Skocz do zawartości

HANOMAG Sdkfz251/1 1:35 Tamiya 35020


sdkfz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Na warsztacie znany model Hanomaga od firmy Tamiya. Model zacząłem kleić kilka lat temu jednak nie skończyłem go podobnie jak kilka innych. Ostatnio poczułem chęć powrotu do modelarstwa, więc wygrzebałem go ze strychu. Ogólnie skleiłem około 5 modeli. Nie wszystkie nawet malowałem. Strach byłoby je pokazać na forum. Ten model jak narazie jest najlepiej klejony i chciałbym, żeby to był w końcu reprezentatywny model. ?

Większość bryły skleiłem już wcześniej. W ostatnich dniach kleiłem mniejsze dodatki. Figurki jeszcze nie ruszone. Malowanie będzie na pewno z frontu rosyjskiego, ale nie wiem jeszcze czy pędzlem czy aero. Poniżej wklejam zdjęcia. Bardzo proszę o porady co tutaj mogę poprawić. Na pewno Wasze wprawne oczy dostrzegą to czego me nie widzą.?

Wnętrze niestety jest już wklejone... Myślę, że jednak wygodniej byłoby malować je mając lepsze pole manewru, ale no cóż. Karabiny, łopaty itp. raczej będę malował przed przyklejeniem i kleił będę dopiero kiedy model w miejscach pod tymi akcesoriami będzie już pomalowany.

Chętnie przyjmę wszystkie podpowiedzi, ale nie chcę narazie inwestować w blaszki itp.

IMG_4636.jpeg

IMG_4637.jpeg

IMG_4638.jpeg

IMG_4640.jpeg

IMG_4641.jpeg

IMG_4642.jpeg

IMG_4643.jpeg

IMG_4644.jpeg

IMG_4645.jpeg

IMG_4646.jpeg

Edytowane przez sdkfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witamy na pokładzie
Dzisiaj nie ma sensu inwestować w ten model, są lepsze alternatywy, klej jak już z pudełka i potrenuj malowanie na nic więcej ten model się nie nadaje...
Jako następny weź ten sam pojazd z ICM a potem z AVF Club i zobaczysz jaka jest różnica ?
kierownice masz źle wklejoną powinna być pod kątem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od razu takie pytanie póki nadwozie z podwoziem jeszcze nie jest sklejone. Lepiej teraz pomalować wnętrze podkładem i pomalować je i od razu dać lakier bezbarwny + ewentualny wash? Washa, podkładu ani pigmentów nie mam. Zawsze malowałem od razu na plastik po odtłuszczeniu... Czy skleić model kompletnie i dopiero malować jedynie detale typu łopata później dokleić? To wnętrze nie będzie idealne, ale może jednak teraz wyjdzie trochę lepiej?

Aerograf mam, ale dzisiaj próbowałem go gruntownie wyczyścić, bo spust nie odbijał prawidłowo. W środku było sporo zaschętniej farby. Przy dokręcaniu duszy złamałem ją. tak, że gdzieś z połowa gwintowanej części jest w środku. Da się to naprawić? Aero TG-130 coś takiego.

Edytowane przez sdkfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdarzyło się tak, że zgubiłem koła, przednią płytę pojazdu oraz osłonę karabinu maszynowego. Długo ich dzisiaj szukałem, narazie nie znalazłem. Dopóki ich nie znajdę to nie skończę modelu. Bez karabinu jeszcze będzie ok, ale bez kół i przodu nie da rady. Koła może jeszcze by szło gdzieś dokupić lepsze, ale sam przód??

 

PS: Sprawdziłem jeszcze i brakuje mi owiewki do BF-109 od Revella 1/72, trochę amunicji i broni do figurek Dragona (tu jest ok, bo miałem zestaw premium tak, że się skończy) i do Shermana od UM 1/72 też brakuje kół. Jak pech to pech :D 

Edytowane przez sdkfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.