Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35


Maciek92

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm w tym już tego nie poprawie (chociaż kto wie ), jedynie spróbuje jakoś go uplastycznić. Sposób napewno znajdzie miejsce w kolejnym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejne postępy z 2-óch dni:

-sklejone działo, trochę mordęgi było ,

-dodatkowe przednie osłony pancerza,

-uchwyciki czy coś takiego przy włazie kierowcy i strzelca,

-skrzyneczka na boku pancerza.

9480973a2ba3bca9.jpg

1ae70688da0b1894.jpg

a4aa0dcd42c69a2d.jpg

e86706021c2fb709.jpg

I jak zwykle na koniec fotka jak Panzer wygląda na sucho

510ff3530fc2c6ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyciki czy coś takiego przy włazie kierowcy i strzelca

 

Są źle zamontowane. Powinny być przymocowane w tym samym miejscu, ale do pokrywy włazu.

 

skrzyneczka na boku pancerza.

 

to jest klocek pod podnośnik

 

Ogółem wygląda świetnie jak na razie! Bardzo czysto sklejony. Obserwuję i trzymam kciuki! pozdrawiam! Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke zaniedbałem budowe modelu, szkoła się zaczęła i trzeba się uczyć by do technikum przejść

Ale przejdzmy to tego co zrobiłem, a jest tego bardzo niewiele i nie do końca jestem z tego zadowolony, a chodzi tu o mój pierwszy preshading. Wg. mnie nie wyszedł za bardzo głownie przez tani-plujący-grubo malujący aerograf Humbrolla z modelarnii Jednak zakupie niedługo swój to wtedy zdziałam więcej

6401cf53d5113bbf.jpg

2a6939d3ae14d571.jpg

208d0031437b549f.jpg

0567edd4f2b20346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziem dalej z tym koksem

Korzystając z rekolekcji podłubałem dalej.

0340d81bd15171f7.jpg

Zmajstrowałem przednią lampę, "to coś" na prawo od niej, i klakson (przewód od lampy do oczyszczenia )

b8a9300a3d7db35d.jpg

Tylny przewód do tablicy rejestracyjnej chyba Trochę musiałem się z nim posiłowac

054b2e0e824fbcb1.jpg

21c282cc40a5171f.jpg

Klapy do wentylatorów chyba i jak to w światku modelarskim bywa, zatrzask z pierwszego zdjęcia poczybował z pencety na orbite okołoziemską, wylądował gdzieśna podłodze i tyle było o nim słyszeć , ale zamaskuję to dokładając w tym miejscu rozwiniętą "szmato-chustkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dół mam już pomalowany, preshading znikł, musze się jeszcze wiele nauczyc Pogrzebałem też przy wieży, jeszcze troche szlifowania, doklejenie innych elementów i do malowania. Oczywiście całe malowanie będzie po sklejeniu całego modelu

a155e788f860cb1b.jpg

b2664f2884c9de72.jpg

47cfa0cbf023fea4.jpg

7037cce9f830de76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! kolejna IV ! super DD

 

Co do pre shadingu,niepotrzebnie go zlikwidowałeś(chyba że zrobiła Ci się skorupa,wtedy trzeba było) te nierówne zaciemnienia,zwłaszcza na wannie mogłyby urozmaicić kolor końcowy

 

I jeśli można,bo nie wiem,czy to stosujesz,w te trudno dostępne miejsca ja daję ciemnej farby tak,by później podczas malowania całości,nie musieć poprawiać w nich kilkukrotnie tego samego.

 

 

życze powodzenia i oglądam dalej ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wyśmienicie Ci to idzie Maćku. Czekam na więcej...

Dziękuje

Co do pre shadingu,niepotrzebnie go zlikwidowałeś(chyba że zrobiła Ci się skorupa,wtedy trzeba było) te nierówne zaciemnienia,zwłaszcza na wannie mogłyby urozmaicić kolor końcowy

Rafale nie chciałem go zlikwidować ale tak wyszło, musze nabrać wprawy na aerografie

Skąd go robisz i czym masz zamiar go malować??

