Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35


Maciek92

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak

-panzerek juz ostatecznie pomalowany,

-skleiłem gąski,

-zrobiłem nową antenę z drutu miedzianego (do pomalowania)

-pomalowałem i przykleiłem właz (przetarcia na poduszkach)

-dokleiłem line (do pomalowania)

8ea033437a5b5a25.jpg

74bac358e0a83373.jpg

cf647bcb08489f27.jpg

Na fotce poniżej lepiej oddany jest kolor pancerza

42de79a0bb0d3d80.jpg

Teraz nasuwa się pytanie: czy przykleić gąski na stałe zasidoluxować na modelu i potem ubrudzić, czy zrobić to osobno (osobno panzer i gąski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No powoli zaczyna wymiatać !

Teraz nasuwa się pytanie: czy przykleić gąski na stałe zasidoluxować na modelu i potem ubrudzić, czy zrobić to osobno (osobno panzer i gąski) Question Question Question

Technikę wybierz sam, przecież tylko Ty wiesz ile/na ile potrafisz i co Ci bardziej gładko pójdzie.

 

Nie widać już nalotu, na zasobniku widać że zdejmowałeś , myślę że to pójdzie in plus dla modelu.

Widać obtarcia, jeśli nie są głębokie to świetnie ,samoczynnie powstał Ci ślad eksploatacyjny !

 

Walcz, walcz bo ja zacieram ręce !

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i spadłem na drugą strone

Przy Panzerku pomalowałem narzędzia i urdzewiłem wydech, czeka mnie jeszcze troche poprawek.

4eca6118162fc9e2.jpg

91b2133113f533ec.jpg

24a6aa92a50886a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nałożyłem ten magiczny Sidolux

Nie wiem czy nie za dużo, ale zawsze można coś wykombinować. Teraz pozostały kalki, wash, obicie i lekki kurzyk

Mam też pytanko czy po nałożeniu kalek model trzeba jeszcze raz zasidoluxować i jak grubą warstwą, czy można już brudzić??

214d187c40b37e0d.jpg

ab72b4829589af89.jpg

3d21e785649acdee.jpg

e4b7d9829d1efd20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

-nałożyłem kalki, jednak nie z Rosji, lecz z Niemiec

-polakierowałem ponownie Sido

-potem lekko matowym Pactry

-i popróbowałem washa na wieży i przedniej płycie pancerza

b515d14a188ff668.jpg

ded9e83f84eaa284.jpg

647c804f181d77b2.jpg

b9e4bfea39fccc23.jpg

dd302f715772b850.jpg

 

Prosze oceńcie jak mi to wychodzi i jak można by to ulepszyć.

I jeszcze jedno czy po wszystkich zabiegach tzn. wash, obicia pigmenty i kurz model stanie się w miare matowy czy trzeba będzie go jeszcze matem przejechac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, model się strasznie błyszczy w świetle żarowym i pewnie w rzeczywistości wygląda to inaczej.

O washu nie można nic powiedzieć, światło odbija się od zakamarków, gdzie powinno go być najwięcej, na fotkach tego nie widać.

Zdaje sie być za jasny.

Widać jakieś żółte i pomarańczowe grudki na zasobniku tylnym wieży, co to jest?

Teraz syfek na podwoziu/kołach.

Patrz na koło napędowe, za tarczą z zębami, w środku koła jest czysćiutko, to samo tyczy się wózków oraz odbojach/amortyzatorach, całe te zakamarki są czyste, a najwięcej syfku dałeś na powierzchnie płaskie.

 

Syfek w stylu -pigmenty/kurz ja daję już po polakierowaniu modelu.

Nieraz chcesz uzyskać efekt lekkich grudek(takich jakich znikoma ilość masz na zasobniku) a lakier to wypłaszcza przysychając.

Spróbuj w linie podziału blach itp, cieniuteńkim pędzelkiem wpuścić jeszcze trochę płukanki, nieco ciemniejszej,ale tak,żeby nie rozlazła Ci się po całym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyjaśnienie

A czy coś by się stało, gdybym model z już nałożonym washem pomalował lakierem matowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś błyszcząco matowy czołg...w smugi.

Zawsze po washu się lakieruje

 

Więc jak przed czy po?

 

Jeszcze raz dzięki Jestem jeszcze zielony w te klocki Embarassed

 

Możesz być zielony a nawet kolorowy i tak idzie ci lepiej niż mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5740

Tam są wszystkie odpowiedzi

No raczej nie tu

Trochę o lakierach można tu poczytać: viewtopic.php?t=5934

W każdym razie, sido przed tak jak pisze Rafał, a potem po washu mat lub satyna. Szczególnie polecam akrylowe lakiery, gdyż wtedy, nawet jak nakładamy pędzlem nic nam nie popłynie i nie rozpuści washa. Satyna Vallejo Model Color z aerka jest piękna, a mat z Pactry. Oba świetnie pod aero. I po tym model będzie całkiem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak w temacie. Zobacz - ten wash był z brązu Van Dyke'a czy umbra ziemna, prawda? (w każdym razie brąz). Tak ostatnimi czasy zauważyłem, że ciemnobrązowe washe dobrze spisują się na zielonych i żółtych kamuflażach. Do szarych w panzergrau polecałbym przesunięcie koloru jeszcze bardziej w czerń, czyli dodanie czerni kostnej do brązu Van Dyke'a albo wręcz czystą czerń. U Ciebie wyszło dość jasno, przez co wygląda to bardziej jako brud, niż jako cieniowanie. Oczywiście wyszło fajnie i model dużo po tym zyskał, ale mógłbyś spróbować jeszcze pobawić się trochę czernią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.