Jump to content
Sign in to follow this  
mandrivecs

ANDERS

Recommended Posts

Wcześniej rozpocząłem temat PL-01, tym razem chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat projektu platformy wielozadaniowej Anders. Dotarłem do informacji, że opracowano prototypy wozu wsparcia ogniowego oraz bojowego wozu piechoty z wieżą Hitfist znaną z Rosomaka. Jeśli posiadacie informację na temat założeń konstrukcji, rozwoju i tego co dzieję się z nią dzisiaj proszę o info w tym temacie. Będę wdzięczny za każde informacje. Oczywiście interesuje mnie również na jakich podzespołach opracowano maszynę (wieża, armata, kadłub, koła, gąsienice, silnik). itp. 

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na portalu "Altair" jest artykuł na temat Pana Królikowskiego a także udostępniony w formie elektronicznej cykl artykułów jaki ukazał się w gazecie "Raport". Dużo zdjęć, schematy itd..   polecam. jak nie znajdziesz to ja postaram sie odszukać "Raporty" i poskanować, tgylko w moim przypadku to będzie trwało...  świetny model ale w 1/25 z tektury, szkoda ze nie nasza ulubiona 35 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.altair.com.pl/magazines/article?article_id=4647&q=anders

 

ale w "ich" wyszukiwarce po haśle "Anders" można i inne znaleźć..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info Andrzej. Pytam czysto hipotetycznie i informacyjnie, ale jest np. szansa na "pożyczenie" elementów z innych modeli np. wanna kadłuba, koła, gąsienice (jak w przypadku Kraba na przykład - kadłub k9, wieża AS-90), czy jest to zupełnie nowatorska konstrukcja..? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze podobał mi się ten pojazd, kiedyś nad tym siedziałem,  poza wycinanką były jeszcze zdjęcia bo ten model ktoś próbował w 1/35 skali wykonać, były też jakieś plany, obecnie "internet" dość dokładnie wyczyszczony jest z tego tematu, jak zresztą i innych. ostatnio próbowałem T34 "niebieskich beretów" czy Su-85 LWP  i "ni ma " bo to jest "wychwalanie komunizmu" jak mi to koleś z ipn nakreślił... Może jednak ktoś się pokusi, ja osobiście chętnie bym taki model popełnił, chociaż zagłębiajac sie w temat i kulisy, mozna sie domyslić.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.