Jump to content

AstarSeran

Members
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

AstarSeran last won the day on May 20

AstarSeran had the most liked content!

Community Reputation

36 Excellent

Personal Information

 • Interests
  Polityka obronna, Lotnictwo wojskowe i cywilne, Informatyka, Modelarstwo
 • Occupation
  Dowódca Wielkiej kosmicznej flotyly Aniołów Nieba

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bo PL-01 jest wizualnie nudny. Jakby nie patrzeć to jednokolorowa, kanciasta bryła o płaskiej powierzchni, zero urozmaicenia. Już goły CV-90 czyli wóz na bazie którego powstała ta makieta wygląda ciekawiej. Plus za to jest taki że jest to całkiem dobry model dla początkujących w temacie czołgów.
 2. AstarSeran

  F-35

  Odwarstwia się powłoka pochłaniająca fale elektromagnetyczne, którą pokrywana jest owiewka. W wersjach B i C występuje również zjawisko łuszczenia się powłoki RAM w części ogonowej, spowodowane silnym nagrzewaniem się jej podczas wykorzystania dopalacza. Z tego powodu samoloty należące do USMC i USN mają ograniczenia dotyczące czasu trwania lotu z dopalaczem.
 3. Dokładna lista kolorów jakimi malowane są obecnie MiGi-29: FS-36375 - kolor bazowy, nanoszony na cały płatowiec FS-36270 - kolor plam kamuflażu FS-37038 - kolor pasa przeciwodblaskowego przed wiatrochronem FS-36118 - kolor numerów burtowych i części napisów eksploatacyjnych (np. ostrzeżenia przy dyfuzorach wlotowych, oznaczenie miejsca zawieszenia drabinki) FS-31350 i FS-35052 - kolory pozostałych napisów eksploatacyjnych
 4. Te foty ufoludków to coś za co uwielbiam tematy Nacktgeboren
 5. Mrija w 1:72? Z takim modelem to jak z kolejką - osobny pokój na to trzeba zagospodarować. 😛
 6. Czekam z niecierpliwością bo fajnie to wygląda
 7. Jak tam postępy w sklejaniu jaczka?
 8. Oj tam od razu brak entuzjazmu. Wątek założyłeś w celu dyskusji o PL-01 tylko że tutaj nie ma tak faktycznie o czym dyskutować, temat wyczerpany w jeden dzień i nikt nic więcej nie pisze.
 9. A-4 z Hasegawy, którego mi ostatnio polecaliście akurat w przecenie na plastmodel za niecałe 7 dyszek, cena bardzo atrakcyjna, także może ktoś poza mną też się zainteresuje.
 10. F-8 już mam w 1:72, A-7 faktycznie zastanawiałem się chociaż nie jestem za bardzo fanem tej konstrukcji, do F-5 musiałbym zaopatrzyć się w nowe farby bo z tych nadających się do aero mam tylko kolory pod marynarkę.
 11. Nie, broń Boże. Ja mam aerograf, tylko chodzi o to, że obecnie korzystam z butli, a takie malowanie jest drogie i dokładanie 4 dych do każdego modelu żeby mieć butlę zwyczajnie się nie opłaca.
 12. Na razie to tylko mgliste plany, i tak przez najbliższe kilka miesięcy nie będę miał dostępu do warsztatu więc sklejanie czegokolwiek nie wchodzi w grę plus nie wiem, czy z malowaniem tak dużych modeli nie wstrzymam się do czasu kupna kompresora. W każdym razie spokojnie, na pewno wezmę Wasze sugestie pod uwagę i przemyślę jeszcze tę kwestię.
 13. To zależy co uznać za gniota, jak dla mnie jeżeli spasowanie jest ok to da się przeżyć, nie mam jakichś kosmicznych wymagań. Skąd taki wniosek? Akurat sporą część mojej kolekcji stanowią faktyczne gnioty (głównie plastyka), muszę powiedzieć, że te modele mają swój urok, tanie więc zawsze można kupić sobie jednego dla pobawienia się i próbować coś z nich wycisnąć.
 14. Na scalemates piszą, że set Italeri to re-release zestawu ESCI i że kokpit w tym modelu jest mało urozmaicony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.