Skocz do zawartości

Krupp-Protze Kfz70 Tamiya 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w końcu udało mi się dokończyć niemiecki lekki transporter piechoty Krupp-Protze w ramach 3 Dywizji Pancernej Ss Totenkopf, jak na piąty model myśle ze jest w miarę ok , sytuacja ma miejsce gdzieś w lesie radzieckim w 1943 r.

IMG_20190630_142409031_HDR~2.jpg

IMG_20190630_142649702_HDR~2.jpg

IMG_20190630_142706633.jpg

IMG_20190630_142729933_HDR~2.jpg

IMG_20190630_142812719~2.jpg

IMG_20190630_142943909~2.jpg

IMG_20190630_142950109~2.jpg

IMG_20190630_143005136~2.jpg

IMG_20190630_143017895~2.jpg

IMG_20190630_143102250~2.jpg

IMG_20190630_143122193~3.jpg

IMG_20190630_143226812~2.jpg

IMG_20190630_143252934~2.jpg

IMG_20190630_143426153~2.jpg

IMG_20190630_143434649~2.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów masz zbyt mocne oświetlenie i ciężko oceniać pracę bo słoneczko ogrywa pierwsze skrzypce. Widać, że ziemia na podstawce się świeci jakby niedawno padało a tymczasem pojazd zmatowiony suchymi pigmentami... Niemcy mieli bardzo eleganckie mundury ale nie stosowali do nich nabłyszczacza. Podstawka jak zwykle w Twoim wykonaniu bardzo mi się podoba (piękne połamane drzewa) i jak zwykle przyćmiewa jakością to co się na niej znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co napisał Kolega TAW , pojazd jest SS-mański a siedzące w nim ludki wyraźnie z Wehrmachtu , świadczą o tym patki na kołnierzu i "gapa" nad kieszenią , kolejna skucha to ten leżący w rogu skrzyni Panzershreck  , którego pierwowzorem była zdobyta przez Afrika Korps  na Amerykanach "Bazooka"  właśnie w roku 1942. W produkcji i użytkowaniu  pojawił się dopiero od roku 1943 co więc robi w roku 1942 ?  Dyskusyjną sprawą jest też ten MG42 który został wprowadzony do produkcji  właśnie w maju 1942 w oddziałach Afrika Korps, a szerzej na froncie , pojawił się dopiero  w końcówce roku 1942 i na początku 1943.Dodatkowo taki szczegół  żołnierz zawsze  trzyma swoją broń  w rękach( o ile nie jest ona w magazynie broni:mrgreen:), zwłaszcza jeżeli jest na froncie . Musisz Przyjacielu większą uwagę przywiązywać do realizmu budowanych przez Ciebie modeli,przed zbudowaniem  warto obejrzeć zdjęcia z epoki, zapoznać się z umundurowaniem , wyposażeniem , wyglądem pojazdów i innymi szczegółami . Działaj dalej :super:pozdrawiam  A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TAW napisał:

Znów masz zbyt mocne oświetlenie i ciężko oceniać pracę bo słoneczko ogrywa pierwsze skrzypce. Widać, że ziemia na podstawce się świeci jakby niedawno padało a tymczasem pojazd zmatowiony suchymi pigmentami... Niemcy mieli bardzo eleganckie mundury ale nie stosowali do nich nabłyszczacza. Podstawka jak zwykle w Twoim wykonaniu bardzo mi się podoba (piękne połamane drzewa) i jak zwykle przyćmiewa jakością to co się na niej znajduje.

Już tak mam z tym słoneczkiem , zawsze mi się wydawało ze lepiej widać :) , muszę w końcu obczaić coś na brystolu białym , gdzieś to widziałem ktoś pokazywał taką białą klatkę ,  no podstawka na mokro ,chciałem żeby mokry efekt był :)   ,transporter skończony z miesiąc temu , w weekend wpadłem na charakter tej  podstawki i fakt trochę dwie aury , ale da się skorygować myślę , z tym nabłyszczaczem to już nie wiem ,  lakier dwukrotny malowane mat od vallejo , natomiast mundury malowane seria tamiya xf , na ciężarówce jest matowo z ta różnicą że malowane farbami vallejo  , Podstawka  musi być :) , jakoś tak naturalniej wtedy wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Poza tym co napisał Kolega TAW , pojazd jest SS-mański a siedzące w nim ludki wyraźnie z Wehrmachtu , świadczą o tym patki na kołnierzu i "gapa" nad kieszenią , kolejna skucha to ten leżący w rogu skrzyni Panzershreck  , którego pierwowzorem była zdobyta przez Afrika Korps  na Amerykanach "Bazooka"  właśnie w roku 1942. W produkcji i użytkowaniu  pojawił się dopiero od roku 1943 co więc robi w roku 1942 ?  Dyskusyjną sprawą jest też ten MG42 który został wprowadzony do produkcji  właśnie w maju 1942 w oddziałach Afrika Korps, a szerzej na froncie , pojawił się dopiero  w końcówce roku 1942 i na początku 1943.Dodatkowo taki szczegół  żołnierz zawsze  trzyma swoją broń  w rękach( o ile nie jest ona w magazynie broni:mrgreen:), zwłaszcza jeżeli jest na froncie . Musisz Przyjacielu większą uwagę przywiązywać do realizmu budowanych przez Ciebie modeli,przed zbudowaniem  warto obejrzeć zdjęcia z epoki, zapoznać się z umundurowaniem , wyposażeniem , wyglądem pojazdów i innymi szczegółami . Działaj dalej :super:pozdrawiam  A.

Ludziki z Wermachtu faktycznie  sam nie wiem jakoś tak wyszło , co do realii historycznych faktycznie po macoszemu to potraktowałem , poprawię się, ekwipunek tylko przytwierdzony łatwy demontaż będzie:) , faktycznie z tą bronią to porażka hehe , zapomniałem i tak zostało , Dzięki za naprowadzenie :) Dobrze posłuchać dobrych rad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

 kolejna skucha to ten leżący w rogu skrzyni Panzershreck  , którego pierwowzorem była zdobyta przez Afrika Korps  na Amerykanach "Bazooka"  właśnie w roku 1942. W produkcji i użytkowaniu  pojawił się dopiero od roku 1943 co więc robi w roku 1942 ?

To zmienię opis na 1943 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.