Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35


Maciek92

Rekomendowane odpowiedzi

Panzerek chodził za mną od czasu gdy kupiłem go w Gdynii w maju ubiegłego roku. Dopiero teraz po poznaniu (wiele dzięki temu forum i SM) i przetestowaniu różnych metod "upiększania" modelu postanowiłem zabrać się za panzera. Chcę zrobić do niego podstawkę (ulicę z vacu firmy REMI) z załogą (Dragona).

Mam nadzieje, że pomożecie mi w chwilach zwątpienia i w rozwiązywaniu problemów

Na początku fotki zestawów jakich użyje:

b315eb6828d881b3.jpg

764291de26e15df7.jpg

1a173016c8bb2427.jpg

Robię go już drugi dzień i postęp niewielki (sklejone koła napinające, napędowe, zapasowe, jezdne i sklejone zawieszenie), ale nie mam zamiaru się spieszyć i robić go w tempie relaksacyjnym

6b029d8fa4236af0.jpg

d5544ffaaddbcd5e.jpg

187d61cb7e75180a.jpg

99be649b4bfda59f.jpg

00edc13c23e4968a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ojoj, zapowiada się niebiańsko, tylko czekać aż wykonasz tą rozkosz dla oczu! Chodź osobiście nie lubię niemieckiej pancerki to coś mnie coraz bardziej kusi i kto wie co będę lepił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestowaniu różnych metod "upiększania" modelu postanowiłem zabrać się za panzera. Chcę zrobić do niego podstawkę (ulicę z vacu firmy REMI) z załogą (Dragona).

Maćku92: Doinwestowałeś co nieco w dioramkę, więc może warto, zainwestować w jakieś fototrawionki Abera, celem polepszenia wyglądu modelu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe w modelu sa już blaszki Dragona, co prawda są to małe części (kratki, uchwyty, mocowania itp.). Narazie nie mam zamiaru nic oprócz nich kupować. Muszę się wpierw z blaszkami zaprzyjaźnić

Fotki z dalszych prac montażowych dam chyba jeszcze dzisiaj, a jak nie to jutro rano napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że masz tą samą podstawkę co i ja, tyle, że ja ją już skończyłem.

Jedna rada co do podstawki- uważaj bo na niektórych łebkach bruku są takie malutkie bąble i trzeba je zeszlifować bo potem to w przybliżeniu brzydko wygląda.

Jeśli chodzi o mine i jak mi to wyszło:

Horch04-1.jpg

Cegieł już niema, a na Horcha nawet nie patrzcie...

 

Życzę powodzenia i sam co jakiś czas będę tu zaglądać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecywałem, wstawiam fotki na końcowy efekt dzisiejszej dłubaniny Dokleiłem przód z hakami, tylną płytę do wanny. Co tam będę mówił niech fotki same przemówią Najpierw przymiarka na sucho, potem przód, a następnie tył:

95d4daa7cb571bd5.jpg

2fe75aed0aed26a0.jpg

bcb3cd6750842012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie ładnie i czysto sklejone elementy jak narazie ale ten łańcuch jakoś mnie przeraża tak dziwnie wygląda może go na czymś połóż albo zachacz a tak pozatym ładnie się zapowiada

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elemęty

Elementy

 

Na drugiej fotce, za bolcem, widoczny jest ślad po wypychaczu. Łańcuch jeśli będzie wisiał pionowo - nie będzie źle, oszlifuj jego końcówkę, bo widać, że nie dociąłeś równo fototrawionki. Popracuj troszkę nad oszlifowaniem krawędzi kół jezdnych, bo widać gdzie były połączone z ramką. Ale generalnie ciekawie, ładnie wyszło koło napinające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej fotce, za bolcem, widoczny jest ślad po wypychaczu. Łańcuch jeśli będzie wisiał pionowo - nie będzie źle, oszlifuj jego końcówkę, bo widać, że nie dociąłeś równo fototrawionki. Popracuj troszkę nad oszlifowaniem krawędzi kół jezdnych, bo widać gdzie były połączone z ramką.

Wszystko już poprawione, oprócz łańcucha, naprawdę nie widze gdzie i ile mam szlifować, takie to małe

 

Kolejne postępy:

-doklejone haki z tyłu w wannie kadłuba,

-sklejone i doklejone wlewy paliwa (jeden otwarty, drugi zamknięty),

-sklejone wloty powietrza do silnika,

-sklejone to "coś" z pięcioma łańcuchami,

-sklejone osłony do koła napędowego

09c796e9cb090615.jpg

d3cb6753417fccca.jpg

844ad3efcb9a2834.jpg

8a0dfaf17fae354f.jpg

6b6206a5ced063fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już poprawione, oprócz łańcucha

 

Nie szlifuj tej końcówki, bo będzie Ci się tylko wyginał łańcuszek. Weź obcinasz do paznokci i ładnie odetnij tą resztkę. Powinno pójść bez problemu.

 

Tak w ogóle to ten łańcuszek nie powinien wisieć, ale powinien być przymocowany do tej "półeczki" tuż pod tym korkiem. Kiedyś na tanxheaven.com były świetne fotki pokazujące takie detale, ale jak stronka padła, to nigdzie później ich nie znalazłem... Może ktoś ma?

 

sklejone to "coś" z pięcioma łańcuchami

 

Zasobnik na świece dymne

 

Trzymam kciuki za Twoją budowę! Ten model to naprawdę piękny zestaw. Świetne blaszki i dużo frajdy w jego budowie. Też kiedyś skleiłem. Tu link do mojego:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=3123&highlight=vorpanzer

 

W razie czego służę pomocą... Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym łańcuszkiem się zgodze rzeczywiście nie powinien wisieć, wypadało by usunąć te mocno widoczne dzióry po wypychaczach

Dobra koniec gadania wracam do swojego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad łańcuszkiem trochę popracowałem, ale doszedłem do wniosku, że bardziej podoba mi się jak zwisa Aha co do odcięcia nadmiaru na łańcuchu to w realu wogóle go nie widać, ale popróbuje

Koniec prac na dzisiaj i wstawiam fotki co zmajstrowałem:

-przednia płyta pancerza z wizjerem i osłoną MG

-pokrywy od silnka z uchwytem, skrzyneczką i blaszkami

791844a188ceebba.jpg

972ccc5c51ad6ae6.jpg

ec5e13cab565729a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwaj ślady po wypychaczach...

Usuwam usuwam (przynajmiej się staram usunąć to co zobacze ), ale plastik zostawia takie białe plamki po odcięciu i wyszlifowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwam usuwam (przynajmiej się staram usunąć to co zobacze Cool ), ale plastik zostawia takie białe plamki po odcięciu i wyszlifowaniu

tak to prawda a co do modelu ładnie się zapowiada czekam na następne foty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne wolne to posiedziałem trochę przy Panzerku i cośtam zmajstrowałem

-skleiłem i pomalowałem MG

-dokleiłem przednią i boczne płyty (dodatkowo opancerzone) pancerza

-dokleiłem błotniki

f8df106f1b509c10.jpg

159434726d7be256.jpg

e222897a8fa9799b.jpg

d7fc7cdc83427a5f.jpg

Na koniec 2 fotki jak "to" wygląda na sucho

3b1fbcd9810a7cb2.jpg

c9ea744544c77060.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania broni to proponuje inny sposób bo gun metal humbrola jest bardzo gęsty i mało efektowny.

 

Dobrym sposobem jest pomalowanie gun'a na czarny satyn następnie suchy pędzel 11 humbrola i lakier matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.