Jump to content

Uniwersalny lakier na olej i Gunze


Recommended Posts

Jak powyżej w tytule , pytanie dotyczy lakieru na farby - wszystkie . Jest trochę teraz chemii i bardzo wygodnym byłoby posiadanie uniwersalnego lakieru do ostatecznego zabezpieczenia modelu , także przed olejnym washem. Jaki lakier może być takim ? Ledwie się wyrwałem z Humbroli i Revelli , a tu się okazuje że oprócz Gunze jest dużo , dużo innych nieznanych mi lakierów . Może ktoś miał okazję porównać jak działają np. Microscale i szereg innych ?

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
Link to comment
Share on other sites

Nie możesz mieć jednego lakieru do zabezpieczenia modelu bo pod kalki zazwyczaj używany jest połysk i na finiszu połysk, półpołysk lub też mat, w zależności od tego jak wyglądał oryginał. Ewentualnym rozwiązaniem jest połysk + flat base i mieszanie od połysku po mat. 

Gunze GX100 + Mr Color Flat base C30

MRP-48 Super Clear + MRP-187

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam takie pytanie o zdrapki. Niektórzy pomiędzy warstwy farby psikają lakier do włosów. Czy on jest na tyle trwały, że nie zejdzie z jakąś  warstwą, gdy np. będę maskował albo kładł kalkomanie?

Link to comment
Share on other sites

Jak zaschnie nie powinno się z nim nic dziać .Nie wiem jak z maskowaniem taśmami na razie nie miałem okazji tego sam sprawdzić .Nos podpowiada,że nie ale jeśli chodzi i jakieś plastelinopodobne to raczej też nie.Ale jak to mówią trzeba przetestować i samemu sprawdzić .A co do nakładania kalkomanii nic nie dzieje się bo właściwie ani się mnie trze powierzchni ani nie szlifuje jedynie trochę z aerografu lakieru połyskowego daje na miejsce kalki co by lepiej się z podłożem skleiła po wyschnięciu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.