzne części spojlera:

DSC01005.jpg

DSC01006.jpg

 

Dziś mam nadzieję skończyć szlifować lakier na 350z, więc jutro pierwsze warstwy bezbarwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie no pięknie się prezentuje model. Oczywiścienie ma może jakiś niesamowitych detali w sensie kableków do kązdej części, akcesoriów we wnętrzu to jednak świentny lakier oddaje to z nawiązką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pięknie się prezentuje model. Oczywiścienie ma może jakiś niesamowitych detali w sensie kableków do kązdej części, akcesoriów we wnętrzu to jednak świentny lakier oddaje to z nawiązką.

 

Chyba nie oglądasz mojej relacji uważnie - inaczej byś nie pisał takich bzdur. Wnętrze jeszcze nie zostało ruszone więc skąd możesz wiedzieć że żadnych detali nie ma? Od razu odpowiem że nie będzie takich rzeczy bo mnie to nie bawi, dużo we wnętrzu się nie zrobi, poza wzbogaceniem elementami fototrawionymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie oglądasz mojej relacji uważnie - inaczej byś nie pisał takich bzdur. Wnętrze jeszcze nie zostało ruszone więc skąd możesz wiedzieć że żadnych detali nie ma? Od razu odpowiem że nie będzie takich rzeczy bo mnie to nie bawi, dużo we wnętrzu się nie zrobi, poza wzbogaceniem elementami fototrawionymi

Czytam twoje wszystkie relacje i wiem, że takich rzeczy nie robisz, więc wyprzedziłem trochę bieg zdarzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.