Skocz do zawartości

Xanavi gtr r34


Kubione

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowego kolegę w gronie najbardziej szlachetnej kategorii modelarstwa czyli "pojazdy cywilne" w skali 1:24. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej. 

Modelik bardzo fajny. Ładnie, czysto sklejony. Bardzo mi się podoba. Jedno miejsce odbiega jakościowo od całości, a mianowicie góra deski rozdzielczej. Jeśli model nie jest jeszcze zamknięty, to zmyj ten flock. Nie pasuje do całości. Moda na flock zaczyna chyba mijać, bo trudno jest go zrobić w skali 1:24. U Ciebie jest on jednak niezbyt estetycznie położony. Bardziej pasowałby tu samoprzylepny zamsz, ale na takich krzywiznach ciężko byłoby go położyć. Kolega Kashato czasem ma proszek który dodany do farby imituje strukturę miękkich poszyć.

Jeszcze jeden drobiazg, ale to już takie czepianie. Nie jestem miłośnikiem zbyt mocnych połysków, ale na samochodzie wyścigowym trochę mi tego połysku jednak brakuje. Może to kwestia zdjęć, a może dopiero po zamknięciu planujesz zrobić woskowanie. Piszę o moim subiektywnym wrażeniu na podstawie zamieszczonych przez Ciebie zdjęć. Aha, jeszcze taki szczególik, przetnij kalki na krawędziach drzwi.

Nie traktuj moich uwag zbyt krytycznie, bo model jest ogólnie bardzo dobrze zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum śledzę od 2 lat wiec napewno zostanę dłużej.?

Tylko cały czas uważałem swoje modelarza słabe aby zacząć je wstawiać.

co do lakieru niestety w moim sklepie modelarskim nie znają się na samochodach cywilnych. Dlatego tez nie stosuje żadnych lakierów bezbarwnych i pas polerskich bo nie wiem jak. Chętnie w tym temacie zasięgnę rad.

Co do flocku mi się on podoba lecz to pierwszy model do którego go zastosowałem. bardzo mi się to spodobało na yt The scalemodeling channel. Wiec dopiero zamówiłem flock od agtom aby zobaczyć jak to działa i wyglada. 

Dzieki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakimi farbami malujesz? 

Puszka czy aero?

Chciałem Ci doradzić pastę Gravity, wszedłem na stronę Banzai, a tam nowość - farba do malowania tapicerki. Szkoda tylko, że nie ma szczegółów co to za farba, jaki typ, czym rozcieńczać, ale chyba kupię jedną na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubione napisał:

Hałasu najbardziej następnie lokalizacji tego urządzenia w domu, kolejnym problememem dla mnie jest rozcieńczone farb a na samym końcu dbanie o końcówki dyszy. 

 

Myślę, że w warunkach domowych, przy aerografie najgorszy jest smród. Ale jeśli malujesz sprayem to chyba ten problem rozwiązałeś. Całą resztę "strachu da się przeskoczyć bez problemu. Zaporą może być koszt kompresora, ale po 10 puszek farby w sprayu = 1 kompresor, więc może warto pomyśleć.

Wracając do lakieru bezbarwnego. Tamiya ma lakier bezbarwny w puszce, wiec chyba nie ma problemu by go sprzedawca ściągnął jak ma farby Tamiya. Polakierujesz tak jak każdą inną farbą, a nawet bez polerowania połysk będzie o wiele lepszy.  Ewentualnie w samochodowym  kupić  wosk do polerowania i po 5 minutach auto będzie się świecić  jak psu j. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze nie są problemem w temacie modeli i tak później ta farmę wykorzystasz. Bardziej mnie martwi rozcieńczanie i stężeniami, nie zabardzo współgra z igła i strzykawka za to krople to już dla nudzi bez parkinsona. mówisz  o kompresorze za 250 zł widziałem go i czytałem na jego temat komentarze ludzie bardzo byli nie zadowoleni przez skraplanie się wody w przewodach ciśnieniowych.  Przerobiłem temat aerografu ponieważ kilka rzeczy już kupiłem do modelarstwa i leżą w szafie nieużywane.  Co do past polerskich widziałem ze Tamiya robi takie do polerowania ale nie mam zielonego pojęcia jak z tego korzystać.

 

co do bezbarwnego lakieru czy to można kłaść na kalkomanie nie powstanie wrażenie piętrowego lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kalki powinno się kłaść na cienkiej warstwie lakieru bezbarwnego, a potem znowu lakierowanie bezbarwnym. Jak się dobrze położy to nie będzie żadnych schodów. Ewentualnie można spolerować jakby jakiś powstał. Na YT jest sporo filmików jak korzystać z past tamiya i nie tylko tamiya, nie jest to trudne ale trzeba poćwiczyć.

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak już chcesz serio na poważnie tym się bawić i złapałeś bakcyla to:
Kompresor AS186 - jakieś 300 zł
Aerograf - jakieś 300-500 zł
Niezliczona ilość farb - ze 150zł
Lakiery bezbarwne - albo 2K od Zero Paint - 120zł, albo gx100 lub inne w puszkach - od 15 do 30zł
Pasty polerskie - warto podskoczyć do sklepów, które zajmują się sprzedażą takich rzeczy, w cenie Tamiyi masz super pasty, które starczą Ci na ogrom modeli - 100zł
Do tego wosk collinite - tego nie zużyjesz wnawet w kolejnych 10 życiach ? - 100zł
Papiery ścierne (2000-5000), ręczniki lub ściereczki do polerowania - 50zł

O modelach, dodatkach już nie wspomnę, przez moje kilkanaście lat zabawy z kilkanaście tysięcy przewalone :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.