Skocz do zawartości

Rdza z pigmentu


Pavvelek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko laika

Czy po dodaniu pigment fixers do AK043 pigment medium rust uzyskam kondystencje bez grudek nadajaca sie do imitowania zaciekow z rdzy? Czy fixer ma na celu tylko utrwalenia nałozonych suchych pigmentow ?

Dla uzyskania efektu rdzy i rdzawych zacieków lepiej kupić Ammo of MIG Enamel Streaking Effect STREAKING RUST EFFECTS czy tak jak wyżej napisałem połączyć pigment i fixer?

Edytowane przez Pavvelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy zawiera grudki.Ponieważ jak nazwa wskazuje jest to sam pigment.Te grudki czasem są pożądane przez modelarza.Jeśli faktycznie nie chcesz mieć tych grudek to te gotowce mogą być odpowiednie.Ale jeśli się uprzesz to i suchym pigmentem odpowiednio dobrze wymieszanym ,dokładnie z terpentyna albo white spiryt + fixer uzyskasz bez gródek ładną powierzchnię czy tam zacieki.Kwestia wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie 

Czytam o łoszach i wszedzie jest podane ze z najlepiej zrobić z oleju z tubki dla plastykòw i white spirytem rozcienczyc a czy nie da sie tego zrobić ze zwyklej emalii olejnej kosz 200ml w markecie to jakies 8 zl i do tego rozcienczalnik olejny za kolene 8 zl i za 16 mamy pól litra rozcieńczalnika i 200ml farby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica między najtańszą emalia olejną a  inna droższą zakupiona w markecie budowlanym. Najważniejsze chyba żeby była matowa. Przecież i tak się ją rozcieńcza i nie ma nam służyć do malowania ławki w parku tylko do kilku kropeczek i kreseczek na modelu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w jakości i nasyceniu pigmentami. Poza tym ja mówię o farbach olejnych artystycznych, nie o emalii olejnej jak Hammerite. 

Ale oczywiście malować ławki w 1/35 możesz malować farbami z budowlanego, jeśli chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bobek napisał:

zastanów sie czy nie chcesz prawdziwej rdzy wyjdzie chyba lepiej i taniej. 

Tzn nie rozumiem ci masz na myśli? 

 

Pytanko mam kolejne.

Mam model Shermana 1.35 od tamyia.

Kamuflaż będzie jednokolorowy Oliver drab. Będę malował głównie pędzelkiem  bo nie mam areo. Cały kamuflaż postanowiłem pomalować sprayem bo pędzelkiem chyba wyjdzie kiepsko malowanie całego czołgu. Czy pod spray TS-5 tamiya stosować podkład czy malować bezpośrednio na model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli prawdziwa rdze ktora mozesz w sloiczku aplkowac  z woda/alkoholem/x-20 i z kazdym wyjdzie inny odcien i naturalnie. obejrzyj zoabczysz jak sie robi

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pavvelek napisał:

Tzn nie rozumiem ci masz na myśli? 

 

Pytanko mam kolejne.

Mam model Shermana 1.35 od tamyia.

Kamuflaż będzie jednokolorowy Oliver drab. Będę malował głównie pędzelkiem  bo nie mam areo. Cały kamuflaż postanowiłem pomalować sprayem bo pędzelkiem chyba wyjdzie kiepsko malowanie całego czołgu. Czy pod spray TS-5 tamiya stosować podkład czy malować bezpośrednio na model ?

Jedni Tobie napiszą ,że musisz pokryć surfacerem 1000 itd aby poprawić babole ,wygładzić powierzchnie czy tam lepiej się farba trzymała..A ja napisze ,że można bez podkładu.Zawsze ryzyko,że powierzchnia tłusta itd.Ale przemyjesz ją w ciepłej wodzie z detergentem i odtłuścisz.Chodz ja tak nie robię i maluję mi się dobrze.Spray to namiastka aero ale zolu.

A jak się uprzesz na podkład tu masz tez szprej:

image.thumb.png.92026591fdcdb1c3e1cb3ba9fe13dd86.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tamiya surowce Primer za 23 zł. Trochę mnie przeraza cena jaka mi wyszła l. Za model 95 zł a za farbki i inne dodatki 264 zł więc kazdy grosz mniej ma znaczenie ale mimo wszystko poloze jednak podkład.

Czytam o tym weathering brudzrniu postarzaniu itp i jedni stosują sidolux przed washem inni po. Czy to jest kwestia ilu modelarzy tyle technik? Jakie powody są za stosowaniem siduluxu przed washem a jakie po ?

Dla mnie ba chłopski rozum lepiej zrobic wash na matowej powierzchni bo rozlać w szczeliny i tak sie rozleje ale mamy przynajmniej przyczepna powierzchnie. A kłaść cokolwiek na lakier splynie nam to jak po kaczce 

Edytowane przez Pavvelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.