Jump to content
Sign in to follow this  
Dudzio

TKS z n.k.m. 20 mm [IBG 1:35]

Recommended Posts

Znane już dobrze wypraski od IBG. Niestety podczas klejenia połamały mi się gąsienice ogniwkowe i musiałem skorzystać z układu jezdnego odlanego w całości (IBG podarowało mi nową ramkę nieodpłatnie, pozdrowienia dla nich). Wobec faktu, że w moim egzemplarzu spasowanie "baszty" z kadłubem było bardzo słabe postanowiłem go nie przyklejać, tylko zostawić możliwość podglądania wnętrza (w wersji "z pudła"), Stąd wynika widoczna na zdjęciach 1mm szpara między błotnikami, a "basztą".

Z góry uprzedzam, że kolory wnętrza nie są historyczne, ich dobór to moje widzimisię. Kamuflarz zaproponowany przez producenta. Kolory z palety Hataka Orange dla pojazdów polskich z września '39. Bardzo przyjemne do malowania lakiery, tak swoją drogą 😉

Krzywizna na niektórych zdjęciach wynika z nierównego ustawienia statywu, mój błąd.Niestety nie mam na komputerze domowym żadnego programu do obróbki graficznej, żeby to wyprostować.

Y3WMN6d.jpg

iRh4QER.jpg

W9Mquzi.jpg

i2SVdop.jpg

SvpGtQa.jpg

3ZNnC1t.jpg

hzjRNDy.jpg

RvugbXl.jpg

6ivpSMK.jpg

nbhhTDi.jpg

Zapraszam do oglądania i komentowania!

• Like 1

Coś musiałeś sknocić, bo ja mam TKS-a rozgrzebanego i żadnej szpary nie ma. 
tks.thumb.jpg.662b6b31ab63cef01f9fbd9ffa6e0c72.jpg

Ale czołżek fajnie wyszedł, malowanie też udane. Ciut szkoda tego nie oszlifowanego szwu na pasach. 

Tak, kamuflaż maskowałem. Nie mam zaufania do swojego aerografu 😛 Nie jest z najwyższej półki. Moje umiejętności także 😉

Szew na gąskach widziałem i mi także przeszkadza, ale nie mam odpowiednio wąskiego pilnika. Bałem się, że próbując to zetrzeć papierem uszkodzę kształt całych gąsienic. W swoim lenistwie uznałem, że lepiej to zawalić pigmentem, bo i tak chciałem go pobrudzić. Niestety nie wszędzie efekt okazał się być wystarczajcy.