Skocz do zawartości

Reefer Trailer......


Actros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....Chcę pokazać moją pierwszą naczepę REEFER TRAILER, jeszcze nie skończyłem Muszę jeszcze raz pomalować,przykleić do ramy i kalkomania,fotki

img0048mu2.th.jpg

img0049rb3.th.jpg

img0046ar7.th.jpg

img0045tn5.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kazać moja pierwszą naczepę REEFER TRAILER jeszcze nie skończyłem

 

Actros czy widziasz w tym zdaniu jakiś sens bo ja nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej po ostatnim malowaniu,papierową taśmą zamaskowałem do namalowania czarnych pasów w okół naczepy.

Fotki:

img0081is4.jpg

img0082hb6.jpg

img0083at9.jpg

img0084od2.jpg

Pozwoliłem sobie pokazać zdiecię JarkS Reefer Trailer nie gniewaj się kolego JarekS że pozyczyłem sobię twoję zdięcie aby pokazać o co mi chodzi:lol:

img0528st2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie,a właśnie sory że taka krótka realizacja z budowy nie umiem robić dłużej bo długo mi się fotki ładują w imageshack jeszcze raz sorki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , wzdłuż raczej lepiej maskować pasami a nie jakimis wyrywkami . Popracuj nad swoją pisownią , jak by przeczytać co napisałeś to wynika z tego że ostatnio malowałeś taśma papierową .

 

 

Wiem właśnie,a właśnie sory że taka krótka realizacja z budowy nie umiem robić dłużej bo długo mi się fotki ładują w imageshack jeszcze raz sorki!!!!

 

A co ma piernik do wiatraka?. KRUGER_MAN wspominał o czymś innym. Na przyszłośc pomyśl, zanim coś napiszesz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie gniewam, jeśli ktoś moje modele traktuje jako wzór.

Uważaj na tą zwykłą taśmę papierową (malarską), bo ona wcale tak dobrze nie trzyma. Lepiej krawędzie maskowane obkleić taśmą Tamiya, bo ona o wiele lepiej trzyma, a sam środek możesz już zakleić taśmą papierową. Tzn, tam, gdzie powierzchnia malowana styka się z powierzchnią, której nie będziesz malował. Cholera, nie wiem, jak to wytłumaczyć - patrząc na Twoje zdjęcie, to tam, gdzie masz w tej chwili obklejone, powinieneś zastosować Tamiye, a resztę maskowania zrobić papierową.

No i niestety, maskując taśmą papierową, nie odtłuścisz już modelu przed malowaniem (wodą z płynem), a przydałoby się. Po prostu, taśma papierowa Ci odejdzie pod wodą. Tamiya nie odchodzi.

Pozdrowienia.

 

PS

Zobacz, jak ja maskowałem:

IMG_0151.jpg

 

Wszystkie maskowane powierzchnie wzdłużne są z jednego kawałka taśmy (Tamiya). Pod łączenia taśmy (zakładki) lubi podejść farba.

Sam agregat chłodniczy malowałem osobno:

IMG_0136.jpg

 

Został zamontowany na samym końcu:

IMG_0183.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Cholera, nie wiem, jak to wytłumaczyć

 

Nie nadużywaj słów przy dzieciach (joke)

 

Mi chodziło o maskowanie naczepy a nie o relacje , nic do niej nie mam .

 

Sposób jarka jest świetny , tez tak malowałem , jednak przy maskowaniu tylko tasma papierową i nic nie wyszło . Polecam taśme 3M taką jak używa miedzy innymi koksik , na krawedź i potem na to papierowke .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i kolego Bilonzo wiesz co ma piernik do wiatraka???

MĄKĘ!!!! : lol :

Żart....

No muszę przyznać, że to Ci wyszło

Aż sobie ekran splułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i kolego Bilonzo wiesz co ma piernik do wiatraka???

MĄKĘ!!!! : lol :

Żart....

 

Ajjjj, Kolego Actros... Wogóle nie rozumiesz tego co Ci chciałem przekazać. Takie texty to ja sypałem jak byłem na poziomie zerówki w przedszkolu, więc weź nie szpanuj i te Twoje docinki zachowaj dla siebie...

 

SORKI ZA OFF TOPIC

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki po ostatecznym malowaniu jeszcze jest taśma papierowa bo naczepka schnie....

FOTKI:

img0095ru6.jpg

img0093rp7.jpg

img0094hm8.jpg

Po malowaniu już trochę przypomina naczepę Jarka ale jeszcze kalkomania

img0096rp4.jpg

img0098yt8.jpg

img0099lb7.jpg

img0100oa8.jpg

Tył mi jakoś jakoś wyszedł!!!

img0101qy7.jpg

A tu z Actrosem

img0102jp8.jpg

img0103kp8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzisz, koledzy Ci radzili żebyś bardziej podociskał tasme bo na tych pasach jest nie równo i na agregacie farba troche odleciała;/;/ no ale...

Tył jeszcze jakos Tobie wyszedł, no ale to jest Twoja pierwsza naczepka i duza powierzchnia wiec jest przy niej roboty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ale to jeszcze będę papierem 1200 z wodą szlifował i to zejdzie to wiedziałem że tak będzie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 jest za gruby.

Ja używam 1200 na wodzie przed kolejną warstwą lakieru.

Jak chcesz szlifować gotową warstwę, bez kolejnego malowania, to powinieneś użyć papieru 2000 - 2500 na wodzie, ale to i tak mocno zmatowi powierzchnię.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 jest za gruby.
Wiem pomyliłem sie brat mi jeszcze wspomniał ale zapomniałem poprawić dzięki JarekS że mi przypomniałeś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza budowa tylko zdięcia nie są za dobre ale chyba coś widać .

Fotki

img0140pp2.th.jpg

img0142wy3.th.jpg

img0141mm7.th.jpg

 

 

 

Pozdro Actros......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam widać.

Robisz postępy, ale...

Byłoby całkiem nieźle, gdyby nie te zacieki. Da się to jeszcze poprawić, ale to nie będzie łatwe. Gdybyś teraz zakleił porządną taśmą (Tamiya) czarne "obwódki" naczepy, zeszlifował wystające czarne zacieki (spod taśmy) i pomalował jeszcze raz na biało byłoby o niebo lepiej. Warunek jednak jest taki, że czarna obwódka dobrze trzyma (dobre przygotowanie podłoża - matowienie i odtłuszczanie). Jeśli tego nie zrobiłeś, to odklejając taśmę od czarnej obwódki, farba może sie zerwać.

Szkoda, że nie pomalowałeś felg w naczepie.

Będziesz jeszcze nad nią pracował, czy masz w planach coś innego?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku miejscach jeszcze przejade papierkiem więcej na środku a na biało nie będe już malował bo mi farby brakło .

 

 

Pozdro. Actros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Co to za problem kupić nową farbę ? Niestety Modelarstwo takie hobby duże koszty czasami.Ale chyba lepiej pomalować czy coś naprawić i mieć porządny model ?

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.