Skocz do zawartości

SPZR Poprad


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • 1 month later...
44 minuty temu, X32 napisał:

Poprad jest na podwoziu Iveco, więc dla szczegółów zawieszenia szukałbym zdjęć gołego podwozia tej marki, nie wiem dokładnie jaki model.

Wykorzystano Iveco Eurocargo 4x4,  wraz z silnikiem Iveco NEF N60ENTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grippen napisał:

witam! raz jeszcze dziękuję za zdjęcia a oto efekty ich wykorzystania. brakuje mi jeszcze tylko zdjęć tylnego zawieszenia. może się znajdzie? pozdrawiam 

 

 

1 października jak będzie na świecie 9 BKPanc to postaram się obfocić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, X32 napisał:

Nieźle. fSpy?
Poprad jest na podwoziu Iveco, więc dla szczegółów zawieszenia szukałbym zdjęć gołego podwozia tej marki, nie wiem dokładnie jaki model.

fspy słabo radzi sobie z pokrywaniem kilku zdjęć z różnych kątów . Zdecydowanie polecam ImageModeler 2009. Na każdym zdjęciu oznaczasz punkty wspólne a program buduje współrzędne w 3d. Dużo dokładniej jest uzyskać proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafał B napisał:

Wykorzystano Iveco Eurocargo 4x4,  wraz z silnikiem Iveco NEF N60ENTC.

zgadza się mam foty eurocargo i jest identyko

 

14 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

 

1 października jak będzie na świecie 9 BKPanc to postaram się obfocić.

będę bardzo wdzięczny za fotki i nie omieszkam okazac czegoś w zamian. jeśli będzie możliwość fotografowania to bardzo bym prosił o fotki (najlepiej po 3-4 zdjęcia na miejsce)

1.miejsc wokół wyciągarki 

2. tylnej i przedniej osi

3. przestrzeni gdzie chowa się wyrzutnia (z tym może być najtrudniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 10:41, Grippen napisał:

zgadza się mam foty eurocargo i jest identyko

 

będę bardzo wdzięczny za fotki i nie omieszkam okazac czegoś w zamian. jeśli będzie możliwość fotografowania to bardzo bym prosił o fotki (najlepiej po 3-4 zdjęcia na miejsce)

1.miejsc wokół wyciągarki 

2. tylnej i przedniej osi

3. przestrzeni gdzie chowa się wyrzutnia (z tym może być najtrudniej)

 

Niestety Popradów do oglądania brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 1.10.2021 o 15:00, Tomek Mroczkowski napisał:

 

Niestety Popradów do oglądania brak.

dziękuję za pamięć i zaangażowanie. tak jak obiecałem, chciałbym coś dać od siebie i jeśli ktoś by chciał modelować lub drukować bryły pojazdów z działu ,,walkaround'' to proszę o informację. Ewentualnie mogę prosić admina o wypowiedzenie się. Mogę też dać plik do programu Blender z ustawionymi kamerami (jak na jednym z postów wyżej) i punktami orientacyjnymi. Można cos samemu podlubac. Zachęcam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 5 months later...

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego SPZR mogę pomóc. Co do zawieszenia jest modyfikowane przez AMZ Kutno (wzmocnione), nie te same co przy wozach strażackich. Szczegółów jest dużo przy zawieszeniu. Rozkład plam jest opracowany dla Poprada przez firmę . Jest przewidziany dla niego kamuflaż zimowy i letni . Przy odmalowywaniu cały pojazd dzieli się taśmś malarską na kwadraty wielkości 30 na 30 cm. I dopiero nanosi się plamy. Jak by ktoś  trafił model poproszę o wiadomość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.