Model jest mój prywatny, ale narazie maluje aerografem na modelarnii, czekam aż tata przywiezie mi mojego własnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest mój prywatny, ale narazie maluje aerografem na modelarnii, czekam aż tata przywiezie mi mojego własnego Very Happy

 

Qrde nie zrozumieliśmy się, chodziło mi jakimi farbami malujesz i z jakiego roku i jakiego rejonu go robisz (co do malowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny postęp

Dokleiłem pierdółki do wieży w tym skrzynke amunicyjną, skleiłem wizjer dowódcy, fototrawionki do osłon do wlotów powietrza, coś do chwytania łusek z wystrzelonych pocisków (jeszcze worek musze dokleić), urządzenie celownicze i poręcze do podestu(??) i pomalowałem podest(??), aaa i pomalowałem i złożyłem koła

c474e2950c202f26.jpg

fa23a57f5a197e97.jpg

f37f765a70979309.jpg

aca2f718962670bb.jpg

cf372f2d2a9f16ab.jpg

aa7783d80a7201c7.jpg

b85ea8d46a26bb9e.jpg

3b656ff9056b02ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postępy w budowie

Przyszły przednie osłony wieży, włazy boczne, skleiłem wydech (ale nie przykleiłem po malowaniu czeka na pastele), osłonki na zamki "coś" z lewej strony pancerza, z którego nie jestem zadowolony ale cóż (widoczne na 2-giej fotce na górze). Skończyłem też jako tako wnętrze i tu pojawia się pytanie na jaki kolor je pomalować czarny, biały czy kość słoniowa Z góry dziękuje za odpowiedź

128573662cbaf4a0.jpg

fe841ffe4c509423.jpg

5a287fb2b737201e.jpg

f10dc01fd0431d70.jpg

ef4f3d3067bd0ca6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku,powolutku praca widzę idzie-super !

Jeśli wnętrze ma być niewidoczne, to kolor raczej większej różnicy nie robi.

 

Jeśli mają być szybki w wizjerkach, może daj jasno, być może to je "uwydatni"

A miejsce, gdzie jest komora silnika na ciemniejszy kolor, w razie jakby kto żurawia zapuścił, w jakąś szparke w tanku ;)

 

Czekam na ciąg dalszy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być szybki w wizjerkach, może daj jasno, być może to je "uwydatni"

Dzięki napewno tak zrobie

 

No to jedziemy dalej Zrobiłem pierwszy, no drugi preshading przy użyciu nowego aerka Następnie pomalowałem całą górę (będę musiał jeszcze raz bo zostały miejsca nie pomalowane), lecz farba po wyschnięciu jest taka jakby sypka, po dotknięciu zostają ślady lub poprosu schodzi (1-sza fotka) Czy przyczyną może być nie odtłuszczenie modelu i czy po pomalowaniu Sidoluxem nie będzie tego problemu

1fea3557864c9404.jpg

87cd7ff24a0edc33.jpg

68c140452ed9efe7.jpg

f67bf22ebc5f7936.jpg

ecdc13cd6ed812cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka widocznych miejsc niedomalowanych, a poza tym dwa ślady po wypychaczach nadal widoczne. Jeśli chodzi o te ślady. Zawsze należy model odtłuścić, brak tej czynności może ale nie musi spowodować coś nieprzyjemnego. Ślady na wieży (o ile nie zostały zrobione przez Ciebie z nieuwagi palcem podczas malowania), prawdopodobnie są efektem nie odtłuszczonego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten nalot, mogło to być spowodowane zbytnią odległąscią pryskania na model, zbytnim rozcieńczeniem farbki, zanim dotarła na model była już sucha, zbyt grubo naniesiona warstwa....powodów są masy.

Poczekaj z sido, daj modelowi wyschnąć kilka dni, nawet i tydzień.

Po tym czasie weź jakiś naprawdę miękki pędzel i postaraj się delikatnymi ruchami zdjąć ten nalot.

Dopiero wtedy daj sido.

Co do farbek, to polecam raczej akryle, nie będą powstawały takie sytuacje.

 

To co Ci sie starło, myślę że to nie jest jakaś draka.

Jesli będziesz robił przecierki, po prostu wykorzystasz te kanty na obicia/zadrapania.

Staraj się jak najmniej łapać model właśnie w tych miejscach...a najlepiej byłoby, gdybyś nim w ogóle nie mymlał i umocował na jakimś patyku czy czymś w podobie(odzielnie wieżą)

 

Ładne rozjaśnienia kolorków,tylko sporo miejsc niedomalowanych, o których pisałem wcześniej.

Rozcieńcz farbkę bazową i wpuść w te miejsca, by nie psikać po modelu ponownie

 

pozdrawiam

 

ps.a tu masz link do poradnika , który świetnie zobrazuje Ci kolejność prac, napisał go Reggy:

viewtopic.php?t=5934

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci proponuje przerzucić się na akryle (Pactry) ...

Humbrole są dobre do waloryzacji modelu ale nie na farbe bazową.

Dokładnie, tak. Choć osobiście wolę Vallejo i je polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.