Skocz do zawartości

mig-Regia Aeronautica 1/72


mig

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nie zakładać trzeciego portfolio, ale na życzenie kolegi Xmen założę. W wątku zaprezentowane będą tylko makaroniarze. Modele powstawały w różnym czasie, jedne mają po kilkanaście lat inne po nie całe dwa lata. Modele nie sa prezentowane w kolejności chronologicznej.

Fiat C.R32 - Supermodel

C.R.32.JPG

Fiat C.R.42 - Italeri

 

C.R.42.JPG

Fiat B.R.20M  - Italeri/Supermodel kupiony w edycji "vintage collection" wzbogacony o blachę Eduarda i żywiczne lufy kmów.

B.R.20.JPG

Fiat G.50 - AML

G.50.JPG

Fiat G.55 - Specia lHobby

G.55.JPG

Macchi MC.202 - Italeri to jest chyba najstarszy model ze wszystkich włoskich.

Macchi MC.202.JPG

Reggiane Re.2000 - Italeri

Re.2000.JPG

Reggiane Re.2001- Sword Model kupiony w dwupaku razem ze Spitfire Mk.Vc Trop. Zmniłem przy nim malowanie na nocne, przerobiłem trochę rury wydechowe i dodałem lufy działek w zasobnikach pod skrzydłami.

Re.2001.JPG

Reggiane Re.2002 - Sword - najmłodszy w całym tym towarzystwie, powstał w 2017 r.

Re.2002.JPG

Savoia Marchetti S.M.79 - Airfix Praktycznie zabytek, trochę dorobiłem wnętrza, którego i tak nie widać

S.M.79.JPG

I to tyle włoszczyzny, w planach jeszcze były inne m.in C.200, CANTy czy Ro-57. Temat niestety zamknięty z powodu braku miejsca .placze:. Chociaż ostatnio powróciłem do P-40 bo się miejsce znalazło, to może jeszcze jakiś Włoch dojdzie do kolekcji.

Edytowane przez mig
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajnie.Widzę fiacika z AMLu więc nie tylko ja się zdecydowałem na orkę z tym modelem.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xmen napisał:

No i bardzo fajnie.Widzę fiacika z AMLu więc nie tylko ja się zdecydowałem na orkę z tym modelem.:super:

To była prawdziwa orka na ugorze, koszmar. A-model przy tym to pikuś. W pewnym momencie miałem już go porzucić i nie robić, ale na szczęście udało się go doprowadzić do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Xmen napisał:

Ja kupiłem następnego.:haha:Miał być Fin ale chyba się nie odważę.

Ja drugiego Fiata z AML-u już nie zrobiłbym. Podczas budowy miałem z nim taką niespodziankę, że podczas szlifowania skrzydła odpadły od kadłuba i trzeba było jeszcze raz kleić i szpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.