Jump to content

AstarSeran

Members
 • Posts

  112
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

AstarSeran last won the day on May 20 2019

AstarSeran had the most liked content!

Reputation

52 Excellent

Personal Information

 • Interests
  Lotnictwo wojskowe i cywilne, Marynarka Wojenna, Informatyka, Modelarstwo
 • Occupation
  Dowódca Wielkiej kosmicznej flotyly Aniołów Nieba

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. MiG-21 bis ze Zvezdy, chyba ten sam co na twoim zdjęciu Tak
 2. Jest to generalnie o tyle problematyczne, że omawianym modelem jest MiG-21, część owiewki jest przyklejona do elementu za zagłówkiem, a nie do samego kadłuba, przez co do tego elementu nie mam zwyczajne dostępu, nie mam jak wsadzić tam nożyka, czy nacięcie reszty umożliwi bezpieczne oderwanie tego, czy jest możliwość uszkodzenia owiewki?
 3. Nie mam niestety czeskiej piłki, mam jedynie nożyk modelarski.
 4. Szanowni koledzy, niestety wydarzył mi się wypadek przy pracy - z powodu zbyt cienkiej warstwy lakieru przy ścieraniu washa zeszła mi z modelu farba. Model wyczyściłem z resztek farby zmywaczem wamodu i czystą wodą, niestety pojawił się inny problem - podczas spłukiwania zmywacza wewnętrzna strona owiewki uległa zawilgoceniu i po wyschnięciu owiewka jest wyraźnie zabrudzona od środka. Moje pytanie w związku z tym to co z tym można zrobić? Czy przyklejoną już owiewkę da się w jakiś bezpieczny sposób zdemontować, czy jest to już przegrana sprawa i lepiej zostawić brudną? Pozdrawiam
 5. Szanowna braci modelarska, zbliża się końcówka października, a więc termin, w którym teoretycznie powinien się odbyć kolejny zlot modelarski w Dęblinie. Ponieważ wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego, jaka jest sytuacja i że z powodu wirusa dojście tego wydarzenia do skutku, przynajmniej w takim terminie, jak rok temu jest mało prawdopodobne mam do was pytanie - czy gdyby mityng został przełożony na późniejszy termin, to mimo zagrożenia epidemią bylibyście skłonni wziąć w nim udział, czy raczej odpuszczacie?
 6. Tak, mniej niż 30 utrzymuje bez problemu. Głównie do czyszczenia aerografu po malowaniu, zawsze wtedy ustawiam wyższe.
 7. Leci do obserwowanych, bo również mam słabość do Su-24.
 8. Farby czerwona i niebieska z tego zestawu do czegoś się przydają skoro te kolory są już w kalkomaniach?
 9. Mam pod ręką karton, wikol i nożyczki. Myślałem właśnie żeby scratcha zrobić z kartonu.
 10. Pytanko - co sklejać na kwarantannie gdy nie ma się dostępu do całego sprzętu? Czy zainteresowanie się modelami "from scratch" to dobry pomysł? Bo trochę mi się nudzi a nie mam w tej chwili pod ręką niczego do sklejania i malowania.
 11. Trochę nie do końca w temacie, ale nie wiem gdzie indziej spytać. Są szanse, że Aerobaltic w tym roku się odbędzie?
 12. No właśnie wiem, dlatego zastanawiam się nad tym czy nie lepiej kupić żywiczne bomby w jednym wagomiarze. Swoją drogą bomba z zestawu Zwiezdy to FAB-100 czy FAB-250? Wydawało mi się, że FAB-100, ale po przyjrzeniu się jak wygląda po sklejeniu mam wątpliwości, czy nie jest to właśnie 250. S-25 mam, ale nie byłem pewien czy Koreańczycy ich używają. Reszty nie posiadam.
 13. O nie właśnie mi chodzi przede wszystkim, R-13 i zbiorniki z paliwem podwiesiłem już pod MiGa, zostały mi te wyrzutnie pocisków niekierowanych i bombki FAB-250. Myślałem czy by tego nie połączyć z FAB-100, R-60 i wyrzutniami nkpr z zestawu Zwiezdy. Co o tym sądzisz?
 14. SMT odpada bo migacz też będzie w malowaniu koreańskim, a oni używają MiG-29A i MiG-29S, zależy mi najbardziej na tym drugim.
 15. Spokojnie, prawdopodobnie będę jeszcze podwieszał ale wpierw muszę sobie kupić do tego odpowiednie uzbrojenie, ew. skorzystać z tego, co mi zostało z setu MiGa-27 z Academy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.