Jump to content

AstarSeran

Members
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

AstarSeran last won the day on May 20 2019

AstarSeran had the most liked content!

Community Reputation

48 Excellent

Personal Information

 • Interests
  Polityka obronna, Lotnictwo wojskowe i cywilne, Informatyka, Modelarstwo
 • Occupation
  Dowódca Wielkiej kosmicznej flotyly Aniołów Nieba

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aktualizacja: Po tych kilku tygodniach lakier jest już praktycznie suchy, także faktycznie moje obawy były przesadzone. Dzięki Panowie za pomoc, temat można zamknąć.
 2. No właśnie tak trochę mi się wydawało, że to może mieć związek jedno z drugim ale wolałem się upewnić. Dzięki za rady, myślę że nie będę niczego szlifował bo to za duże ryzyko, zostawię go i niech schnie dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 3. Mam problem z lakierem Humbrol Satin Cote. Zalakierowałem nim model przy użyciu pędzla, położyłem jedną warstwę, model stoi już od prawie tygodnia i wciąż mam wrażenie że lakier jak gdyby nie wysechł do końca (według producenta pełne wyschnięcie zajmuje dobę), za każdym razem gdy biorę go do ręki po kilku sekundach zaczyna mi się lepić do palców, łapie kurz na potęgę przez co musiałem go schować do szafy. Wiem, że przyczyną takiego zjawiska może być zbyt szybkie nakładanie kolejnych warstw, ale jak już mówiłem, położyłem tylko jedną. Lakier nie był niczym rozcieńczany. Co mam z tym teraz zrobić i jak temu zaradzić? Wygrzewać w piekarniku, kłaść drugą warstwę, czekać aż sam wyschnie? Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam Astar Seran
 4. Zawsze możesz popuścić wodze fantazji i zrobić "co by było, gdyby" Polska kupiła wersję FA bądź zmodernizowała już posiadane Bieliki do wersji FT. 😊
 5. Postój dotyczył braku oprogramowania symulującego uzbrojenie, nie oprogramowania do fizycznego uzbrojenia.
 6. Z wzajemnością. 😊 Będę czekał na informacje odnośnie tego spotkania forumowego w Dęblinie, o którym wspominaliście (mam nadzieję, że to nie była żadna tajemnica, którą w tym momencie zdradzam 😉).
 7. Ułatwił, ułatwił, polar miał rozpięty więc udało mi się namierzyć tę żółtą koszulkę bez jakiegoś wielkiego problemu. 😉
 8. Drobna aktualizacja, po sugestiach Leona postanowiłem dzisiaj zaryzykować i zalakierować model pędzlem. Problem srebrzenia kalek został chyba rozwiązany, samolot na razie schnie, jutro zdecyduję, czy kłaść drugą warstwę czy poprzestać na jednej i niebawem postaram się tu wrzucić nowe zdjęcia, tym razem już chyba ostateczne.
 9. A bo nie wiedziałem jak cię znaleźć a przecież nie będę każdej osoby z brodą pytał czy aby nie pisze na forum z nickiem Mitrandir 😜
 10. Widziałem, błękitek na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach.🙂
 11. Spotkanie już za dwa dni. Kto z forum się wystawia i z czym?
 12. Znam, po prostu jej nie używam bo nie mam gloss lakieru, jedynie wspomniany wcześniej satynowy.
 13. Kolega @pepociufakers rozpoczął tutaj jakiś czas temu bardzo ciekawy cykl poświęcony pierwszym samolotom odrzutowym amerykańskiej marynarki. Zainspirowany tym właśnie cyklem po półrocznej przerwie od sklejania postanowiłem dołożyć do niego cegiełkę od siebie i popełniłem taką oto panterkę z Hasegawy. Kilka słów o samolocie na początek - jest to konstrukcja, o której mówi się, że uratowała planowane do likwidacji amerykańskie lotnictwo pokładowe, pierwszy użyty bojowo odrzutowy myśliwiec pokładowy US Navy, był jej podstawowym samolotem używanym podczas wojny koreańskiej. Pantery odbyły nad Koreą ponad 78 tysięcy lotów bojowych, wykonując przede wszystkim zadania bliskiego wsparcia lotniczego oraz w późniejszej fazie konfliktu także rozpoznania obrazowego. Samolotami F9F latali między innymi przyszli astronauci John Glenn oraz Neil Armstrong. Sklejany samolot należał do 781 eskadry myśliwskiej (VF-781) wchodzącej w skład 102 pokładowego skrzydła lotniczego (CVG-102). W trakcie wojny koreańskiej operowało ono z lotniskowców USS Oriskany, USS Bon Homme Richard oraz USS Hancock. Jakość samego modelu jak to Hasegawa - skleja się jak klocki lego, pasowanie idealne, w czasie klejenia nie użyłem ani grama szpachli, sklejanie go to była czysta przyjemność. Model malowałem aerografem farbami Hataki z linii czerwonej - HTK-A001 Dark Sea Blue jako główny kolor płatowca, A041 Night Black na opony, wnęki oraz golenie podwozia pomalowałem mieszanką Dark Sea Blue oraz Insignia White w stosunku 1:1, krawędzie natarcia skrzydeł i usterzenia olejnym metalizerem 99 z Revella, dyszę wylotową, siłowniki hamulców aerodynamicznych, lufy działek oraz hak hamujący farbą Plate Mail Metal z The Army Painter. Co się nie udało - widać to już na pierwszy rzut oka, niestety przerosła mnie kalkomania z czerwoną błyskawicą na nosie samolotu, rozdarła się przy którejś z kolei próbie dopasowania i zrobiłem bardzo duży błąd próbując w desperacji ratować sytuację i ją składać ponieważ gdy zobaczyłem już, że to się nie uda nie mogłem zdjąć potraktowanej już zmiękczaczem kalki i jej okruchy zostały na kadłubie. Musiałem przez to pokryć nos dodatkową warstwą farby, co również widać gdyż jest wyraźnie ciemniejszy od reszty samolotu. Z ogólnego efektu końcowego jestem zadowolony, jednak tej zepsutej kalkomanii szkoda, zwłaszcza, że nigdy jeszcze do tej pory nie udało mi się nałożyć bez problemu takiej kalki na nos (bardzo podobną sytuację miałem próbując nałożyć paszczę na nos Tomahawka RAFu). Zaznaczam, że model nie jest jeszcze skończony, gdyż zamierzam jeszcze pokryć go lakierem satynowym, na razie muszę się z tym wstrzymać, bo wypsztrykałem się definitywnie z gazu i lakier będzie musiał poczekać do kupna kompresora. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, niestety mam w domu aktualnie bardzo złe warunki do fotografowania czegokolwiek (głównie jeśli chodzi o oświetlenie), dlatego taka prowizorka to najlepsze co na chwilę obecną mogłem osiągnąć. Jak tylko będę mógł dostarczę lepsze foty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.