Jump to content

Fotele w F/A-18D


Solo
 Share

Recommended Posts

Małe pytanie, bo niby sprawa łatwa do znalezienia w sieci, ale jednak mam wątpliwości: czy F/A-18D mógł być wyposażony w te same fotele co F-14D: SJU-17?
Czytałem że F/A-18D był wyposażony w te fotele ale nie od samego początku, więc nie każda maszyna je miała, ale jednak czy te późniejsze na pewno miały te fotele? I czy były to dokładnie te same wersje co w Tomkacie?
Pytam bo chciałbym mojego F/A-18D wyposażyć w foteliki które niedawno Edek wypuścił do TTD, ale nie chciałbym jakiejś merytorycznej zbrodni popełnić.

Link to comment
Share on other sites

The various versions of the Mk. 14 NACES are designated SJU-17 with a suffix letter for the different variants. For example, the main picture here shows a SJU-17A seat which is for the F/A-18 single seat or front cockpit seat on a dual seat aircraft. Version differences include mainly seat bucket shape, headrest and canopy breaker configuration, and other changes to accomodate the various cockpit requirements.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mbrnnr napisał:

SJU-17A seat which is for the F/A-18 single seat or front cockpit seat on a dual seat aircraft.

Według książki Jake'a Melampy wersje foteli w F/A-18D nie różnią zewnętrznie niczym, a wewnętrznie praktycznie różnica polega na tym, że są odpalane w różnych sekwencjach.
Pytanie wciąż jest aktualne: czy foteliki Edka do F-14D mogą zostać użyte w F/A-18D. Na moje oko jedyna różnica to te "rogi" jakie mają fotele Tomcata, ale to łatwo usunąć z zestawu Eduarda. Reszta moim zdaniem mniej więcej wygląda tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.