Jump to content

em

Members
 • Content Count

  1,360
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by em

 1. To części do Egipskiej siedemnastki.
 2. Raczej DDR owskie Lim-5 z Marsami. Nie rozumiem po co lub dlaczego zadali sobie trud z beczką oraz czesciami C-3/4...
 3. em

  MiG-21 bis Eduard 1/48

  To było wałkowane.W bisie wlot , ten ciemny element jest prawie o połowe krótszy , stąd niewielka różnica w średnicy....Robie teraz bisa z mfa edka 1/72 i po prostu ten element obrobiłem.
 4. iryda https://www.facebook.com/groups/626288787535415/
 5. SP-LHB na koniec życia...
 6. Niemce piszą że kolory używane , ich nazwy ,na samolotach i śmigłowcach NVA brzmią podobnie do tych z palety RAL.Poszukaj tabelki RAL ,weż nazwy z samolotu i wybierz te które Ci najbardziej pasują.
 7. em

  MIG-21 R 1/48 Eduard

  Właściciel watku sie nie obrazi. Latały u nas eRy w konfiguracji zasobnik D plus bomby 4x 100 kilo ?
 8. em

  MiG-15 Eduard 1/72

  Błysk i lakier.
 9. O ile pamiętam to w tym co chwile u nas słuzył , w kiblu ze przodu był taki wielki termos na szczyny i ..stałe rzeczy.
 10. Zyłuja z tej suki ile można...Na rysunku wczesny M3 z niskim statecznikiem pionowym, takim jak w Su-17M. Jeśli pójda w wariant M4 to wypuszczą Su-17M4, Su-22M4 Su-17M4R, Su-22M4R Su-22M4 wczesny i pózny . Z KKR-1,KKR-2 ,KKR-3 no po prostu milion kombinacji. 😉
 11. Wersja R miała większe koła , stąd tylko poszerzone gondole na te koła , długośc gondole miały taką samą we wszystkich wariantach. Jesli chodzi o wersje ,,elektroniczne,, to trzeba szukać zdjęć konkretnych egzemplarzy . Wersja z pojemnikami na koncach skrzydeł, w których była stacja SRS-3 była reprezentowana przez jeden samolot. Pozostałe przenosiły staje SPS-2 oraz SRS-2 a także ,,sieczkarnie,, typu ASO-28 czyli dwie zrzutnie pasków folii metalicznej lub igiełek z tworzywa sztucznego pokryte metalizerem..Ponadto były samoloty bez PSBN-M czyli radaru czytaj bez owiewki za gondola NLG.Te miały system nawigacyjny RYM-S czyli układ nawigacyjny coś jak radiowe systemy nawigacyjne stosowane w Bomber Command.I jeszcze... niektore egzemplarze miały zamontowane nad kabiną strzelca stacje SPO-1 Syrena czyli odbiornik fal radarowych taki sam jak w Su-7.
 12. Bombowa,tak jak kolega Maniek napisał. Dwa nosy ponieważ chiński Harbin miał trochę inny układ. I chyba dolna szybę dłuższą. Rozpoznawcza ma inne gondole silnikowe bo miała większe koła.
 13. em

  Fotele w F/A-18D

  Różnica to te rogi , a także blacha od góry zagłówka. W F-14 są przetłoczenia pod kątem z rogów, w F-18 cztery kątowniki Ja bym uzył.
 14. Jesli w barwach LOTu to jak kabina w Su-22 szaro-niebieskawy.
 15. em

  MiG 15 Eduard 1/72

  W tamtych latach początek 50 tych gdy MiG-15 miał całkowitą żywotność-resurs 600 godzin nalotu, jedyną farba jaką uzywano na zewnetrzne powierzchnie płatowca, we fabryce, był lakier bezbarwny.
 16. Podobna sytuacja jest z Herkulesami. Ile jeszcze polatają ? chcemy mieć samolot podobnej klasy? jest nam potrzebny? czy ktos sie zajmuje porównaniem maszyn bedących na rynku ? To że 29 i szczególnie 22 nie przedstawiaja realnej wartości bojowej wiadomo od chwili wprowadzenia na uzbrojenie F-16. Czy ktoś sie tym martwił? Ano tak, Ci którzy lataja ,obsługuja 29 i 22 w Malborku, Mińsku i Swidwinie, poza nimi nie sadze
 17. Nie przesadzaj. Istotnie to produkt radziecki, to drugi wypadek na 30 lat eksploatacji, w kategoriach lotniczych mało.Nośne jak cholera ,tylko nie świadczy to o samolotach a o naszych kuglarzach z rzadu, ministerstw , którzy wiedząc że wszystko trzeba zastapić nowym sprzetem , robią wszystko żeby nic nie zrobić.I nie dotyczy to tylko obecnych, z perspektywy lat, wygląda na to że ktokolwiek bierze się za planowanie perspektywiczne lub jak chca inni długoplanowe jest natychmiast odstawiany do kąta.
 18. Po cześci piszemy to samo, więc sie nie martwie.Moim rozwiązaniem jest kupno wyprasek 70141, panel na skrzydłach można wytrasować i koniec zmartwień.W waszych,,sedivkach,, i naszych z 75 roku poprawić jeszcze górne częsci tablicy przyrzadów. To są generalne różnice.
 19. Będąc w zeszłym roku na E-day zaskoczony zostałem przez kolegów z Armycast dwoma tyłkami do 21. Wersja mysliwska i bombowa co mnie ubawiło .Róznica to wielkość wyciecia w ostaniej blasze..tym sposoben to edward i wszyscy doprowadzą do setki odmian 21. Otóz to wyciecie jak i panele na skrzydłach to znaki rozpoznawcze 2 róznych zakładów które wypuszczały 21 , zadne mysliwskie czy bombowe.
 20. Solo, chłopie kochany, ano pisza że jest słabszy nie precyzując szczególów .
 21. Popytaj, może ktoś da Ci proste odpowiedzi.
 22. Kłamać ,nie kłamią wiekszosc nie ma świadomości czyli łyka wszystko. Na ich stronach piszą że ten Su-35 pod wieloma względami czyli parametrami jest gorszy od prostego , starego Su-27... A tak bardziej serio , kupic afara, nowe zasobniki rozpoznawcze więcej tych 154 i oczywiście więcej 16 tek. Oni bez atomu są bezradni...
 23. Nie ma sensu kupować F-35. Nie na Rosje, na nich wystarczą 16 stki. Ich sprzet radarowy odstaje znacząco od tego na zachodzie, tak pod względem zasięgów jak i odporności na zakłócenia. Cała ich triada MiG-31 Su-27/30 MiG-29M w starciu nawet nie lizneła by naszych samolotów .W nocy ich samoloty są ślepe ,nie maja zadnego operacyjnego zasobnika klasy Snipera, klasy to za duzo powiedziane, zasobnika który by mógł pracować w podczerwieni i LLTV. Teraz dodatkowo wprowadzili embargo na francuskie lasery i wyswietlacze do HUDów...a ich elektronika to koniec lat 80 tych podstawowy procesor to 386
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.