Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf-108 Taifun 1:48 Eduard


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Spit skończony, a dioramka do niego produkuje się na modelarni, to w domku postanowiłem sobie zrobić pierwszy z 3 Mietków

Jest nim Messerschmitt Bf-108 Taifun z Eduarda. Będzie on w polskich barwach. Na PWM razem ze ZIO i RAV-em mamy mikro projekt

Narazie męcze silnik.

było tak

108011oa.jpg

 

a dwie nocki potem było tak

108025wr.jpg

 

108039wp.jpg

 

108043be.jpg

Końcówki wydechy będą zamienione na grubą igłę ;o) dzisiaj znowu długa noc mnie czeka i moze cosik dorobie ;o)

 

108052fr.jpg

 

a tutaj tak sobie kadłub popsułem ;o)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały roboczy "apdejt"

 

14pg.jpg

 

24tk.jpg

 

36rm.jpg

 

łoże jest okropne przesunięcie formy było z 1mm dobrze że nie widać bo chyba bym zrobiła całe od podstaw ( i pewnie szybciej by było, bo zeby to doprowadzić do jako takiego stanu spędziłem cały mecz plus troche )

 

48vi.jpg

 

nie wiem dokłądnie co przez to wylatyuje :shock: ale w dokumentacji tak jest to se pierdzielnęłem dziurke ;o)

 

58lg1.jpg

 

w skrzydle naciąłem tylko lotki i moze po myśle nad zrobieniem "kożuchów" podwozia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Silnik skończony jeszcze tylko łoże pomalować RML02 i koniec Nie wiem czy go przybrudzać, bo mi się podoba taki jaki jest ;o)

 

dsc070650rn.jpg

 

dsc070672mv.jpg

 

dsc070698fl.jpg

 

Kabinka jest już pryśnięta RLM02 więc jak dobrze pójdzie to pod koniec przyszłego tygodni, skleje kadłub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy go przybrudzać, bo mi się podoba taki jaki jest ;o)

 

 

Przybrudź, ale naprawdę w dawkach homeopatycznych. Trochę doda uroku silnikowi, ale nie sprawi, że będzie wyglądał jak silni niechluja jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy go przybrudzać, bo mi się podoba taki jaki jest ;o)

 

 

Przybrudź, ale naprawdę w dawkach homeopatycznych. Trochę doda uroku silnikowi, ale nie sprawi, że będzie wyglądał jak silni niechluja jakiegoś.

 

A ja powiem : zrob tak jak Ci serce podpowiada . To Twoj model i Tobie ma sprawic zadowolenie i zabawe przy pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrudzony będzie leciutko znaczy bardziej ukurzony, bo by to śmiesznie wyglądało . Czysty silnik w uzywanym samolocie. Fakt że nie będzie na nim zero zdarć i będzie to raczej nówka, ale jakieś lekie brudzonko powinno być

 

A co do kabinki to nie mam jej w domu teraz bo się suszy na modelarni, w tygodniu postaram się podskoczyć i jak coś dorobie to cykne foty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fotki podam jutro, dzisiaj nei miałem aparatu na modelarni

Ale za to jutro już pokaże wklejony silnik i zrobioną kabine

 

miło że kogoś to jeszcze interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timi, chcesz moze kupic zestaw kolorowych pasow od Edka do niemieckich samolotow z IIWS? Bo wczoraj niechcacy wszedlem w ich posiadanie. Chcialem kupic w 1:72, a niechcacy wzialem w 48-ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timi, chcesz moze kupic zestaw kolorowych pasow od Edka do niemieckich samolotow z IIWS? Bo wczoraj niechcacy wszedlem w ich posiadanie. Chcialem kupic w 1:72, a niechcacy wzialem w 48-ce

 

a w jakiej cenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Za zestaw zaplacilem 22 plny chyba... Czy cos w tych granicach... O jakies grosze nie bede sie wyklocal...

A, jakby co, to to jest zestaw nr 49002 w katalogu Edka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.