Skocz do zawartości

Problem z lakierem Humbrol


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z lakierem Humbrol Satin Cote. Zalakierowałem nim model przy użyciu pędzla, położyłem jedną warstwę, model stoi już od prawie tygodnia i wciąż mam wrażenie że lakier jak gdyby nie wysechł do końca (według producenta pełne wyschnięcie zajmuje dobę), za każdym razem gdy biorę go do ręki po kilku sekundach zaczyna mi się lepić do palców, łapie kurz na potęgę przez co musiałem go schować do szafy. Wiem, że przyczyną takiego zjawiska może być zbyt szybkie nakładanie kolejnych warstw, ale jak już mówiłem, położyłem tylko jedną. Lakier nie był niczym rozcieńczany. Co mam z tym teraz zrobić i jak temu zaradzić? Wygrzewać w piekarniku, kłaść drugą warstwę, czekać aż sam wyschnie? Proszę o jakieś rady.

Pozdrawiam

Astar Seran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AstarSeran napisał:

Lakier nie był niczym rozcieńczany.

To już jest odpowiedź . Po drugie , malowałem całe życie Humbrolem , niestety lakier nie spełniał oczekiwań . Po takich wpadkach ,jakie opisałeś , lakierowalem tylko Revellem . Humbrol jeszcze żółknął . Nie wiem jak teraz , od paru lat ponoć Humbrol zwraca większą uwagę na jakość .

7 minut temu, AstarSeran napisał:

czekać aż sam wyschnie?

To zależy co masz pomalowane , jeśli można zeszlifować , to wyszlifować wszystko na mokro i już . 

Jeśli nie masz grubo to pomalować bardzo , bardzo rzadką warstwą jeszcze raz . Najlepiej aerografem , chodzi o minimalną grubość warstwy 

Albo faktycznie , czekać cierpliwie , schować model do pudełka by nie łapał brudu . 

W ciemno ciężko powiedzieć , niedawno Humbrol nakladałem aerografem i spokojnie tydzień trzeba czekać . To "normalne" .

Pozdrawiam Hello

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hello napisał:

To już jest odpowiedź

No właśnie tak trochę mi się wydawało, że to może mieć związek jedno z drugim ale wolałem się upewnić. Dzięki za rady, myślę że nie będę niczego szlifował bo to za duże ryzyko, zostawię go i niech schnie dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też dodam od siebie te lakiery humbrol w szkle to są ja nazywam miękkie czyli by faktycznie zasechł potrzeba faktycznie miesięcy te z puszki to fakt schną relatywnie szybciutko ale mają ten barwnik żółtawy co może zniweczyć oczekiwany efekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrol czy nawet Revell są już farbami w zasadzie bez przeważających zalet nad innymi markami . Mnogość kolorów posiadają też inne firmy . Malowanie pędzlem , Tamiya olejna jest dziesięć razy lepsza , tak samo Model Master . O innych nie wspominam bo nie używałem . Kiedyś jeszcze rolę grała cena . Teraz , uwaga Humbrol prawie osiem zł , Tamiya 6 zł . Chcąc pomalować aerografem , nie łatwo dobrać mieszankę która będzie oczekiwaną . Ilość rozpuszczalnika itp. , ẞśmiem postawić tezę , że Humbrol wychodzi drożej niż Gunze . Sam mam jeszcze przeszło 100 Humbrola i Revella i będę malował , ale już nie kupię więcej . Bo nie ma sensu , do tego dochodzą kłopoty z niestabilnością samej farby . Do każdej puszki trzeba podejść indywidualnie .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Aktualizacja:

Po tych kilku tygodniach lakier jest już praktycznie suchy, także faktycznie moje obawy były przesadzone. Dzięki Panowie za pomoc, temat można zamknąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.